kameleon211

Autobusy KZK GOP i innych śląskich spółek.

180 postów w tym temacie

@krzysiek1805: Nie tylko tam. Przy większej śnieżycy moja dzielnica(Mysłowice- Morgi) tez nie jest obsługiwana przez komunikację miejską, tylko autobusy 76 jadą z Larysza prosto na Brzezinkę. Ale to i tak nic w porównaniu do będzińskiego osiedla Syberka gdzie wystarczy przymrozek i już autobusy nie jeżdżą i pozostaje iść kawałek na tramwaj.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaś wszyscy narzekają.A co mo powiedzieć kierowca kery akurat utknął co??To nie jego wina

że sypie , czy temperatura spadła.Sorry taki mamy klimat :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardziej powinno się narzekać na organizatora. Nie wiem po co stworzyli ten fanpage na Fb skoro czasami nawet przez kilka dni nie ma tam żadnego postu, tak jakby przez ten czas nic nie zakłóciło funkcjonowania komunikacji, a jeżeli pojawia się jakieś info to jest to kopia ze ze strony. Ewentualnie czasem wrzucą jakiś post o wykolejeniu...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jechałem nim w sierpniu zeszłego roku na 130 w sobotę rano i było fest ciasno , a tu widzę nowe szaty i linia 297 która w godzinach szczytu jest mocno oblegana.Normalnie szacun PKM Katawice :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jechałem nim w sierpniu zeszłego roku na 130 w sobotę rano i było fest ciasno , a tu widzę nowe szaty i linia 297 która w godzinach szczytu jest mocno oblegana.Normalnie szacun PKM Katawice :D.A przeguby stoją na zajezdni bo za dużo palą :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio na 43/133/170 był, PKM Katowice przecie z tego jest znany, że wyśle przeguba na 196, a na 296 da Kurza

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powracając do tematu taboru PKM'u, ostatnio jechałem chyba #094 na trasie 130 Halemba Pętla > Katowice Andrzeja Dworzec (dodam że był to ikarus 280) to gdy był na biegu i kierowca gdy stał gdzieś i trzymał sprzęgło to w autobusie zamiast lekko trzepać to trzepało tak jakby jechał bo rosyjskich drogach. W #099 Było już lepiej, jednak najbardziej mnie wnerwia obojętność miasta Ruda Śląska, ponieważ u nas jeżdżą ikarusy (ja się tam cieszę ) które są wysoko podłogowe i silniki bodajże euro 2/3

ale starszym ludziom trudniej wejść do ikarusa niż np do MAN'a NL272 lub popatrzmy na linie 177 (Dąbrówka Mała Grzegorzka > Halemba Pętla) tam można powiedzieć że jest lepiej ponieważ mają niskopodłogowe, ale solarki z 2002 nie oszukujmy się są już czasem gorsze niż Ikary czy Jelcze. Wydaje mi się że Ruda Śląska powinna zadbać o to czym jeździmy. To jest tylko moje zdanie i każdy może je podważyć, dodam że mogłem pomylić numery taborowe

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja napewno coś nasza pani prezydent zrobi.Narazie likwiduje małe mostki :).Choć ostatnio coś przebłąkiwała coś o darmowej komunikacji.Co do jakości taboru to chyba każde miasto ma jakieś ale.Zresztą była kontrola NIK w KZK i wykazała szereg njeprawidłowości dotyczących przetargów.Teraz mnie już nie dziwi armia MAZow na naszych rudzkich drogach.Co do 094 to tam jest automat więc raczej kierowca nie trzyma sprzęgła ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaskoczenie roku' date=' czyli "lotniskowy" Mercedes w nowej malaturze. Oczywiście mistrzowie z PKM Katowice wysłali go na szczytówkę 297. Pytanie, gdzie są przeguby?

http://phototrans.eu/14,741496,0,Mercedes_O530K_241.html

[/quote']

W piątek właśnie widziałem #241 na 297 ok. godz. 11 na Mikołowskiej. Naprawdę to był dla mnie spory szok, że przemalowali tego Citaro K na żółty kolor, ale wyszło mu na dobre według mnie. Z daleka wyglądał, jakby PKM Katowice kupił nowe Ciatro, ale jak spojrzałem na numer boczny to trochę wychillowałem :D Do pełnego ujednolicenia brakuje jedynie tablic Pixela, bo te ruchome nazwy w R&G trochę psuje cały smaczek :) Ale i tak jestem pozytywnie zaskoczony.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem ciekaw czy #244 też dostanie nowe barwy, bo od dłuższego czasu kursował już na 688.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem ciekaw czy #244 też dostanie nowe barwy' date=' bo od dłuższego czasu kursował już na 688.

[/quote']

Myślę, że pójdą wszystkie #24x, bo nierozsądne wg mnie by było przemalowanie jednego czy dwóch busów z 5 które mają.

Dorobienie kabiny oddzielającej od przedziału pasażerskiego to już średnio mi się podoba. 

Swoją drogą, to tego typu tabor jest jak najbardziej odpowiedni na tą linię. W weekendy puszczają nowe Solarisy, tak jak dziś #708 na 688. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam znawców... od jakiegoś czasu po Rudzie Śląskiej jeździe autobus marki Scania w barwach Koleje Śląskie. Chciałem się dowiedzieć coś więcej o tym modelu. Bryłą jest identyczny z hybrydową wersją http://www.scania.com/_system/img/highres/58568_highres_N07031%20Photo.jpg jednak jest to na oko dużo starszy model (ale dziwny rozstaw osi identyczny).

Miałem okazję jechać nim ostatnio do z Rudy Śląskiej do Żor ( na autostradzie w porywach 70km/h). Ciekawostką jest, że kierowca siedzi w kabinie prawie na środku pojazdu ;D ;D

Ktoś wie o co chodzi.

Autobus według naklejek w środku, jest uzupełnieniem pociągu Katowice - Szczyrk (Beskid Specjal) na odcinku Łodygowice - Szczyrk. Zarejestrowany w Rudzie Śląskiej (rejestracja SL)

To jest ten autobus => http://d.polskatimes.pl/k/r/1/02/0f/50e46ec273d74_o.jpg?1400635167 tylko, że ten ma rejestrację SK, może jest ich więcej :) ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kule tyż ostatnio go widziołech , ale że by to było komunikacja zastępczo KŚ ??.Nie wiem jo go wodzioł jak wyjeżdżoł o demnie z gruby KWK Śląsk.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli tak jak mi się wydawało jest to 199... tak jak pisałem miałem przyjemność jechania nim do Żor... (wynajeliśmy autobus na mecz)

To nie komunikacja zastępcza.. do Szczyrku pociąg nie dojeżdża i dowożą tym busem turystów. W środku wszystkie naklejki KŚ i rozkład jazdy pociągów Katowice - Szczyrk. A jedzie się niem rzeczywiście jak pociągiem :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielce możliwe, że Nowakowi coś się popsuło i ten jeździ jako zastępczy... ja go widuje w Bielszowicach około godziny 16 i rano przed 6. 

Z tego co zauważyłem 89 zmieniło tabor. Co to są za pojazdy? Iveco ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten DAB mały to jest autobus Zajazdu który wozi górników po szybach.

Na 89 jeżdżą SOR-y BN12.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie.. czy jest tu jakiś kierowca od Pawelca, najlepiej jakby jeździł linią 198.. potrzebuję nagranie trasy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może być ciasno.A nie próbowałeś google street view ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Google nie oddaje nierówności terenu... tych mniejszych :D :D 

Dodatkowo chodzi mi o rozkład brygad...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kule to ci nie pomoga :).Swoja drogą to ciekawe czy kzkgop by czegoś takiego nie udostepniło.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy jest już coś więcej wiadomo na temat specyfikacji nowych Solarisów Urbino z silnikami MX11 Euro 6, które mają niebawem przyjechać do PKMu w Katowicach? Jaka skrzynia biegów, moc silnika itd.?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyczytałem tylko że ma ich być coś kole 20 sztuk.15 dugich , 5 krótkich :) i , że każdy ma mieć klimę.A o specyfikacji nic nie wiem :(.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta