marcin4590

Neoplan N4016

308 postów w tym temacie

Nie musisz mi tego mówić, bo ja to dobrze wiem, ale te autobusy jeżdżą pod nadzorem ZKM-u, więc dla mnie to jest główny zarządca.

Btw. koła wstawione, tylko muszę uregulować wysokość autobusu, bo jest trochę za nisko. Malowanie BVG i MPK Legnica gotowe.

Screeny będą później.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pięknie. Rośnie nam model z najwyższej półki, a mnie cieszy to, że jest dobrze znany w Polsce i w kilku przedsiębiorstwach możemy go spotkać także jak znalazł na polskie mapy. Czekam na kolejne newsy, bo dotychczas robi na mnie bardzo duże wrażenie i niewątpliwe usilnie go wyczekuję :P

Powodzenia!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do tekstur powinno dołączyć również ZKM Gdańsk. ;) Ale to szczegół. Jakie zamierzasz wstawić wyświetlacze? Czy da się wstawić wyświetlacze od Juliana i sterownik pixel ze zmodyfikowanego SU15? U nas w Gdańsku posiadamy takie właśnie sterowniki i podobne wyświetlacze. A sam projekt rozwala system i czekam na niego z obślinioną twarzą. xD Serdecznie życzę Ci powodzenia, zapału i czasu.

Pozdrawiam, Andri

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mógłbyś zapodać jakieś zdjęcia pulpitu? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie nie, bo poprawiam tekstury, ale zamiast tego proszę:

Nie jest to nic wielkiego, ale pokazuje ogólne zachowanie pojazdu na drodze, po odpowiedniej regulacji fizyki.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie :D wielki plus za wykonanie tekstury MZK Wejherowo :D Ale mam nadzieje, że dźwięki bd inne niż te w filmiku :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście, że tak. To jest na razie model w fazie testów wszystkiego. Dźwiękami się zajmę, jak buda już będzie złożona w całości i oskryptowana. Z nimi nie będzie problemu, bo u mnie jeździ 5 Neośków i wszystkiego jeszcze jakiś czas pośmigają.

Pozdrawiam ;)

Btw. to malowanie na filmiku to MZK Wejherowo, tylko Dzierżoniowskie ;) Ale ww. też jest zrobione.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marcin - wszystkie elementy potrzebne do Neosia masz już wykonane, wystarczy tylko przekonwertować i oskryptować czy jeszcze coś modelujesz? Bo jeśli został sam konwert to w sumie bliżej jak dalej już :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może nie powinienem mówić, ale z tego co wiem to w sumie została chyba tylko przednia szyba "wytarta" przez wycieraczkę do wymodelowania + jakieś tam niewielkie poprawki tekstur ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, model jest już gotowy do przenoszenia. Tak jak Przemek wspomniał, została do zrobienia "wytarta" przednia szyba, no i wiadomo, jakieś jak drobne pojedyncze elementy, potrzebne nie tyle autobusowi, co raczej grze, np. tabliczki na nr taborowe. Ale ogólnie bryła jest wymodelowana w całości.

Pozdrawiam ;)

@Silkeborg - opróżnij PW to pogadamy, bo inaczej nie mam jak się z Tobą skontaktować ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lusterka gotowe:

*zewnętrzne lewe (kierowcy): http://iv.pl/images/57196561756147608941.jpg

*wewnętrzne i zewnętrzne prawe: http://iv.pl/images/99644584872657523390.jpg

*wewnętrzne: http://iv.pl/images/09676343541776182919.jpg

*zewnętrzne prawe: http://iv.pl/images/84801409450252028221.jpg

*zewnętrzne prawe (widok na róg pojazdu): http://iv.pl/images/51100549468586345641.jpg

*zewnętrzne prawe (widok na wyświetlacz z przodu): http://iv.pl/images/12500959549104875549.jpg

Te dwa ostatnie są takim dodatkiem, ale powiem Wam, że przydatnym. To na róg autobusu pomaga przy ciasnych zakrętach w lewo. To na wyświetlacz, to jeszcze nie wiem jaki efekt będzie, ale mam nadzieję, że będzie widać na nim litery w ekranu. Pożyjemy zobaczymy. Pozostałe działają bez zarzutu, dobrze się z nimi jeździ.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No super przydadza sie dodatkowe lusterka :) Zachowany będzie realizm i nie trzeba będzie wciskać f2 żeby sprawdzić ile nam zostało, oraz jaki kierunek mamy na wyświetlaczu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam tylko jedną uwagę. Prawe lusterko, widok na autobus z zewnątrz. Zrób tak, żeby było widać trochę bardziej tył autobusu (chodzi głównie do miejsca gdzie jest koło) ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kuba - czy Ty zawsze musisz się wszystkiego czepiać? Co do tych lusterek to jest elegancko. Bardzo ciekawy zabieg z tymi dodatkowymi, zawsze to jakiś smaczek :)

Pozdrawiam i oczywiście czekam na więcej :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Kuba98 - mógłbym tak zrobić, ale trochę by to dziwnie wyglądało. Dlaczego? Bo jak bym bardziej "odsunął" kamerę od autobusu, to owszem, byłoby widać tył pojazdu i tylne koło, ale w porównaniu z ustawieniem tego "namacalnego" lusterka nie pokrywałoby się to, dlatego zostanie tak jak jest. Jeżeli naprawdę będzie Ci to przeszkadzało, to po wydaniu podeślę Ci zmodyfikowane kamery. Ok??

Pod wieczór może będzie już podłoga i część wnętrza.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o lusterka to realizm jest. U mnie wszystkie neoplany mają lusterka skierowane na wyświetlacz :) Ciekaw jestem jak bd wyglądać wnętrze. Mam nadzieje że wizualnie bd trzymać ten polski klimat czyli zanikające wzorki na tapicerce, lekko pożółkłe wnętrze itp. :) A jak bd wyglądać sprawa z otwieraniem drzwi? U mnie w każdym otwierają się nierówno, na początku powoli, a potem bum :D, albo cały czas bardzo powoli. Fajnie byłoby przenieść coś takiego do OMSI

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wnętrze będzie szare, w zasadzie wszystko idzie w nim w szary deseń, ja po prostu nie lubię tego "pożółkłego klimatu" xD Wolę jak autobus choć trochę zajeżdża dobrym stanem xD A co do drzwi: do pneumatyków nie mam dostępu, ale jeżeli ktoś mi nagra czysty dźwięk otwierania takowych drzwi (z wyłączonym silnikiem, na postoju, od środka) to takie zrobię. Na razie będę elektryki, bo takie są u mnie. Otwierają się dość wolno, czasami nawet trzeba im trochę pomóc :P A co do tych lusterek, to właśnie zdjęcie Wejherowskiego Neośka mnie natchnęło, żeby zrobić rzut na wyświetlacz :D

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

cóż, wejherowskie neosie ani troche niezajeżdżają dobrym stanem :D co do dźwięków to niestety nie mam możliwości nagrania ze względu na brak dostępu, nie znam kierowców którzy jeżdżą neoplanami no i nie mam odpowiedniego sprzętu :D U mnie wszystkie Nerwoplany i Solarisy mają lusterka skierowane na wyświetlacz. Przynajmniej nie ma takich wpadek, że kierowca zapomni przełączyć wyświetlacza, albo mu sie zepsuje, a on tego niezauważy :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie będzie polskich napisów wewnątrz ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o naklejki to nie, bo chcę oddać realizm autobusu, jaki jeździ u mnie (jest w nim pełno niemieckich napisów). Jak komuś to będzie przeszkadzało, to sobie to będzie można zmienić w minutę w Paincie.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Klapy pod sufitem też do poprawy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.