kameleon211

Autobusy KZK GOP i innych śląskich spółek.

180 postów w tym temacie

No i w końcu.Przyjechały do nas te Mercedesy,ciekawe na jakich liniach będą kursować :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będą stacjonować na Mickiewicza, czyli spotkasz je w Chorzowie, Rudzie,Mikołowie i Katowicach...

Ciekawe jak długo będzie chodzić ta klimatyzacja..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na testy do PKM Sosnowiec przyjechał SU12 Hybrid. Dzisiaj jeździł na 723. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam tylko nadzieje' date=' że z GOPu nie znikną Ikarusy 280, bo tylko tymi pojazdami przyjemnie się podróżuje :)

[/quote']

No nie powiedziałbym teraz mamy na niektórych liniach bardzo fajne i przyjemne Solarki oraz przegubowe Mazy w białym kolorku ;)

:]:]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy można nazwać przyjemną jazdę Ikarusem np. w zimę. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że przyjemnie się jeździ bez ogrzewania za przegubem a z przodu z dwoma miernymi dmuchawami i do tego często z dziurawym przegubem przez który leci woda. Jesteśmy w XXI w. więc Ikarusy powinny pójść do muzeum.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam a ja mam pytanie:

Otóż na tym zdjęciu niby są wszystkie mi znane busy z Rybnika ale z lewej strony widać kawałek jakiegoś srebnego 15 metrowca, coś mi świta w pamięci, że chyba jakiś chwilę jeździł ale nie ma tego nigdzie napisanego. Jak by ktoś wiedział jaki to jest bus to proszę o odpowiedź

http://www.phototrans.eu/14,36970,0,Jelcz_120M_2761.html

(to jest chyba Citaro L)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy można nazwać przyjemną jazdę Ikarusem np. w zimę. Jakoś nie chce mi się wierzyć' date=' że przyjemnie się jeździ bez ogrzewania za przegubem a z przodu z dwoma miernymi dmuchawami i do tego często z dziurawym przegubem przez który leci woda. Jesteśmy w XXI w. więc Ikarusy powinny pójść do muzeum.

[/quote']

Co do tego się zgodzę ale tak szybko to się ich nie pozbędziemy w Bytomiu dalej jeżdżą te złomy pozostaje nam tylko czekać aż w końcu same się rozsypią w drobny mak ! :D:D 8D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PKM Sosnowiec kupił nowe MERCEDES'y http://www.phototrans.eu/1014' date='45,110.html.

[/quote']

Mnie tam podobają się nasze Katowickie Mercedesy. Wiecie może, czy PKM Katowice ma zamiar zakupić jeszcze jakieś nowe wozy? Czy tylko na razie w Tramwajach Śląskich zapachnie nowością? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PKM Katowice zakupił 2 kolejne krótkie Mercedesa pewnie widziałeś.

http://www.phototrans.eu/14' date='528414,0,Mercedes_O530_510.html

[/quote']

Widziałem, chodzi mi o fabrycznie nowe, a nie sprowadzane :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To w kwestii fabrycznie nowych nic się już nie pojawiło. I póki co nie słyszałem nic o nowych przetargach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki, czyli tylko Tramwaje Śląskie mają zamiar ogłosić przetarg na fabrycznie nowych 30 sztuk tramwajów xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie tak. Tylko teraz trwa bitwa producentów i MKM'ów o to co to będzie za model :P.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe co to będzie za model, ja jestem za Solarisem, Skodą, bądź Konstalem xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To w kwestii fabrycznie nowych nic się już nie pojawiło. I póki co nie słyszałem nic o nowych przetargach.

Solaris jako jedyny złożył ofertę na 15 nowych CNów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tutaj jest raczej mowa o Protram'ie 205WrAs, którego niegdyś testowali i wypadł pomyślnie ew. 118N.

Chociaż Solaris ma czasem dziwne tendencje do spadania z ceny jeśli chodzi o zakupy z nimi związane :D.

Poczekamy na SIWZ i rozpisanie przetargu to się okaże. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znaczy mam na myśli nowości w PKM Katowice. Zamawiający chce przeznaczyć kwotę 19 050 000 zł także to raczej nie będzie oszczędna wersja.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli szykuje nam się kolejna fala nowości od Solarisa w GOP'ie :P.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak by u nas w myszkowie były su12 cng czy man nl 222 czy jakies nawet nl 202 lion's itp to bym u mojego starego zawracał mu busa :D:p

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2 furki zawracające przy Straży w Tychach - od dzisiaj 4 linie mają tutaj postój.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe czy V-bus Żory zakupi jakieś nowe autobusy chodź w ostatnim czasie znacznie poprawił swój tabor autobusów ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dnia 25.01.2013 roku około godziny 8:10 jadę sobie autobusem lini 811 w stronę Katowic do szkoły i na przystanku Zagórze Mec widzę płonący autobus marki Mercedes-Benz Citaro 0530G spółki PKM Sosnowiec który również obsługiwał linię 811 tylko że w kierunku Tworzeń Huta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I niech się spali cały ten nowy złom.

Podobnie było przed wczoraj na linii 79 również Mercedes tylko na odmianę się nie spalił tylko tłuk się bardziej niż najbardziej zdezelowana 120-tka ha ha :o

Nowe złomy ja to tak nazywam ani to ładne ani to praktyczne po prostu porażka.

Całe szczęście że są jeszcze linie gdzie można pośmigać Jelczami czy Ikarusami.

Tutaj macie link do tego pożaru:

http://kontakt24.tvn.pl/temat,kleby-dymu-z-komory-silnika-pozar-autobusu,74405,html?categoryId=496

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta