major00

Jakich autobusów wam brakuje?

35 postów w tym temacie

Stan taboru PKM Gliwice w porównaniu z resztą przewoźników w GOPie wypada całkiem dobrze. Owszem, mamy takie klamory jak Jelcz M125M (chociaż i tak go lubię), albo kilkunastoletnie Mercedesy O530G, ale i tak jak na standardy KZK GOP jest dobrze. Rok (albo dwa lata) temu PKM kupiło 3 sztuki przegubowego MANa Lion's City. I muszę powiedzieć, że jest to jeden z najwygodniejszych pojazdów, jakimi miałem przyjemność jechać. Owszem, nie ma porównania z tymi z PKM Świerklaniec, no ale wyżej wymienione zostały zakupione przy pomocy funduszy europejskich, więc na bajery ów przewoźnik mógł sobie po prostu pozwolić. Drugim bardzo fajnym autobusem w naszym PKMie jest przegubowa Scania Omnicity. Aż by się prosiło o jakieś solówki. Niestety, ostatni przetarg znowu wygrał Solaris, więc jakiegoś szału nie przewiduję, a szkoda.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi w Gorzowie brakuje długich 4 drzwiowych autobusów przegubowych, najlepiej Solaris Urbino 18.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mi w MPK Poznań brakuje (już) N4009-tek ... Chyba wszystkie sprzedali, bo od likwidacji linii 88 już ich nie widziałem. Mogliby też wymienić NLki na Merole, bo do niektórych aż strach wsiadać:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi w MZK KONIN trochę brakuje Przegubowych Manów Lion's city i Solarisów U15

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda, że w MZA Warszawa nie jeździ więcej Solaris-ów Urbino 15. Oczywiście brakuje mi też poczciwych Ikarus-ów :D

-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie w Białymstoku brakuje mi Ikarusów 280 i 260. Chyba zastąpiono je Manami Lion's City

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autobusy autobusami, a w Poznaniu najbardziej brakuje mi rozwinięcia sieci MPK o tereny podmiejskich wsi. Regularnie kursują one obecnie do Kiekrza, ale z Tarnowem Podgórnym czy też Rokietnicą jest już problem ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Kielcach bardzo brakuje przegubowców. Przydało by się jeszcze z 10 takich pojazdów. Oprócz naturalnie Solarisów (ale pewnie już IV gen.) widziałbym tu jeszcze MB Citaro (w zeszłym roku kupiono 1 szt. ale K, co może oznaczać że może na nie postawimy) czy też MANa Lions (pomimo tego że drogi). Z wynalazkami typu MAZ 205 raczej nie będziemy eksperymentować, chociaż tu nic nie jest pewne, jak MPK kupiło parę sztuk 206 i w tym roku 203. Myślę też że przydały by się ze 2-3 <11m autobusy na zwykłe linie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta