kameleon211

Autobusy KZK GOP i innych śląskich spółek.

186 postów w tym temacie

Natomiast dla tutejszych to normalne. Co więcej, o ile Ślązoki śmieją się z Zagłębia, o tyle Zagłębioki niejednokrotnie na poważnie obrażają Śląsk (niektórzy nawet całą Polskę xD)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki chopy za obrona :).nicer34567 kilka postów wyżej widać to co żeś napisoł :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już jest Twoja urojona wersja (i nie tylko Twoja). Ja mówię o podziale Polski na województwa, a nie na granice "kultur". W podziale na województwa Będzin leży na śląsku i koniec offtopu. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam panów, ale wejdę wam z tematyką odpowiednią dla tego tematu, aniżeli rozmowa o geografii Śląska i Zagłębia. :)

Solaris Urbino 15 III #706 z PKM Katowic dostał "witrażyki" na okna kabiny. Wieś tańczy i śpiewa, szkoda że nie nałożyli na podłogę jakiejś wykładziny przypominającej panele, tak jak to miało miejsce w jednym ze starszych Solarisów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witrażyki? Kurde, muszę zwrócić uwagę, może następnym razem, kiedy będę w Katowicach, akurat mi się trafi ( #706 często jest na 37). Pamiętam, że kabiny w nowiutkich katowickich Citarach szybko były oklejane żółtą folią, co też za pięknie nie wyglądało...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ci nasi kierowcy to nie którzy są obłędni.Pamiętam jak pojawiły sie pierwsze Solarisy w GOP-ie a było to z 10 lat temu.Kolega który był kontrolerem w KZK opowiadał mi jak to kierowcy narzekają że kabina jest zbyt mało przesłonięta.Do dnia dzisiejszego nie potrafię tego zrozumieć.Przyglądałem się autobusem w Niemczech i tam jakoś nie widziałem pooblepianych szyb itp.Widocznie co nie którzy mają coś do ukrycia :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również słyszałem, że wszelkie okleiny są po to, by zachować prywatność, aczkolwiek po GOP jeździ trochę wozów z otwartą kabiną i żaden kierowca, którego znam, a który posiada taki wóz na stałe, nie narzeka na brak prywatności.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja wnioskuję, że chcą oddzielić się jak najbardziej od pasażerów. A w Katowicach kierowcy bardzo, ale to bardzo nie lubią kontaktu z pasażerem. Fakt, bywają wyjątki, ale większość to niestety chamy. Już pomijam, że połowa szarżuje tak, jakby wieźli co najwyżej worki kartofli, a i tak później są spóźnieni. Już nawet w PKM Sosnowiec jeździ mi się o niebo lepiej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie którzy są naprawdę chamscy.Żona opowiadała mi ostatnio że dolatywała z córką (2,5 roku) do autobusu linii 7 , choć nie było szans żeby kierowca ich nie widział po prostu odjechał.Co do innych przewoźników to jednak częściej zdarzają się uprzejmi , ba nawet zaczną z tobą coś rozmawiać.Nie wiem czemu ale w PKM Katowice jak długo pamiętam zawsze był problem z uprzejmością.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W ciągu dosyć krótkiego czasu wysłałem dwie skargi właśnie na brak kultury kierowców. Jednemu dostało się do premii, przy drugim nie wytrzymałem i niestety go wyzwałem przez co KZK GOP wraz z PKM Katowice całkowicie olali skargę. Wyobraźcie sobie, że ostatnio znów miałem nieprzyjemność jechać z tym kierowcą, ale jego zabójcze spojrzenie i mnie przeraziło. Oczywiście to, że autobus jest w fatalnym stanie zostało zignorowane. Ciekawe kiedy się spali, albo stanie się jakaś tragedia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest to, kiedyś musiałem przemieścić się z jednego końca rozkopanych do podszewki Katowic do drugiego, oczywiście przyjechał autobus bez jakiejkolwiek informacji głosowej/wizualnej (była wyłączona), więc zapytałem pana kierowcy odnośnie trasy, to mi tak pomógł, że odburknął: "autobus się sprawdza zanim się wsiada". No dobra, ale dzięki całej modernizacji Katowic rozkład zmieniał się co chwilę i osobie spoza tego miasta ciężko było cokolwiek ogarnąć, nawet jeśli na stronie KZK były zmiany wyjaśnione.

Większość taboru PKM Katowice pozostawia wiele do życzenia, nawet o nowe autobusy niezbyt specjalnie dbają. To już lepszy pod tym względem jest Sosnowiec. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli autobus nie jest przed czasem to dla mnie pasażer spóźniony jest pasażerem kolejnego autobusu. A co do oklejania - komu to przeszkadza? W przypadku kabin ja akceptuję czarną folię, bo dobrze naklejona nie budzi żadnych podejrzeń i nieźle wygląda...

Już widzę hejty...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sęk w tym żeby ta czarna folia była dobrze naklejona, a nie na odpierdziel, jak to ma miejsce w wielu autobusach PKM Katowice.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli autobus nie jest przed czasem to dla mnie pasażer spóźniony jest pasażerem kolejnego autobusu. A co do oklejania - komu to przeszkadza? W przypadku kabin ja akceptuję czarną folię' date=' bo dobrze naklejona nie budzi żadnych podejrzeń i nieźle wygląda...

[right']Już widzę hejty...[/right]

Trochę racji z tym spóznieniem masz , przecież kierowcy zależy na punktualności a ten przystanek na którym wsiadała żona jest chyba gdzieś w połowie trasy linii 7.Po drodze jest przejazd kolejowy i kilka innych rzeczy które mogą dodatkowo opoźnic autobus

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@boban666: Przyznam uczciwie, że nie znam planu kierowców na 7, nie wiem jak tam przerwy, ale wiem, że są linie typu teoretycznie 10 minut przerwy, w praktyce fajnie jak jest 8, dobrze jak 6, normalnie 4, a często w ogóle. A to też ludzie, którzy muszą zjeść, iść do ubikacji (papierosy dla mnie nie są usprawiedliwieniem!). Jeżeli był przed czasem, to kara mu się jakaś należy!

@Mark: Dokładnie!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kierowca, z tego co pamiętam, na przystanku powinien pojawić się w przedziale czasowym -3 do 5 minut w stosunku do planowanego przyjazdu rozkładowego

;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Kosa" w Zabrzu na dworcu ma przerwy ok 25 min.Nie wiem jak w Katowicach.Oczywiście jak jedzie planowo.Co do uprzejmości.W zeszłym tygodniu byłem zmuszony wracać busem z dzieckiem."Kosa" przyjechała prawie 30 min spóżniona , a kierowca sprzedał mi bilet choć mógł odmówić.Także na dobrą sprawę to wszystko zależy od kierowcy - człowieka :D.Najlepsze było ża za tą spóżnioną "Kosą" przyjechała następna - planowo i  była cała pusta :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj wieczorem wracałem autobusem PKM Katowice na linii 11, był to MAN NG312 #253. Przyznam, że dawno nie byłem tak zażenowany poziomem utrzymania taboru. Nie dość, że skrzynia automatyczna przy przerzucaniu biegów po prostu uderzała i poruszała całym przodem autobusu, to jeszcze prędkościomierz przez całą drogę wskazywał wartość 0 w km/h. Czy to normalne, żeby na liniowym autobusie był zepsuty prędkościomierz, a stan autobusu pozostawiał wiele do życzenia? Myślę, że to przerosło już wszystko z czym miałem do czynienia w KZK GOPie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę że uwalony prędkościomierz to norma, i tym bym się nie przejmował, gorzej ze skrzynią.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do folii, to w niektórych wozach (np. w SU12) nakleja się cokolwiek na drzwi kabiny, bo nocą się światło odbija od szyby.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W SU18, bodajże #307 całe szybki do połowy są oklejone taśmą imitującą panele podłogowe :C 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

UP: Ale np. #507, które masz ustawione jako avatar jest "czyste".

Jeszcze co do lini nr. 7to w dni robocze ma 15, a w wolne 23 minuty przerwy na przystanku Zabrze Goethego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co wypatrzyłem to wszystkie 12metrowe Citaro od #500 do #509 są czyste i nieoklejone wewnątrz.

Ale już od #1000 do #1014 to widuję oklejone szybki nawet z tą elektrycznie podnoszoną oddzielająca przedział pasażerski.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i sypło dziś konkretniej xD

Do tego stopnia, że w Mikołowie na stromym podjeździe w stronę kopalnia Barbara nie potrafił wjechać żaden autobus,

zatrzymując się na przeciwnym pasie, a z Katowic w kolejce stały dwa 37 jeden za drugim.

Także dziś to jest porażka dla komunikacji w tym rejonie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta