kameleon211

Autobusy KZK GOP i innych śląskich spółek.

177 postów w tym temacie

Trudno mi się wypowiedzieć w sprawie Tedoma , ale jeżeli jest taka dziadowizna jak Sor to ciesze się że PKM nie bierze pod uwage zakupu tych wozów. Z drugiej strony Karosa złych autobusów nie robiła , więc tak jak mówie ja jestem neutralny. Pewne jest jedno że przesadą jest aby autobus codziennie jeździł 20 km żeby tankować......

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Racja, jedynie PKM Tychy ma ten przywilej. Oostatnio doszły 2 używane solarisy 12 LE CNG oraz 1 używany man CNG

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może mi ktoś powiedzieć, czym chce zastąpić 67 Ikarusów 280 w Katowicach? Tymi marnymi 15stoma przegubami z przetargu? Dobre sobie ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiele Ikarusów wozi powietrze więc nie będzie problemu zastąpienia ich nowymi autobusami , nawet krótkimi. Przykłady linii na których Ikarusy jeżdżą jako dętki : 77 (Jeździ zamiennie do 76 na tym drugim frekwencja wysoka), 162 (ciekawostka tu jeździ jedyny w Polsce niskopodłogowy Ikarus 280) , 74 (ostatnio często jeździ jakiś madziarek , ale pusty) 931 (Tu już jeździ tylko jeden chyba bo reszta to niskacze , swoją drogą też puste bo są to długie many albo solarki) 618 , 18 , 106 , 35 i 35bis Idąc dalej : 815 , 817 i reszta pospiesznych Katowice - Sosnowiec/Będzin/Dąbrowa G. , mało kiedy widze tam tłumy nawet w szczycie. Sądze że taniej jest zwiększyć częstotliwość o połowe puszczając tańsze autobusy niż tzw. molochy. Przy okazji przygotujcie się na podwyżke cen biletów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kameleon, zaprawdę powiadam Ci, że nie masz pojęcia o czym piszesz...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiele Ikarusów wozi powietrze więc nie będzie problemu zastąpienia ich nowymi autobusami ' date=' nawet krótkimi. Przykłady linii na których Ikarusy jeżdżą jako dętki : 77 (Jeździ zamiennie do 76 na tym drugim frekwencja wysoka), 162 (ciekawostka tu jeździ jedyny w Polsce niskopodłogowy Ikarus 280) , 74 (ostatnio często jeździ jakiś madziarek , ale pusty) 931 (Tu już jeździ tylko jeden chyba bo reszta to niskacze , swoją drogą też puste bo są to długie many albo solarki) 618 , 18 , 106 , 35 i 35bis Idąc dalej : 815 , 817 i reszta pospiesznych Katowice - Sosnowiec/Będzin/Dąbrowa G. , mało kiedy widze tam tłumy nawet w szczycie. Sądze że taniej jest zwiększyć częstotliwość o połowe puszczając tańsze autobusy niż tzw. molochy. Przy okazji przygotujcie się na podwyżke cen biletów.

[/quote']

Co za głupoty piszesz, był ostatnio przetarg KZKGOP-u, PKM powinno się go trzymać jeżeli jest napisane 3 autobusy przegubowe i 2 krótkie to muszą tego przestrzegać nic nie zmienia że wożą powietrzę (chyba że ogłoszą nowy przetarg).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PKMu nie obchodzi to, czy w Ikarusie jedzie 150 osób, czy 15, czy 2. W przetargu jest dokładnie napisane, ile przewoźnik dostaje za wykonany wozokilometr + jest określona obsada, ile wozów krótkich a ile długich (tabor B i C). Poza tym, każdy autobus ma swój obieg albo wykonuje tzw. biski albo jeździ cały dzień na całej linii lub ma plany łączone.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ojeju,ale macie problemy (bez obrazy),nie macie ciekawszych tematów?Zobaczymy z czasem czy Ikarusy zostają czy też nie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiele Ikarusów wozi powietrze więc nie będzie problemu zastąpienia ich nowymi autobusami ' date=' nawet krótkimi. Przykłady linii na których Ikarusy jeżdżą jako dętki : 77 (Jeździ zamiennie do 76 na tym drugim frekwencja wysoka), 162 (ciekawostka tu jeździ jedyny w Polsce niskopodłogowy Ikarus 280) , 74 (ostatnio często jeździ jakiś madziarek , ale pusty) 931 (Tu już jeździ tylko jeden chyba bo reszta to niskacze , swoją drogą też puste bo są to długie many albo solarki) 618 , 18 , 106 , 35 i 35bis Idąc dalej : 815 , 817 i reszta pospiesznych Katowice - Sosnowiec/Będzin/Dąbrowa G. , mało kiedy widze tam tłumy nawet w szczycie. Sądze że taniej jest zwiększyć częstotliwość o połowe puszczając tańsze autobusy niż tzw. molochy. Przy okazji przygotujcie się na podwyżke cen biletów.

[/quote']

Co za głupoty piszesz, był ostatnio przetarg KZKGOP-u, PKM powinno się go trzymać jeżeli jest napisane 3 autobusy przegubowe i 2 krótkie to muszą tego przestrzegać nic nie zmienia że wożą powietrzę (chyba że ogłoszą nowy przetarg).

Kiedy w większości z wymienionych (oprócz Pkm-u Sosnowiec) jest wpisany w przetargu tabor krótki bo zastanów się jakim cudem w jeden dzień jedzie madziar a w drugi krótki MAN . PKM tak respektuje zasady przetargów jak kierowcy zatrzymywanie się przed zieloną strzałką. Cole w sumie masz racje ide robić tego vectozłoma. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ej czy to prawda że na linii 721 będą same Solarisy U 12 II jeździły?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bo zastanów się jakim cudem w jeden dzień jedzie madziar a w drugi krótki MAN .

Awaria taboru, brak rezerwy na zajezdni etc. To wszystko się wpisuje potem w kartę.

Poza tym w przetargu są warunki, które muszą respektować przewoźnicy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powracając do Ikarusów,dziś jadąc z osiedla Witosa linią 193 rozmawiałem na temat ich wycofania.Kierowca mówił że ich wycofanie nastąpi końcem września a początkiem października.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma takiej opcji nie sugeruj sie tym co mówi kierman tylko sprawdź ile jeszcze ikarusów jezdzi/stoi na zajezdni i policz ile pkm chce kupić, ciekawe jaki bilans ci wyjdzie :)

Pierwszy pkm jako pozbył sie ikarusów to jaworzno, następne w kolejce są gliwice i sosnowiec, a piekary i katosy na końcu ::)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pożyjemy zobaczymy ' date=' kiedyś będą musiały zniknąć :(

[/quote']

Zgadzam się!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy do 2014 roku będą jeździć to zobaczymy,ja jak dziś rozmawiałem z kierowcą pkmu , to powiedział że koniec września, początek października mają zniknąć,zobaczymy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

WPK to zlot tych którzy nic konkretnego nie wiedzą o komunikacji , jeden z drugim coś powiedzą trzeci to potwierdzi i rodzą sie fajne ploty bo tak na dobrą sprawe to ilu z tych ludzi jest związanych zawodowo z KZK GOP ? Nie powiem bo sam jestem miłośnikiem komunikacji miejskiej , ale w przeciwieństwie do wielu z tych farmazoniarzy mam źródła z tego pożal sie Boże zarządu KZK , bo moja matka tam pracuje i co nieco o przetargach wie. I sorki panowie , ale to co pisze Cole jest na 85% pewne.....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W PKM-ie dzieją się takie rzeczy o których nam się nie śni,a może PKM ma as-a w rękawie ? :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hehe, w całym KZKGOPie dzieją się dziwne rzeczy ;), ale tak ja pisałem już wcześniej, oby Ikarusy nie zniknęły prędko :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja sądze że choćby w ramach oszczędności (dalekoidącej) spółki odejdą od madziarów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w ramach oszczędności (dalekoidącej) spółki odejdą od

Ty w ramach oszczędzania nam klepania się w czoło, odejdź od komputera.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta