sebag23

Bydgoszcz

158 postów w tym temacie

Czy na forum są osoby z tej pięknej stolicy Kujawsko-Pomorskiego ?

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy na forum są osoby z tej pięknej stolicy Kujawsko-Pomorskiego ?

Jaka tam ona piękna? 8)
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może nie jest to druga Warszawa czy Kraków ale nie ma powodów do narzekania, miasto się rozrasta, unowocześnia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kosztem masakrycznej zapaści w pozostałych miastach "pierwszej piątki"... Włocławek, w którym mam nieprzyjemność mieszkać, leży na pysku, Grudziądz też się chyli. A Bydgoszcz jak zwykle, dalej zapatrzona w siebie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możemy pochwalić się autobusami tutaj dokładny spis http://mzk.bydgoszcz.pl/#/autobusy oraz pojedynczą linię 69 obsługuje Mobilis gdzie oprócz dwóch niemieckich autobusów wszystkie to Solaris Urbino U18. W Bydgoszczy już nie można spotkać na liniach miejskich takich autobusów jak Ikarus lub Jelcz (chyba, że jako autobusy techniczne, chociaż też już są zastępowane nowymi) czego bardzo żałuję ponieważ wolałbym jeździć tylko Ikarusami niż Solarisami czy Mercedesami. W zimę są nie do zdarcia, mieszkam na wyżynach, jak co roku autobusy, ciężarówki i samochody nie mogły podjechać pod górkę, tylko Ikarusy z nią sobie radziły, w zeszłym roku była sytuacja, że jeden za drugim stało 13 Solarisów jednej lini które się toczyły z górki i tylko wypatrywać jak jeden w drugiego wjeżdżał :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robercie, dlatego Grudziądz walczył w latach 90'tych o przyłączenie powiatu do województwa pomorskiego. Być może nie bylibyśmy miastem z największym bezrobociem w Polsce...

Bydgoszcz komunikacyjnie nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Racja, najniższy wiek taboru autobusowego w Polsce to rzeczywiście nic ciekawego...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam' date=' zrobił by ktoś malowanie Bydgoskie :) ?

[/quote']

Zastanawiałem się nad tym żeby zrobić bydgoskie malowanie, ale z racji, że się na tym nie znam to się za to nie biorę. Zamierzam jednak zrobić mapę Bydgoszczy z prawdziwymi trasami autobusowymi, teraz zastanawiam się jak ma ta mapa wyglądać i jakie linie na niej umieścić, jak zacznę to napiszę i będę na bieżąco informował o postępie prac :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Racja' date=' najniższy wiek taboru autobusowego w Polsce to rzeczywiście nic ciekawego...

[/quote']

Żarty proszę na bok. :22 Annoyed:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jak u was dba się o autobusy. Przykładem jest prototypowy M121M skasowali go po 11 latach eksploatacji, a u nas ten model tez z 1996 r. śmiga cały czas, po NG ale śmiga.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak. Szkoda go ale co poradzić wszystko zaczęły wypychać Mercedesy. Z Polskich pojazdów pojeździmy już tylko Solarisami. Co zrobić, lubiłem tego Jelcza ;-(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napewno w Bydgoszczy jest lepszy tabor niż w toruniu

Haha! Jak ja lubię bydgosko-toruńskie wojenki... :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj. Nie chciałem atakować nikogo z Torunia. Po prostu napisałem tak jak mi się wydawało. Jeśli ktoś poczuł się urażony to sorki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I co robicie te tekstury ? przydały by się jeszcze kilka autobusów z Bdg i duża mapka z linami 59,69,67, itp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak, ja ;)

Jak tak tęsknisz za jelczami to w grudziądzu jeszcze eksploatują 2 starsze m11 chyba i m121. Główne trasy tj. 18 i jeszcze jakąś przejęła "veolia" z Torunia - solarisy i mercedes, mzk trzyma mercedesy, many i scanie, jednego neoplana + wspomniane wyżej jelcze.

P.S

Nie ma lepszego autobusu latem niż m11-stka ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepsza Komunikacja miejska jest w INOWROCŁAWIU:D

// Poprawione...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Bydgoszczy w sierpniu (15.08.) jest przetarg na nowe autobusy. Chodzą pogłoski, że MZK nie kupi Mercedesów :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jak zabiera się ktoś z tą mapkę i pojazdy ?

Ja również z Bydgoszczy ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Bydgoszczy w sierpniu (15.08.) jest przetarg na nowe autobusy. Chodzą pogłoski' date=' że MZK nie kupi Mercedesów :D

[/quote']

Aż 4 oferentów złożyło oferty w przetargu ogłoszonym przez MZK Bydgoszcz na dostawę 24 sztuk fabrycznie nowych autobusów.

Swoje autobusy zaoferował EVOBUS –z Mercedesami Conecto, MAN –z modelem Lion’s City, Solaris –z modelem Urbino oraz Lider Trading &Blue Line –z Solbusami Solcity.

Zwycięzca postępowania będzie miał 140 dni na dostawę autobusów. Jeżeli komisja przetargowa szybko wyłoni dostawcę i nie będzie ewentualnych odwołań, nowe autobusy pojawią się w MZK jeszcze w grudniu br. Przypomnijmy, że w ramach kontraktu MZK Bydgoszcz chce zakupić 14 sztuk autobusów 12-metrowych oraz 10 sztuk 18-metrowych. Wszystkie autobusy mają być niskopodłogowe, wyposażone w silniki minimum EURO 5, klimatyzację kabiny kierowcy oraz monitoring przestrzeni pasażerskiej.

Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum oferujące autobusy Solbus. Drugi jest Solaris, trzeci Evobus natomiast najdroższe autobusy oferuje MAN.

Czy Bydgoszcz będzie pierwszym polskim miastem w którym na stałe będą eksploatowane przegubowe Solbusy Solcity 18 ? Dotychczas Solbus wyprodukował jeden egzemplarz przegubowego modelu autobusu, który przez pewien czas był dzierżawiony przez PKM Katowice. Warunkiem uczestnictwa w bydgoskim postępowaniu była konieczność wykazania minimum jednej dostawy 4 sztuk autobusów przegubowych i 4 sztuk autobusów maxi. Zapewne i tym razem dealer Solbusa przedstawił „wschodnie”referencje do spełnienia wymogu SIWZ, podobnie jak miało to miejsce np. w przetargu na autobusy dla Miasta Puławy.

źródło: infobus.pl

Jeżeli się uda, to tak jak piszą, będziemy pierwszym miastem które na stałe ma przegubowe Solbusy :) Jeżeli nie Solbus, to Many by mogły być ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta