Richard Hammond

Komunikacja miejska w Szczecinie

334 postów w tym temacie

Ogólny temat o komunikacji szczecińskiej... Aby oczyścić dział ekipa zachodniopomorska.

Nie uważacie, że solarisy z Dąbia trzymają lepiej się od Klonowickich? Ogólnie wydaje mi się, że SPAD lepiej dba o wszystkie busy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mimo iż mieszkam na lewobrzeżu, przyznam Ci rację, rzadko bo rzadko jade autobusem ze SPADu lecz wydają mi sie one bardziej zadbane, niż te ze SPAKu, ten post odnosi sie przede wszystkim do B10MA bo Solarkami tak dużej okazji nie miałem by sie nimi przejechać

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja na A często jeżdżę choć też mieszkam na lewobrzeżu. Solarce tak nie stukają klapy i nie piszczą poręcze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Korzystałem z pojazdów SPADu w godzinach wieczornych, i zazwyczaj był tam syf czyli plamy na podłodze i siedzeniach oraz wszechobecny piach (możliwe że to wina godzin wieczornych). Jednakże Volviacze SPADu trzymają się zdecydowanie lepiej. Osobiście wole jednak Volva ze SPAK, szczególnie za ten dźwięk przy zmianie biegu :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czystość w autobusach to jedno, a sprawność to druga, SPAD-owskie zawsze były brudne

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja też wole te SPAKowskie za ich dzwieki :P Czystość to tam nie patrze. Bierzmy pod uwagę, że te SPAKowskie są starsze o 3 lata

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I dodam że Spak-owskie były wyprodukowane w szwedzkiej fabryce a Dąbskie we Wrocławskiej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie a propo hybryd. Czy to naprawdę aż taka oszczędność? Zapewne wiecie, że SPAD planuje zakup 3 autobusów hybrydowych, ale czy to rzeczywiście jest opłacalne? Gdzieś słyszałem, że utylizacja tych "bateri" jest kosztowna, a trzeba je wymieniać co ok. 5 lat. Zauważmy też, że serwisowanie takiego pojazdu zapewne będzie sporo droższe. Co z tego, że zaoszczędzimy na paliwie skoro te pieniądze i tak trzeba będzie włożyć w serwisowanie i inne koszty eksploatacyjne. Może lepiej by zainteresować się pojazdami zasilanymi gazem ziemnym (CNG)?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w sobotę pojadę Solarką Hybrydową na linii 75/6, ale mam nadzieje że przetarg wygra Volvo:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mówiąc o hybrydzie powiem że solarisem takowym nie jechałem ale volvo tak i według mnie volvo jest wytrzymalsze a co innych busów to uwielbiam solarisy urbino 12 II generacji o numerach #2551 i #2552 bo wole gdy solar ma silnik mana niż dafa albo jeszcze gorsze a co wy myślice o tych solarach ??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie się mylisz co do Volvo, ostatnio jak testowali na linii 75 to na "26 kwietnia" pod górkę amortyzatory mu siadły. A Solaris jakoś na razie dzisiaj jeździ na tej linii 75 i nic się jeszcze nie stało. A przyczyną opuszczenia "amorów" było przeładowanie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie dziwie się przeładowaniu, 12m to za mało na 75. Dzisiaj jak siedziałem w aucie na parkingu przy Turzynie widziałem hybrid 12, lecz nie całe..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie całego, siedziałem w aucie i tylko zobaczyłem go "od połowy" w górę, ponieważ byłem bardziej w głębi parkingu a jeszcze zasłaniała karetka i radiowóz bo coś się stało na parkingu.. :P Było coś po godzinie 14 gdy zaobserwowałem pojazd

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj to makabra w autobusach.... Wracając z Kaskady to czekałem na solarkę ponieważ wolałem autobus z kilmą... Trzeci przyjechał Solaris.... Ten bez klimy. Było tak duszno, śmierdziało, a na turzynie wsiadł pan, który, hmm, cuchnął to za mało powiedziane, więc wysiadłem i na pieszo na Kmieca... Dwa przystanki 60 już z klimą... Wsiadam w 74, oczywiście Volvo B10L... Czemu te stare nie mogą zostawać w zajezdni... A widziałem kilka solarek w zajezdni dzisiaj jak stało..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wsiadł pan' date=' który, hmm, cuchnął to za mało powiedziane

[/quote']

Hmm menel? Jeżeli menel to zawsze z kolegami, lub kilkoma innymi pasażerami organizujemy akcje "wyproszenie menela". Krótko mówiąc każemy mu wyjść a jak nie chce to mu "pomagamy" wysiąść z autobusu. I tak nie płaci za bilet a w dodatku psuje komfort innym pasażerom. I nie ma się co krępować nawet jak to jest solaris z kamerami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wsiadł pan' date=' który, hmm, cuchnął to za mało powiedziane

[/quote']

Hmm menel? Jeżeli menel to zawsze z kolegami, lub kilkoma innymi pasażerami organizujemy akcje "wyproszenie menela". Krótko mówiąc każemy mu wyjść a jak nie chce to mu "pomagamy" wysiąść z autobusu. I tak nie płaci za bilet a w dodatku psuje komfort innym pasażerom. I nie ma się co krępować nawet jak to jest solaris z kamerami.

A no można było to zrobić... Byłem z dwoma kumplami, więc mogliśmy coś zrobić a nie wysiadać na 26 kwietnia... Trójka wyższych chłopów (pow. 185cm) więc go mogliśmy wypchnąć go w ostatniej chwili..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wie ktoś dlaczego Volvo B10MA #1587 ma boczne blachy o kolorze biało- granatowym?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Są dwa takie, są po reklamach i nie zrobili pasków tych granatowo-czerwonych, ponieważ się nie opłaca gdyż niedługo pojadą do Bobrownik.. ;/ Niecały tydzień temu jechałem B10MA (nie pamiętam nr) na 75, to mu 2 i 3 bieg nie chciał wbijać, ledwo co... Dziwne, że teraz nie odjechał do pana Tkaczyka..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda że wkrótce volvo idą na kasacje bo podam przykład,jadę ostatnio solarem na linii 60 to był #1057,a więc gdy otworzył drzwi już kierowca nie mógł ich zamknąć bo co chwila się otwierały,nie wiem po co klonowica wypuszcza nie sprawne wozy gdyż wcześniej widziałem go w tym dniu na 75 z tym samym problemem,a on ma tylko 2 lata a ma takie wady bo nie tylko w tym wozie tej marki tak się dzieje

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mamy zbyt mało wozów, brak pieniędzy na naprawy by wszystko było sprawne, większość autobusów jeździ niesprawna bo się ich nie naprawia... Gdybyśmy mieli więcej wozów to by takie w zajezdni zostawały. Solarki takie są, w kilkudniowa nówka U18 chyba #1297 była w serwisie DAFa w Radziszewie przecież niedawno..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, ale te Solarisy z pierwszej, drógiej i trzeciej dostawy chyba mają jeszcze gwarancje. Tylko nie wiadomo czy gwarancji podlegają drzwi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po pierwsze drugiej a nie drógiej :P

Po drugie chyba już nie maja gwarancji, zresztą nwm. Na pewno podlegają. Nie oszukujmy się, Solarisy to szajs... Gdyby się przyłożyli w fabryce i robili wszystko dobrze, używano by lepszych materiałów do produkcji to mogliby Manowi dorównywać. A MAN jest bezawaryjny gdy się o niego dba, naprawia wszystko na czas..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie skoro wóz jest w leasingu to chyba powinien miec gwarancje na wszystko bo to nie z winy kierowcy psuja sie np drzwi tylko to wada albo fabryczna albo sam nie wiem juz czego. Inni uwazaja ze np many to zlom bo kratownice im pekaja ok no ale o solarisie to nie wspomna bo to niby cud techniki dla mnie kazdy bus ma jakies ale bez przesady zeby jezdzily po miescie nie sprawne wozy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta