kameleon211

Autobusy KZK GOP i innych śląskich spółek.

186 postów w tym temacie

A co sądzicie o przetargu na 10szt 12m i 15m do PKM'u Gliwice? Znając życie będą to Solarisy...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak trochę nie w temacie, albo i może w temacie. Robię tą nieszczęsną trasę 198 Halemba - Zabrze. I potrzebuję rady co do autobusów AI. Jak wiadomo z Pętli Halemba odjeżdża dosyć sporo przewoźników. Ja ostatnio autobusem jechałem to chyba z 10 lat temu więc trochę nie jestem na czasie. Więc jakby ktoś mógł napisać jaki autobusy AI zastosować na poszczególnych liniach: 147, 155, 198, 255, 669 (wczesno poranny kurs). Chodzi tylko o pojazdy AI, które zalecacie na te linie aby jak najbardziej odpowiadały rzeczywistości. Jak wiadomo nie ma przegubowców w grze, więc czymś trzeba zastąpić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co prawda mieszkam na drugim końcu Polski, ale jeśli chodzi o AI, to myślę, że mógłbyś dać po prostu te najmniej FPSożerne, typu Solarisy, NL'ka w wersji BVG czy Mercedes od Juliana :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mieszkam w Rudzie Śląskiej, ale 669 jest obsługiwane przez PKM Gliwice i dobrze wiem co na niej w tej chwili jeździ. Ostatnio królują na niej Solarisy Urbino 12 III. Ale w OMSI nie ma takich modeli tego autobusu, które by nie żarły FPSów jak głupie. Dlatego moją, luźną, propozycją są Solarisy Urbino 10 III od tatiany. Są lekkie i estetycznie poprawne, a z daleka wyglądają jak ich 12 metrowi bracia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A, że się tak zapytam... jest taki autobus 120... co on robi przed 4 rano na Bielszowice Pętla? nie ma go w rozkładzie a codziennie tak jakby zaczynał stamtąd kurs i jedzie na Halembę. I jest to żółty Solaris :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

120 zaczyna swój kurs na pętli w Halembie w godzinach: 4:50, 5:55, 19:25 i jedzie w stronę Knurowa (Szczygłowic). Startuje także o 9:41 i jedzie w stronę Katowic. Kilka kursów też na pętli się kończy. Są to kursy w godzinach: 9:40 (ze Szczygłowic) i 16:23, 19:03, 20:26, 21:26 (z Katowic). Bardziej skomplikowana sprawa jest w przypadku weekendów. Generalnie polecam wejść na stronę WPK Katowice i na forum poszukać rozpiski brygad wszystkich linii KZK GOP. Powinno pomóc w programowaniu ruchu AI.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już mam opanowane, podział danej linii na brygady. Ale to temat na osobny temat, który założę specjalnie dla mapy.

Dalej nie wiem co ten 120 robi w Bielszowicach :) Bo wyglądałoby na to, że to ten co jest o 4:50 na Halembie, chociaż w Bielszowicach jest przed 4 to trochę za wcześnie. Jest taka możliwość, że jest to autobus, który zabiera kierowców do zajezdni ? Gdzieś w okolicy Bielszowice Pętla mieszka jakiś kierowca, bodajże z 198.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.Mieszkam w Kochlowitzach.Na pętli w Halembie faktycznie kończy dość sporo lini.Co do modeli to królują Solarisy (Rudpol - Opa , PKM Katowice , PKM Gliwice) MAN-y (Kłosok , Pawelec itp.).Ostatnio pojawił się też jakiś Irisbus który do złudzenia przypomina Renault Karosa.Także najlepiej dać oba Solaris-y od Tatiany gdyż czasem można spotkać bodajże na 255 trój osiowca.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak aktualnie wygląda ruch na Pętli Halemba. Jeżdżą nadal "po angielsku" czy "normalnie". Jak pamiętam to pojazdy wjeżdżały na pętlę od strony garaży i stawały przodem do wiaty. A odjeżdżały mając wiatę po swojej lewej stronie. Jeśli tak jest nadal to będę miał to ciężko odwzorować w grze. Pasażerowie będą przenikać przez pojazdy, ewentualnie wchodzić pod jadące :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak byłem na "końcówie" w lipcu to dalej stawały tak jak stawały , czyli podjeżdzały od strony garaży.Słuchej , co do mapy to niech autobusy podjeżdzają z drugiej strony ( nie od garaży).Tam na środku jest latarnia.Obuduj ja jakimis krawężnikiem i gotowe.Zresztą według mnie to czy autobusy będe jechac z tej czy tamtej strony jest nieistotne.Pozatym użytkowników OMSI z Rudy jest dość mało i nikt dokładnie nie wie jak wygląda ruch na "końcówie" :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sporo spóźniony napiszę co ja sądzę:

147 - tam są 2x MAZ 103 i MAZ 203 - ale znając Kłosoka widok MANa NL202 nie powinien nikogo zmartwić.

98 - SU12

155/255 - To tak renówka, na 255 2x SU15 1x SU12 i 1x MAZ 203 (tu bym dał analogicznie do kłosoka jakiegoś MANa NL202, ew Jelcza 120M (kiedyś była jakaś beta, nie wiem nawet czy działała). 155 to 2x Irisbusa i tu bym dał Renault Karosa (w rzeczywistości Renault Agora?) i Volvo 7700 i tu też może coś z rezerwy wyjechac.

130/177 jeżeli są sprawne to Jelcze 120M bym dał + Vecto + SU12 - nie wiem jak tam co wygląda z ilością, są także przeguby ale z oczywistych względów ominąłem je

198 - MAN NL2X3 i MAZ 203 - oba bym zastąpił MANem NL202.

146 - 2x Jelcz M121 i 3x SU15 (choć zastępowane czasami MANami NG2x2 i NL2x2) - jelcze bym zastąpił NL202.

121 - NG272 i O405GN - nie wiem czym je zastąpić oprócz klasycznie NL202 i może O405N (można dać tego trzydrzwiowego i dwudrzwiowego dla odmiany).

144 - MAZy 203 (Pawelec) - dzięki Kuiama!

120 - SU12

230 - SU12 + NL313-15

669 - ja pamiętam że tam chodziły kiedyś NL202 z BSC, choć ostatnio widziałem SU12 z PKM.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

144 - SU12

Teraz tam jeździ Pawelec i MAZ-y 203 :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tfu... Masz rację... Ale że nie ma MAZów 203 ;P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma za co. Życzę powodzenia przy pracach :).

Tak po za tym teraz na 155 pojawił się MAN EL2x3, ale jak ktoś śledzi TWB to wie ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do Katowic przyjechały zupełnie nowe Solarisy Urbino z ostatniego przetargu PKM Katowice. Nowy tabor jest klimatyzowany i niskopodłogowy. Zaskoczeniem jest zakup autobusów 15-metrowych (ciekawie jak się sprawdzą w Katowicach). Część nowego taboru obsługiwać będzie linię 109, kilka z nich pojawi się również na liniach łączących Mysłowice z Katowicami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A w Gliwicach powoli zjeżdżaja się długo oczekiwane Solarisy

12x SU15 #175-#186

10xSU12 #187-#196

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najbardziej to podobają mi się 2 autobusy z linii 201. Jelcz M181 i Solaris Urbino 18 z klimą od Kłosoka z 2005r. trzy drzwiowy.

Szkoda że Jelczyk jedyny w Gopie jest w takim złym stanie.

A odnośnie Gliwic to co puszczą na przewóz kibiców? Ikarusy nie będą jeździć od 24.12. Puszczą Scanie? Będzie im brakowało przegubów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Narazie stadionu nie ma i jeżdżą narmalnie nowe :) a później Daby, Volvo (prócz #79), Vecto, NL222

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@BeeR Chłopie na AI to jak by był to MaZ 207

PS. Szkoda że go w omsi nie ma :D

PPS. Też pochodzę z Halemby ;D Kto chce się spotkać kiedyś? Spotkanie Omnibussimulator na śląsku :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też się chętnie spotkam, ale fajnie by było w centrum śląska (np. Katowice, albo Chorzów) ponieważ osobom dajmy na to z Będzina nie będzie się chciało pewnie przyjeżdżać do Halemby.

Ps. Jestem z Gliwic, więc nie pisze tego, żeby mieć bliżej ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będzin to nie Śląsk :D Będzin to Zagłębie Dąbrowskie. Leży w województwie śląskim ale nie na Śląsku :D

Na Śląsku się godo, w Zagłębiu się rozmawia, najprostsza różnica :)

Trochę to zagmatwane dla osoby spoza terenu :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta