Richard Hammond

Komunikacja miejska w Szczecinie

334 postów w tym temacie

Widzę, że nie masz pojęcia co to jest leasing. Leasing nie ma nic wspólnego z gwarancją. To jest tak jakby wypożyczenie auta od firmy. Płacisz raty i później możesz odkupić pojazd od firmy po zakończonej umowie leasingowej. Ale Many sa lepsze od Solarek, lepiej by raz kiedyś pękła kratownica a nie ciągłe usterki w nowych pojazdach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy wiadomo kiedy konczy sie leasing tych wozow i czy wogóel zamierzaja je odkupic od tej firmy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 100% odkupią, myślę, że leasingi sa trzyletnie ponieważ seria #1850-1853 i #1950-1954 są z 2008, miały blachy bodajże WND a teraz mają ZS(nr. taborowy) i jakaś literka. Ogólnie to pierwsze dostawy były leasingowane.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha no raczej masz racje a wedlug ciebie jakie volvo jako nastepne pójdzie do bobrownik i zastanawiam sie czy jakis solaris pojdzie do kasacji wtedy gdy bedzie jeszcze jakies volvo b10ma na stanie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, że do Tkaczyka pojedzie #1579, może 1569, ostatnio mało trafiam na Volva więc nie powiem. Zanim Solarisy pójdą na kasacje lub na sprzedaż to cały plac bd musiał w nich być :D I tak sie stanie że całe place będą zastawione Solarkami jeśli w końcu MAN nie zacznie wygrywać lub inna marka. Dzisiaj jechałem #1556 na 75, boże jak w członie B wszystko w 3 drzwiach latało i telepało, normalnie jakby cały płat miałby odpaść ;D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

#1556 i #1545 w nich tak właśnie latają burty :P Co do zastawienia placu Solarkami, do tego czasu jeszcze spooooro wody w Odrze upłynie :D Przecież w samym SPAK'u mamy jeszcze 21 Volvo bodajże ;) a doliczyć do tego melony, Jelcza, NL'ki to sporo tego wychodzi ;) tak więc samych SU na placu jeszcze długo nie zobaczymy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1545 nie ma takiego no chyba ze 1555 co do busow o ktorych mowil logitech to mysle ze tak wszystko lata bo np szyby bo nie maja uszczelek a kiedys jechalem jakims volvo to bylo 155 cos tam nie pamietam dokladnie i w nim na zakrecie prawe drugie kolo skrzypialo tak jakby mialo sie odlamac albo cos zaluje ze many ng 272 skasowali podobal mi sie w nim dzwiek wyjacej skrzyni i mialo w sobie to cos co mnie zawsze cieszylo w nim a wy co o nim myslicie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2x @up Zobaczysz, jeszcze parę lat i wtedy zostaniemy zasolaryzowani :D To wszystko ledwo zipie, dobra trochę zostanie ale i tak 80% to będą Solarisy :< Szkoda, że żadnych NG313 żadnych nie mamy.

@up Co do wycia to one pewnie były na ZFach to one tak fajnie wyły i miauczały, w niektórych NL mamy ZFy to kocham ich dźwięki :P Ale to płat drzwi latał w 1556. I chodziło Przemkowi raczej o 1554. A sprzedali NG272 bo był strasznie awaryjne, paliły się i większość czasu stał na warsztacie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak czysta pomyłka, na myśli miałem #1554. NG313 - to fakt, szkoda, że nie dysponujemy nimi :(

NG272 - fajny wóz, ale paliło mu się na kasację :D

Panowie, wiecie może dlaczego coraz częściej Jelcz 120M jest zastępowany na Tesco wozami typu NL223/283 ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2x @up Masz racje mimo to ja jechalem w volvie w ktorym tak wibrowala szyba jakby zara miala wypasc. @up zastepuja na tescobusie manami jelcza bo on juz chyba jest w kiepskim stanie i zostanie niedlugo sprzedany tak mysle ale pewnosci nie mam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio idąc po Dunikowskiego, widziałem go jak jechał na 704, zatrzymał się na pasach to silnik masakrycznie przerywał i miał nie równe wolne obroty. Rozumiem gdyby zastępowali go NL202 ale żeby NL283 ? Dziwna sprawa, szkoda że nie dba się u nas o autobusy. Szkoda będzie Jelcza jak pojedzie na złom. Aby patrzeć jak melony też pójdą w niepamięć :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jelcz aktualnie jest w złym stanie, dlatego nie jeździ ;/ aa i chyba w nast. partii Volv odjedzie #1576.. A na 74 większość NL202 albo NL262(ex-berlińczyki)... Lubie je ale latem to jest w nich masakra...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jelcz tak jak mowilem niedlugo zakonczy u nas sluzbe a co do tych krotkich manow masz racje nie da sie wytrzymac nawet gdy wzsystkie okna otwarte i szyberdachy to nic nie da. Wiecie co mam pomysla jaki autobus uzywany moglo by kupic klonowica ktory ma max. 5 czy 6 ma klime i takie inne bajery co ma solaris ale nie mowcie mi o jamniku bo ich i tak juz jest za duzo prosze o propozycje i pamietajcie cena busa to podstawa wyboru.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem wkońcu LC powinny zawitać do Szczecina ;) ewentualnie 7700 ale nowsze niż te ze SPAD'u ;) co sądzicie o tych modelach?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up lc to rogi woz wiec watpie czy kupi go klonowica kupi a 7700a ja bym wzial bo spad kupil w miare dobry rok 2006 w dobrej cenie i o to chodzi postaram sie dzisiaj znalesc jakies ogloszenie i podam je wam i powiecie co myslicie o nim

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz rację, LC jest drogi, ale jakoś w SPPK potrafił wygrać przetarg. Co prawda jest to mała ilość autobusów, ale jest. Mi w tych dąbskich 7700a nie podoba się to, że jest to rok 2006 a już skrzynia się odzywa. Tak samo sposób zamykania się drzwi co akurat jest domeną tego modelu, świst, trzask i drzwi zamknięte (już o alarmie zamykania drzwi nie wspomnę) ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przemku każdy bus ma wady ale kupili go bo cena była nie wysoka więc pomyśleli czemu go nie kupić mały remont by im się zdał ale ci z Dąbia tak samo z Klonowica naprawiają wtedy gdy jest to poważna usterka typu wyciek czy tym podobne.

Podam ci później ogłoszenie które znalazłem ok

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No szkoda, że LC nie mamy :P Super by było zamiast tych wszystkich Solarek były LC NLki i NGki :D Ja u nas także widzę 7700a i 7700 oraz LC, nawet używki, ale na pewno się używek doczekamy.

co do starszych manideł i sauny w nich to jeden przykład. Ex-berlińczyki - klimę posiadają, lecz nikt jej po sprowadzeniu nie chciał eksploatować, więc nie działa, teraz by trzeba było cały agregat wymienić. Liczba uchylnych okien - 1! :facepalm:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Dami3030

Ja doskonale wiem, że każdy wóz ma swoje wady i zalety ;) oczywiście cena to był priorytet przy kupnie, a moim zdaniem wcale nie najgorszy wybór. Oczywiście pewne rzeczy trzeba poprawić, ale to dopiero jak sie totalnie zepsuje.

@Logitech

Ja lubię Solarisa, dosyć fajna marka, która jeszcze musi się trochę wdrożyć w rynek ;) No ale muszę potwierdzić, że NG313 to chętnie bym u nas zobaczył, tak samo jak LC ;)

Jedyny problem jest taki, że SPA Klonowica nie inwestuje w używany tabor

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Złóżmy się po tysiaku i Volvo (na chodzie nasz) :D. A co do LC, to osobiście chyba wolałbym jednak Merce, MAN, Solaris jedno wielkie G****. Tylko, że MAN używa trochę lepszy materiałów do budowy busów. Taka moja opinia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po rolce widać, że ostatni kurs wykonał na lini B. Co on taki obdrapany ??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta