50 postów w tym temacie

Siemka.Założyłem ten wątek bo nie było żadnego o Ikarkach.Możecie tu pisać wszystko co dotyczy tych autobusów,jestem też ciekawy czy jeszcze są eksploatowane w waszych miastach? W Warszawie gdzie mieszkam zostało nam całkiem sporo Ikarusów:

260.04-1 szt.

Ikarus-260.jpg?v0

280.26-4 szt.

ok2547-158.jpg

260.73A-39 szt.

6319_a.jpg

280 automat-143 szt.

1.jpg

-Jest to łączny spis taboru z dnia 11.01.2012r.

Ale sporo z nich nie jezdzi bo czekają na remont albo na decyzje czy je na złom oddać czy sprzedać gdzieś...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Gdańsku już kilka lat nie ma żadnych Ikarusów :23 Please:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas w Wawie miały być pokasowane do 2012r. (bo euro) ale nic z tych zapowiedzi nie weszło w życie i dobrze.Ale niestety w zeszłym roku z tego co wiem skasowano około 12 sztuk.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skasowano więcej niż 12:] Ja nie byłbym taki pewien czy nie wyrzucom ich do euro (ale wątpie:D)... Nie chciałbym żeby się to stało:23 Please:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ikarus 260.04 i Ikarus 280.26 Tylko te dwa zostały w Poznaniu i są to autobusy "zabytkowe" i nie jeżdżą na liniach szkoda :( a i jeszcze Ikarus 435.22 u nas tzw. biała dama bo biały i on normalnie jeździ na liniach no ale on już jest nowy więc to coś innego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Solaris no coś ty nawet gdyby chcieli to nie zdążyli by tylu pokasować :) a 435.22 chyba kiedyś był/były w Warszawie ale nie jest mi wiadome co się z nimi stało.

A co do 260.04 i 280.26 oczywiście są to zabytki i jeżdżą tylko okazjonalnie.Ostatnio na

"Nocy Muzeów" chyba.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas na nocy to korniszony są:] Iki260 i 280 mogliby odłóżyć do zajezdni i myśleć co z nimi zrobić:D A co do 435..Były też 415 i 417 ale no niestety z czasem się ukryły... :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas (Kielce) jest ok. 28 (?) Ikarusów 280.70 (z różnorakimi literkami, tj. 280.70C, 280.70D, 280.70E), powoli zastępują je niestety Solarisy. A, jest jeszcze jeden pogot: Ikarus 280/A #107, i pogot-holownik: Ikarus 280/A #105.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w szczecinie stoi jeden 2552 i czeka na remont i byłby przeznaczony do muzeum, ale nie ma pieniędzy na jego remont więc sobie powoli rdzewieję, razem z Jelczem pr100 :)

a liniowych jak dobrze pamiętam nie ma od 2008.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przecież te Ikary to już zabytek. Warszawa powinna puścić je na bardziej turystyczne linie typu 180, a nie puszcza do samego centrum np. na 510. To raczej ma być atrakcja miasta, bo autobus bardzo rzadko spotykany. Ehh.. Taka biurokracja, na niektórych ludzi za biurkiem nic nie poradzimy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

150 sztuk w ruchu to nie jest bardzo rzadko spotykany.

Ikarus na Krakowskim Przedmieściu? Genialnie, mistrzu :25 Not guilty:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale przecież ja mieszkam dwa przystanki od Dąbrówki Wiślanej. Ta linia jest bardzo prosta, ale przyjemnie jest oglądać na YouTubie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przecie to ten sławny gosc co dziara po warszawie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W moim mieście (Częstochowa) Ikarusów mam pod dostatkiem. :D 280.26, 280.58, 280.70A, 280.70E, 412.08A, 415.14A, 415.14E, 415.14C, 435.05C. W ostatnim czasie najszybciej pozbywane są 412-tki. Wcale się nie dziwię :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Desert czemu już nie .?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Desert czemu już nie .?

Pewnie już nie nagrywa filmików, albo się zwolnił.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Bydgoszcz Ikarusów nie ma od 4 lat. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie jest 1 ikarus 260 v4 ale Za to automat :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PKM Gliwice ma tyle ikarusów że nie da się zliczyć :D w całym GOPie jest ich mnóstwo . Zależy od przewoźnika bo niektóre po remontach odzyskały siły jezdne i śmigają że aż bydło chce jeździć :D . Ikarus 260.30A #3 - to ponoć najlepszy krótki Ikar w GOPie http://www.phototrans.eu/14,373895,0,Ikarus_260_30A_3.html - Full automat !

Wszystkich jeszcze nie widziałem - ostatnio KZK GOP mówiło w TV w jakiejś debacie dla pasażerów że ikarki będą kursować dzielnie jeszcze przez parę lat dopóki gotówki nie uzbierają .

Ende

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

DelfinoDelphis robi świetne filmy ze swojej pracy, szkoda jednak, że już nie pracuje jako kierowca, odszedł sam. Niżej jego ostatnio dodany film z kursu Ikarusem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Kędzierzynie-Koźlu zostały ostatnie 2 Ikarusy 280 ,2 Ikarusy 415 i 1 Ikarus 260 :( A takie fajne busy :)

Kiedyś było Ikarusów 280 aż 13 sztuk ,260 chyba 4 sztuki .

Fajne były Ikarusy 412 - aż 15 sztuk chyba .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta