sgo

Rozmowy o autobusach lubelskiego ZTM

31 postów w tym temacie

Proponowałbym, aby w tym temacie pisać o ciekawostkach taborowych, przetargach, kasacjach, nowościach oraz numerologii :D Jednym słowem wszystko o lubelskiej komunikacji. Możecie także dodawać zdjęcia.

Dzisiaj na 14/I jeździ 2378.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czemu jak z rana wstaje mam zły dzień idąc na przystanek czekając 10 min na autobus słysze i widze 4465-356.jpg

to az mi sie micha cieszy

może to i głupie ale te nowe może i sa ładniejsze, szybsze, lepsza kultura pracy silnika nie szarpia gadają jaki będzie przystanek itp ale i tak wychowałem sie na jelczach i u mnie w zmc jest tylko 1 szt i raz na jakiś czas jest w trasie i nie wiem co mnie skusiło aby to napisać .. hmm sentyment że to są ostatnie chwile jakie mi dzieciństwo przypominają i wybaczcie za tekst napisany byle jak.

pozdrawiam Forumowiczów

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo Migi. :D Ile razy jestem w Lublinie, to cieszę michę jak nie wiem na sam widok któregoś M11, już nie mówiąc o przejażdżce. Trzeba się wybrać w ciągu najbliższych tygodni. Nie wiecie, ile jeszcze pojeżdżą wasze 280.26 i M11?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dni Ikarusów są już policzone, migi trzymają się dobrze pewnie do końca 2012 pożyją :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ikarusy zostały 3 plus cztery obrzyny... Migów jest jeszcze wszędzie pełno. Wystarczy trafić raz na wysoką brygadę i cały dzień można jeździć starymi. Wiem coś o tym ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiecie może co się stało z Autosan'ami Sancity 12LF ?

Ostatnio żadnego nie widze, a zamiast nich jeżdżą Jelcz'e M11 (chyba, jeśli się pomyliłem to ktoś może sprostować ;p)

Najwięcej chyba na lini numer 6, a przynajmniej tam to zauważyłem, bo mieszkam obok ich końcowego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiecie może co się stało z Autosan'ami Sancity 12LF ?

Ostatnio żadnego nie widze' date=' a zamiast nich jeżdżą Jelcz'e M11 (chyba, jeśli się pomyliłem to ktoś może sprostować ;p)

Najwięcej chyba na lini numer 6, a przynajmniej tam to zauważyłem, bo mieszkam obok ich końcowego.

[/quote']

Ja ich widzę codziennie i to w dużych ilościach, także nie wiem jak się rozglądasz, że ich nie widzisz. :) Po jednym są wysyłane do Sanoka na poprawki, bo w niektórych zrobiono za słaby dach i ugina się pod ciężarem klimatyzatorów, ale tak to każdego dnia jeżdżą na liniach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[...] bo w niektórych zrobiono za słaby dach i ugina się pod ciężarem klimatyzatorów[..]

To jak oni to zrobili/wyliczyli xD?

Wiecie może, ile jeszcze pojeżdżą u nas Neoplany? Rok, dwa?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Góra rok. A Autosany są tylko, że w Lublinie nie ma jak w Warszawie nakazów taborowych i raz linia jest obsadzona cała Autosanem, a raz gniotem, ale to tylko Lublin. ;)

Ps. Co za ploty. Nic się nie łamie w Autosanach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio nawet o tym w gazecie było i wszystko potwierdzał Jakub Kozak z ZTM. Wysyłane są po jednym do Sanoka na poprawki. Wzmacniane są dachy, które uginają się pod ciężarem klimatyzatorów.

Co do Neoplanów to na ten rok na listę kasacyjną są wpisane dwa egzemplarze: 2198, który już jest odstawiony i bodajże rozbierany i 2191, który jeszcze jeździ, ale również będzie kasowany. Pozostałe jeszcze pojeżdżą. Podejrzewam, że parę egzemplarzy do 2014 roku może dotrwać. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio nawet o tym w gazecie było i wszystko potwierdzał Jakub Kozak z ZTM. Wysyłane są po jednym do Sanoka na poprawki. Wzmacniane są dachy' date=' które uginają się pod ciężarem klimatyzatorów.

Co do Neoplanów to na ten rok na listę kasacyjną są wpisane dwa egzemplarze: 2198, który już jest odstawiony i bodajże rozbierany i 2191, który jeszcze jeździ, ale również będzie kasowany. Pozostałe jeszcze pojeżdżą. Podejrzewam, że parę egzemplarzy do 2014 roku może dotrwać. ;)

[/quote']

Jeden wysłali #2381 i już robicie zamęt. Na pewno nie do 2014.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz z tego co wiem pojechał kolejny, tylko nie pamiętam numeru. Niejedna osoba mi mówiła o tym wysyłaniu no ale jak to się mówi - pożyjemy, zobaczymy. Może i masz rację. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko ok. Jeśli są 2 czy 3 sztuki uszkodzone technologicznie to nie ma lipy. :D Autosan debiutuje na rynku pojazdem SanCity.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Komunikacja nocna w „Noc Kultury” (2/3 czerwca br.)

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że podczas tegorocznej „Nocy Kultury” tj. z 2 na 3 czerwca (sobota/niedziela) komunikacja nocna będzie bezpłatna.

Dodatkowo, linie nocne będą kursowały we wzmocnionej obsadzie, tj. z częstotliwością średnio co 30 min. Linie N1, N2, N3 będą obsługiwane przez niskopodłogowe przegubowe pojazdy, wyposażone w monitoring oraz oznaczone naklejkami z logo PZU.

Jednocześnie informujemy, że w związku z „Nocą Kultury w dniach 1 czerwca (od godz. 23:00) - 3 czerwca (do godz. 11:00) br. obowiązują objazdy komunikacji miejskiej. Przystankami wspólnymi dla wszystkich linii nocnych w Noc Kultury (2/3 czerwca br.) będą przystanki zlokalizowane przy

ul. Okopowej.

Objazdy tutaj

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prywaciarz jeżdżący pod banderą ZTM i AKL-Edgab.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak.

Widzę że Akl się sypie:p

Było to do przewidzenia, najpierw "Marko" teraz "Gorzel" kto następny.??:25 Not guilty:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marko się nie sypie. On po prostu stopniowo kończy z przewozami w komunikacji miejskiej, bo zaczyna się opierać głównie na serwisie dla ciężarówek i autobusów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autobusy Marko stoją w większości na bazie u Motyla. Autobusy Marko są też coraz częściej prowadzone przez kierowców od Motyla.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O tego nie wiedziałem. Jak wszyscy by złączyli się w I zajezdnię pod banderą AKL'u to wyszłoby im to na +.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
http://www.sip.ztm.lublin.eu/ ZTM Lublin udostępnił testową stronę internetową poświęconą systemowi dynamicznej informacji pasażerskiej. Szczerze mówiąć jest jeszcze sporo błędów...- szczególnie denerwuje to, że zbyt rzadko sie aktualizuje pozycja autobusu na mapie. No ale nic... polecam przetestować ! :D
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autobusy Marko stoją w większości na bazie u Motyla. Autobusy Marko są też coraz częściej prowadzone przez kierowców od Motyla.

Motyla S.A bo jeżeli tak to chodzę z jego synem do klasy :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mini autosany - zauważyliście, że trasa przejazdu na wew. wyświetlaczach łapie "lagi"? przewijanie nie jest płynne, zacina się niemiłosiernie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyświetlacze łapią lagi bo program jest na Windows :D

Co myślicie o przegubowych trolejbusach które mają jeździć w Lublinie?

Czy waszym zdaniem będzie to zdawało egzamin czy raczej nie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta