major00

Kaliskie Linie Autobusowe

JAK WAM SIĘ JEŹDZI Z KLA?   3 głosy

1. 1. JAK WAM SIĘ JEŹDZI Z KLA?

• Wspaniale
      4
    • Dobrze
      2
    • Średnio
      4
    • Ci kierowcy nie potrafią jeździć
      2

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

22 postów w tym temacie

Wypisujecie wszystko co dotyczy KLA (np. tabor, linie itp.)

[adm]Nazwa tematu i ankieta poprawiona.[/adm]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Są 23 linie, 66 autobusów + Tatra T815 (Pomoc Techniczna) + Iveco TurboDaily (Pomoc Techniczna)... Aktualnie najdłuższą linią est linia "19E" ("E" jest krótsze, ponieważ jeździ obwodnicą). Jej początkowy przystankiem jest przy ulicy Parczewskiego, a końcowy w Ostrowie Wielkopolskim koło Dworca PKP. W roku 2011 do KLA przybyło 10 nowych autobusów, są to 2 Solarisy U18, 6 Solarisów U12 i 2 Kapeny Urbanino. Kaliski tabor na rok 2011 był pierwszym w pełni niskopodłogowym taborem autobusowym w Polsce. W roku 2010 do Kalisza przyjechało 5 Solarisów Urbino 12. Lecz pierwszy Solaris, to ku zdziwieniu zapewne wielu osób to przegubowiec! Kaliski Solaris Urbino 18 przybył do nas w roku 2009.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W 2011r. też nie było 6s. Pytałem się kierowcy to mi powiedział, że się nie opłaca.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, nie wiem... Moim zdaniem się opłaca... Opłacałoby się nawet zwiększenie ilości weekendowych kursów lini 3A i puszczanie na tej lini tylko przegubów... Ostatnio (1 maja) jechałem na Szałe Volvo 7000 na Parczewskiego podstawiany był drugi autobus... W KLA jest jednak (AŻ!) 13 na 66 autobusów ze sprawną klimatyzacją... Są to

Solaris U18 = 901, 902,

Solaris U12 = 405, 406, 407, 408, 409, 410,

Kapena Urbanino = 600, 601,

Volvo B10L SN 12 = (nie pamiętam numerów, jak mi się przypomni to napiszę)

Volvo 7700 = 130...

Nie jest ich zbyt dużo, lecz może przyjdą nowe klimatyzowane... (oby)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj jechałem z Szałego (z pętli) to na tej linii są same przegubowce od wakacji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak jak macie pisać wiadomości z Wikipedi to lepiej nie piszcie wcale mająć tyle lat co wy to ja nie miałem internetu a co dopiero siadać by spamować na forach.

Aktualnie najdłuższą linią est linia "19E" ("E" jest krótsze' date=' ponieważ jeździ obwodnicą).[/quote']No chyba nie jasne że najdłuższą linią w KLA jest 3D.Przed ten tytuł należał do 12A
66 autobusów + Tatra T815 (Pomoc Techniczna) + Iveco TurboDaily (Pomoc Techniczna)...

Jeżeli pojazdy gospodarcze liczysz jako autobus to pozdrowienia' date='oprócz Tatry jest jeszcze Polonez Truck,Dacia Logan,Dacia Logan MCV,Skoda Fabia,Daewoo Nubira.

W 2011r. też nie było 6s. Pytałem się kierowcy to mi powiedział, że się nie opłaca.

Powiem tak KLA by z miłą chęcia tą linie by trzymało tylko Gmina Opatówek nie chce jej utrzymywać tak samo jak sezonowymi 3A.Gmina się nie dołożyła to nie ma lini.W tamtym roku sezonowa 3A była lecz 6S nie było ale to przez przebudowe mostu.
W KLA jest jednak (AŻ!) 13 na 66 autobusów ze sprawną klimatyzacją... Są to

Wszystkie Solarisy Urbino 12 #400 - #410 chodź #405 - #410 posiadają cało pojazdową klimatyzacje Solarisy #400 - #404 posiadają ją tylko dla kierowcy.

Z Volv to Klimatyzacje posiadają Volva B10L-SN12 #119 - #129 lecz ani jeden nie ma jej sprawnej więc fail.Ale posiada ją Volvo 7700 #130 który jest w serwisie we Wrocławiu i wróci około Września.A Kapena posiada klime ale powiem tak że Kapena to nie autobus tylko dostawczak na bazie autobusu.

Dzisiaj jechałem z Szałego (z pętli) to na tej linii są same przegubowce od wakacji.

Jak na dany dzień zapowiada się ulewna pogoda to dyspozytor jest zmuszony wysłać autobus 12M na 3A ponieważ działkowicze,wędkarze,oraz letnicy.Na 3A w dzień roboczy przez cały rok jeźdźi autobus 18m.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak jak macie pisać wiadomości z Wikipedi to lepiej nie piszcie wcale mająć tyle lat co wy to ja nie miałem internetu a co dopiero siadać by spamować na forach.

Znajdź to na wikipedii, lub na innych internetowych encyklopediach... Owszem, z 19E się pomyliłem i już tutaj możesz poznać, że informacje nie pochodzą z żadnej strony... Sądziłem tak po pamiętanej liczbie przystanków, a linią 3D bardzo żadko ... A o pomocach technicznych informacje brałem ze strony http://phototrans.pl/24,28,0,Kaliskie_Linie_Autobusowe_sp__z_o_o_.html Polonez Truck nie zalicza się do pomocy technicznej, bo on służy do rozwożenia przystanków i ewentualnej ich renowacji... Pojazdy Dacia Logan, Dacia Logan MCV, Skoda Fabia, Daewoo Nubira to pojazdy służbowe pracowników biurowych KLA... Więc do taboru nie można ich zaliczyć... Napisałeś też, że jest więcej klimatyzowanych autobusów... Fakt, jednakże chodziło mi o pełną kilmatyzację... co da klimatyzacja dla kierowcy pasażerom? To nie było zbyt mądre przy zamawianiu autobusów w dodatku nowych... A o 18 metrowych busach też przyznam Ci rację, jednakże niektórym kierowcom (nie chcę tu nikogo obrażać) nie zależy na pasażerach... Dnia 9.05.2012r. jechał na lini 3A w pełni klimatyzowany autobus Solaris Urbino 18. Klimatyzacja nie została włączona, a pasażerowie prawie mdleli...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może nie umiał włączyć klimatyzacji.

A jaka jest najkrutsza linia? Możę 22?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up pracujesz w KLA?

Tak pracuję' date='zaraz idę do pracy.

Znajdź to na wikipedii' date=' lub na innych internetowych encyklopediach... Owszem, z 19E się pomyliłem i już tutaj możesz poznać, że informacje nie pochodzą z żadnej strony... Sądziłem tak po pamiętanej liczbie przystanków, a linią 3D bardzo żadko ... A o pomocach technicznych informacje brałem ze strony http://phototrans.pl/24,28,0,Kaliskie_Linie_Autobusowe_sp__z_o_o_.html Polonez Truck nie zalicza się do pomocy technicznej, bo on służy do rozwożenia przystanków i ewentualnej ich renowacji... Pojazdy Dacia Logan, Dacia Logan MCV, Skoda Fabia, Daewoo Nubira to pojazdy służbowe pracowników biurowych KLA... Więc do taboru nie można ich zaliczyć... Napisałeś też, że jest więcej klimatyzowanych autobusów... Fakt, jednakże chodziło mi o pełną kilmatyzację... co da klimatyzacja dla kierowcy pasażerom? To nie było zbyt mądre przy zamawianiu autobusów w dodatku nowych... A o 18 metrowych busach też przyznam Ci rację, jednakże niektórym kierowcom (nie chcę tu nikogo obrażać) nie zależy na pasażerach... Dnia 9.05.2012r. jechał na lini 3A w pełni klimatyzowany autobus Solaris Urbino 18. Klimatyzacja nie została włączona, a pasażerowie prawie mdleli...

[/quote']Niestety smutna prawda ale tak jest dziwie się kierowcą dostawają autobus z klimatyzacją i jej nie mają włączone gdy ja tyram 8godzin w Volvo którę nie posiada klimy.A oni mają klimke i jej nie włączą powinno być jak w Warszawie tam ZTM chodzi z termometrami i mierzy,jak jest gorąco a Autobus posiada klime ZTM nakłada przewoźnikowi KLIME.Tylko że u nas klimatyzacje sprawną posiada niewielka ilość autobusów.

Może nie umiał włączyć klimatyzacji.

A jaka jest najkrutsza linia? Możę 22?

Nie raczej umiał,tylko że przy włączeniu Klimatyzacji autobus traci cząstkę mocy,ja jechałem Solarisem #901 z włączoną klimatyzacją to w podjechaniu pod górkę na Górnośląskiej to poczułem utratę mocy. Najkrótszą linią jest 8mka
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Weekend będę w Kaliszu,i żeby się wyrobić na PKS-a Powrotnego do Konina będę musiał Skorzystać z Usług KLA. Także po Weekendzie podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam, Oktix7x;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autobusy które mi się podobają:

-Kapeny

-Solarisy

-Volva B10BLE

-Volva B10L SN12

-Scanie N113CLB

Linie którymi jechałem na trasie:

1 Winiary F-ka - Podmiejska Widok- Hanki Sawickiej

2 Hanki Sawickiej-Kampus PWSZ Kampus PWSZ-Podmiejska Widok

3B Parczewskiego-Wolica Szpital Wolica Szpital-Nowy rynek

3C Hanki Sawickiej-Sulisławice Sulisławice- Rogatka

5 Dworzec PKP - Godebskiego Godebskiego - Wojska Polskiego Supersam

6 Nowy Rynek- Pratt & Whitney Pratt & Whitney - WSK

8 Wojska Polskiego Supersam- Długosza

12 Nowy Rynek- Cmentarz Komunalny

12K Harcerska-Kościelna Wieś Kościelna Wieś-Legionów Polna

16 Obozowa Pętla- Długosza Długosza-Rogatka

18 Dworzec PKS - Legionów Polna

19 Godebskiego- Hanki Sawickiej

19E Górnośląska Polna- Ostrów PKP

22 Babina-Parczewskiego

E Parczewskiego-Ostrów PKP Ostrów PKP-Polmozbyt

S1 Hanki Sawickiej- Os.Winiary Os.Winiary-Hanki Sawickiej Podmiejska Widok- Hala Sportowa 2

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Weekend będę w Kaliszu' date='i żeby się wyrobić na PKS-a Powrotnego do Konina będę musiał Skorzystać z Usług KLA. Także po Weekendzie podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam, Oktix7x;)

[/quote'] I co jak było ??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie najbardziej szkoda manów ng272, że ich już nie ma ;/ Do tej pory uważam że ng312 są w gorszym stanie niż "wykastrowane" ng272. Ogólnie to pozdrawiam fanatyków z Kalisza :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za niedługo nie będzie wcale NG312 w Kaliszu został tylko #801 i #804 wszystkie poszły na złom, a co do NG272 skasowali bo były drogie w utrzymaniu paliły po 60l/100,przydały by się remonty silnika,skrzyni biegów, i na dodatek kratownica już się sypała

A co do #801 i #804 to do Września raczej ich już nie będzie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie to szkoda, że już nie będzie Manów :( . Będzie mało przegubowców, mogli by dokupić chociaż ze 2 VOLV-a 7700a albo VOLV-a 7000a.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

KLA nie kupi już Volvo,będą ujednolicać tabor za 10/15 lat będzie 80% Solarisów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta