KrzYsiowY

Dźwięk autobusu.

15 postów w tym temacie

Witam, może to głupie pytanie, ale dlaczego od czasu do czasu autobus wydaje dźwięk taki "psss"? Wiecie o co mi chodzi? W OMSI też tak jest i w realu też słyszałem i nie wiem dlaczego, a chciałbym się dowiedzieć ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli autobus ma za dużo powietrza w układzie (Ponad normę), otwiera się zawór i troszkę wypuszcza (do swojej normy);)

Pozdrawiam;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli wydaje takie krótkie "psss" to po prostu spuszcza powietrze z hamulców. Tzn. jak kierowca hamuje i zdejmię nogę z pedału, to powietrze wtedy wylatuje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja się pewnie nieoczekiwanie podepnę pod temat i zapytam znawców o dźwięk w Solarkach U12 W9. Tam, podczas hamowania mamy do czynienia z zupełnie innym IMO mało przyjemnym dźwiękiem. Trudno go nawet opisać i wskazać skąd dobiega - jakieś takie głośne metaliczne trzaski. Wydają je wyłącznie radomskie ITS-owskie benzyniaki. W pojazdach MPK (zarówno benzynowce jak i CNG) nie spotkałem się z czymś takim. Mam nadzieję, że ktoś wie o jaki dokładnie dźwięk chodzi. Jest to jakiś "zamiennik" tradycyjnego "psss..."?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten dźwięk to zawory w "butlach" powietrznych ;) U nas w Szczecinie też SU tak mają :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydają je wyłącznie radomskie ITS-owskie benzyniaki. W pojazdach MPK (zarówno benzynowce jak i CNG) nie spotkałem się z czymś takim.

Lubelskie też tak mają, a są dieslami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Metaliczny dźwięk? W ostrowieckich Solarkach też coś takiego słychać. Czy może chodzi o to:

http://revir.neostrada.pl/pliki/solaris-2001.mp3

Jeśli się nie myle to ten dźwięk pochodzi z tych górnych schowków nad siedzeniami. Tam są m.i. butle ze sprężonym powietrzem, tak więc to na pewno od nich.

Najbardziej mnie jednak zastanawia co wydaje takie ultra dźwięki w Solarkach, dokładnie jak tutaj:

http://revir.neostrada.pl/pliki/solaris-ultra.mp3

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najbardziej mnie jednak zastanawia co wydaje takie ultra dźwięki w Solarkach' date=' dokładnie jak tutaj:

[url']http://revir.neostrada.pl/pliki/solaris-ultra.mp3[/url]

Czy o ten dźwięk ci chodzi jak w tym manie?

Jeśli tak to to jest filtr powietrza

Tak dokładnie to. Tyle, że w tym MANie co chwila ten filtr słychać, a u nas w Solarkach tylko raz na jakiś czas.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas w trouniu też w manach lion's city co chwilę słychać ten filtr, a w NL283 zamiast tego "syku" słychać takie trzaskanie:?. W solarisach też słychać ale właśnie od czasu do czasu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta