kych0

Google maps w edytorze

11 postów w tym temacie

Przy niektórych pracach nad mapami można zauważyć ze ludzie korzystają z prawdziwego układu ulic jako tło :)

Jest to do zrobienia, potrzebujemy do tego google maps lub google earth.

The way i made it:

- zbliżyć cześć mapki tak aby było widać ulice i budynki

- zrobić screenshot'a i zapisać go jako BMP

- obliczanie skali tutaj jest mały problem do rozwiązania bo każdemu mogą wyjść rożne skale więc trzeba to jeszcze po testować, i poszukać opcjonalnie najlepszych wymiarów. [ mniej więcej można to policzyć tak wielkość skali z google i ilość pikseli na obrazku np 0,75m/1piksel ]

- załadować swoje tło do edytora [pierwsza zakładka tile i niżej mamy opcje i dajemy load trzeba też ustawić jej wielkość no i tu trzeba sprawdzić sobie jak to będzie wyglądać. Bo jak już pisałem każdy może mieć inna skale, i inne rozmiary.

Na dniach postaram się to bardzie dosadnie opisać :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest możliwość łączenia dwóch plików bmp w jednej mapce bez konieczności wyliczania nowej skali (lub doklejeniu żeby wszystko było ok) ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety, każdy kwadrat to nowy plik BMP, więc cała linia jest podzielona na odpowiednie, jednej wielkości kwadraty.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety' date=' każdy kwadrat to nowy plik BMP, więc cała linia jest podzielona na odpowiednie, jednej wielkości kwadraty.

[/quote']

Każdy kwadrat? Przecież można mieć dużą mapkę na np. 10 kwadratów ale trzeba wyliczyć skalę. A mi chodzi o to że mam np. pół miasta na mapce i nową mapkę (bmp) z drugą połówką i chcę to połączyć bez przeliczania skali

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

już kiedyś zadałem pytanie, ale zero odpowiedzi... jaki największy plik w PX i w kB można załadować w edytorze, w pewnym momencie zamiast pliku z mapką wczytuje się biała textura.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do takich bajerów zamiast Google Earth polecam program DMS.

Szukamy wybranego miejsca, zaznaczamy skalę 17, robimy screenshot, zapisujemy do .jpg, następnie odpalamy OMSI Editori i wczytujemy background image i wpisujemy rozmiary 1537. Zawsze można sobie zrzuty z mapy połączyć w Paincie czy gdzie jak kto woli co pozwoli uniknąć częstego dopasowywania itd.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

można link do takiego programu, aktualnie to ja sobie łącze w PS całe zdjęcie satelitarne danego obszaru i wczytuję do edytora. no i często pojawia się problem, że plik graficzny jest za wielki rozmiarowo ewentualnie wagowo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli to nie właściwy temat to przepraszam.

Mam pytanie bo robię mapę, lecz jak obliczać wymiary z google maps do omsi?

Na przykład chcę robić kawałek drogi i jak zrobić żeby była ona wymiarowa ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Klikasz prawym przyciskiem myszy "Wyznacz trasę od tego miejsca" tam gdzie chcesz aby trasa się rozpoczynała, a tam gdzie ma się kończyć kliknij "Wyznacz trasę do tego miejsca" ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Metoda o tyle niedokładna, że Google Maps zaokrągla, i to dość bardzo, długości podawane przy mierzeniu odległości. Wg mnie bardzo dobrym serwisem do mierzenia odległości, z niesamowitą jakością zdjęć satelitarnych, jest Geoportal Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, dostępny pod tym >> http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ >> linkiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na google maps można dość dokładnie obliczać odległości, na potrzeby OMSI z pewnością wystarczy. Robi się to w bardzo prosty sposób: W lewym menu na dole strony jest link : Laboratorium Map Google. Klikamy, wybieramy pierwszą opcję Narzędzie do pomiaru odległości - Włącz. Po włączeniu tego narzędzia w dolnym lewym rogu mapy, koło skali, pojawia się nam taka mała linijka. Pomiaru dokonujemy klikając na mapie i zaznaczając punkty. U mnie w mieście działa to bardzo dobrze. Jak pewnie twórcy map wiedzą, odległość linii zatrzymania od przejścia dla pieszych wynosi 2 metry. Ja z widoku satelity uzyskałem wynik 1,96m w zaokrągleniu. Geoportal też super sprawa, jednak google maps, przynajmniej w moim mieście, oferuje lepsze zdjęcia satelitarne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta