Frank

Ciekawostka z Lublina...

10 postów w tym temacie

250px-Lublin_trolleybus_5.jpg250px-Lublin_trolleybus_1.jpg250px-Lublin_ulica_Orkana_trolejbus_linii_153.jpg

Lublin jest jednym z trzech miast w Polsce, w którym jeżdżą trolejbusy. Pozostałe dwa miasta mogące pochwalić się tą atrakcją to Tychy i Gdynia.

Jeden z należących do MPK radzieckich trolejbusów ZIU został w 2003 roku przebudowany. Poprzez wymianę klasycznych siedzeń autobusowych na stoliki, a także zabudowę barku i toalety stworzono specjalną wersję turystyczną, zwaną ZIUTKIEM, mogącą spełniać różne funkcje promocyjne.

Źródło: lublin.eu

Obecnie po Lublinie kursuje 8 linii trolejbusowych oraz 1 linia okresowa (w zdecydowanej większości o charakterze średnicowym), łączących centrum miasta m.in. z Abramowicami, LSM, Majdankiem, Węglinem, Fabryką Samochodów oraz dworcem głównym PKP. W roku 2008 uruchomiono turystyczną linię trolejbusową obsługiwana historycznym taborem. Pierwszą linia trolejbusowa nosiła numer 15 (numery zawierały się w przedziale pomiędzy 15-20), w późniejszym okresie liniom trolejbusowym przydzielano numery od 50 (50-62), wreszcie w związku z dalszym zwiększeniem liczby linii autobusowych w 1984 liniom trolejbusowym nadano numery od 150 (do 162 w szczytowym rozwoju linii).

Źródło: pl.wikipedia.org

250px-Sie%C4%87_trolejbusowa_Lublin_2011.svg.png

Schemat linii trolejbusowych w Lublinie od dnia 1.03.2011.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

8 linii, 8... Choć niedawno było 9. A nie zdziwię sie jak niedługo będzie 7. Miniaturka ze schematem linii nie trybi. Szkoda, że lubelski projekt rozwoju trakcji jest po prostu idiotyczny. Szkoda też, że MPK ani miasto nie interesuje się taborem zabytkowym. A Lubelskie Towarzystwo Ekologicznej Komunikacji ma kilka ciekawych, zabytkowych trolejbusów : Fiata, Ikarurusa przegubowego, Skodę, Saurery... Tylko nie mają kasy na renowację.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To fakt. Na rozwój pójdzie masę pieniędzy na połączenia "teoretycznie" mniej istotne. Ja oczywiście bardzo się ucieszę jak mi trakcję na Kalinie pociągną za 3 lata. Tylko że gdzie nią dojadę? Zostanie mi tylko Felin, Lubartowska i Abramowice? Albo na Węglin na około przez całe miasto? :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jazdy testowe nowego Autosana.

ZTM w Lublinie informuje, że 22 kwietnia 2011 rozpoczęły się jazdy testowe nowego autobusu: Autosana Sancity M12LF. Nowy autobus będzie jeździł po lubelskich ulicach do 14 maja 2011 r., obsługując linie 2, 15, 31, 44. Do 15 sierpnia 2013 roku na lubelskich ulicach mają pojawić się 53 autobusy typu Autosan Sancity M12LF.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Opinie czytałem neutralne, więc to pewnie zależy od człowieka czy się spodoba czy nie. Jeśli chodzi natomiast o barwy miejskie to średnio widzę w nich Autosana.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taaak, widziałem go - niestety, nie miałem okazji nim śmignąć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To fakt. Na rozwój pójdzie masę pieniędzy na połączenia "teoretycznie" mniej istotne. Ja oczywiście bardzo się ucieszę jak mi trakcję na Kalinie pociągną za 3 lata. Tylko że gdzie nią dojadę? Zostanie mi tylko Felin' date=' Lubartowska i Abramowice? Albo na Węglin na około przez całe miasto? :D

[/quote']

a ja tam się cieszę i żałuję że to za "3" lata

już sobie wyobrażam jak śmigam w zimie pod górkę lwowską :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta