kameleon211

Autobusy KZK GOP i innych śląskich spółek.

180 postów w tym temacie

Tak jak w temacie , co sądzicie o najbliższych przetargach lub o tych które już miały miejsce i co myślicie o autobusach już jeżdżących. Na początek chciałbym napisać o przetargu na 25 autobusów niskopodłogowych (15 przegubowych i 10 normalnych) ogłoszonym przez PKM Katowice. Znając Katowickie przedsiębiorstwo będą to Solarisy , ale poczekajmy mam cichą nadzieje na merce. Dostawa ma nastąpić do lipca b.r.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam tylko nadzieje, że z GOPu nie znikną Ikarusy 280, bo tylko tymi pojazdami przyjemnie się podróżuje :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sosnowieckie remonty bardzo mi się podobają. Katowickie są poskładane z różnych blach , ale niektóre są naprawde świetnie zachowane i chciałbym aby właśnie te jeździły jak najdłużej. Co klasyka to klasyka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W przetargu ogłoszonym przez PKM Katowice również bym chciał alby wygrały to mercy. Ikarusy wielka klasyka komunikacji na śląsku oby jeździły jak najdłużej

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znając Katowickie przedsiębiorstwo będą to Solarisy

Większego głupstwa nie słyszałem.... hahaha

Te Solarisy z zeszłego roku były tylko jedną jedyną wpadką.

PKM kieruje się w stronę MANa. Zauważ ile silników jest MANowskich w wozach z PKMu? ddduuuużżżoooo ;)

(nawet solarisy z 2002r. mają silnik MANa. )

W przetargu ogłoszonym przez PKM Katowice również bym chciał alby wygrały to mercy.

Merce są drogie. :P

Słyszałem, że w ostatnim przetargu odpadł Mercedes, bo nie zaoferował szyberdachów ręcznych ponieważ nie posiadał takich w ofercie... :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Many też nie są najtańsze , te solarisy z 2010 były wpadką (silniki dafa) nie mówiąc o tym że była to wersja z wyposażeniem równym ikarusowi 280 (z wyłączeniem Bielskich ponieważ te mają klimatyzację kabiny kierowcy). Co do silników Mana to nie wiedziałem że te solarisy z 2002 , które są już w nienajlepszym stanie , mają takowe . Widać ,że od 1999 jest dobra tendencja na Many w PKM Katowice (solarisy na silniku mana , sprowadzanie używanych manów z Niemiec lub zakup 8 Manów NL 222 .Mimo wszystko wola Mercedesy.

A tak na marginesie co to sie dzieje z tym Solbusem SM18 , jeżdzi chyba już z rok w Katowicach a podobno to miały być testy ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A tak na marginesie co to sie dzieje z tym Solbusem SM18 ' date=' jeżdzi chyba już z rok w Katowicach a podobno to miały być testy ?

[/quote']

Do końca 2010r. miał być, ale Solbus upadł i chyba zostanie już na zawsze jeśli wierzyciele się nie odezwą... :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam tylko nadzieje' date=' że z GOPu nie znikną Ikarusy 280, bo tylko tymi pojazdami przyjemnie się podróżuje :)

[/quote']

No niestety,chodzą pogłoski że do końca września mają zniknąć z Śląskich ulic :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam tylko nadzieje' date=' że z GOPu nie znikną Ikarusy 280, bo tylko tymi pojazdami przyjemnie się podróżuje :)

[/quote']

No niestety,chodzą pogłoski że do końca września mają zniknąć z Śląskich ulic :(

Nie jest to realne :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest jest , do lipca przyjedzie 25 nowych autobusów , poza tym chodzą ploty o sprowadzenia kilkunastu używanych manów NL xx3.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest jest ' date=' do lipca przyjedzie 25 nowych autobusów , poza tym chodzą ploty o sprowadzenia kilkunastu używanych manów NL xx3.

[/quote']

No może w gliwicach bo wątpię żeby tak szybko ikarusy poznikały z katowic czy sosnowca i db :P a już o pśl nie wspomnę :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z PKM Katowice mają zniknąć do końca Września,wiem bo jak słuchałem pewnego regionalnego radia(nie powiem jakiego by nie robić reklamy :) )to dodzwonił się kierowca PKM-u by pozdrowić,ale akurat prezemter radiowy go się zapytał do kiedy mają zniknąć Ikarusy,a on powiedział że do końca września tego roku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No Katowice jak Katowice , tak jak mówi Cole do września (a nawet wcześniej) mają zniknąć, słyszałem to od znajomego który jest kierowcą w Pkm Katowice . Co do Sosnowca to los Ikarusów też nie jest pewny bo spójrzmy na ten rok :

2x NGxx3 (w sumie 5 bo reszta była dostarczona w grudniu 2010)

17x Mercedes O530 (chociaż te kurduple Ikarusów nie zastąpią)

8x U15 + 2xU15 ze Słupska (używane)

Zobaczymy czy jeszcze coś sprowadzą.

Sosnowieckie Ikarusy są bardzo zadbane , szczególnie te po remoncie , zawsze mnie to dziwiło bo kierowcy ich nie oszczędzają. Z tymi katowickimi bywa różnie , niektóre są bardzo zadbane a niektóre to "katastrofy drogowe". :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wie ktoś co jest z tym przegubowym solbusem? PKM go kupiło czy jak?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawdopodobnie zostaje u nas, firma upadła i nie ma gdzie wracać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawdopodobnie zostaje u nas' date=' firma upadła i nie ma gdzie wracać.

[/quote']

Aham,to dobrze ostatnio nim jechałem,i powiem wam że jak by to niebył solbus myślałbym że jestem w solarisie,szkoda że PKM nie zakupiło więcej solbusów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przejchałem się nim noi całkiem niezły (strasznie podobny do solarisa) PKM się cieszy bo problemy z taborem a tu autobus prawie za darmo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jakby nie było za darmo. Ale coś dawno tego gazowego Tedoma nie widziałem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jakby nie było za darmo. Ale coś dawno tego gazowego Tedoma nie widziałem.

No bo był na testach u nas tylko na dwa tygodnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też żałuję że tak krótko.Miałem okazję tylko raz przejechać się tym cudeńkiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też się nim przejechałem bardzo przyjemna jazda, cichy silnik, ale mam takie wrażenie że by to mogło być coś takiego jak vecto, na początku cudo, ale po 3 latach by się zaczął psuć

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta