Richard Hammond

Komunikacja miejska w Szczecinie

334 postów w tym temacie

Złóżmy się po tysiaku i Volvo (na chodzie nasz) :D. A co do LC' date=' to osobiście chyba wolałbym jednak Merce, MAN, Solaris jedno wielkie G****. Tylko, że MAN używa trochę lepszy materiałów do budowy busów. Taka moja opinia.

[/quote']

Fajnie by bylo miec te volvo na wlasnosc tyle kasy to nie problem ale tam pisze na czesci wiec nie wiem czy wszystko ma i niewiadomo co ze skrzynia biegow silnik itp. Wie ktos w jakim stanie byl za nim wyjechal

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podobno same tam dojechały, jednego dnia 3 bo na 4 nie było kierowcy. Ale gdy już bd przegubowiec w OMSI to sie nie moge doczekać B10MA i Solarek naszych Szczecińskich :D Dobrze by wtedy mieć taki autobus na własność robiąc taki model :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie było by dobrze... było by idealnie mieć taki pojazd na stanie tworząc jego model do gry :P Możesz dokładnie sobie wszystko wymierzyć wtedy, zrobić masę fototekstur itp. ;)

Ale oczywiście cena podana w ogłoszeniu jest przykładowa za jedną z cześci :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajne Citaro, jak na rocznik 2001 to wcale nie ma jakiegoś szczególnie dużego przebiegu.

Ogólnie to ja czekam aż ten model pojawi się w naszym PKS"ie co jest podejrzewam bardzo możliwe bo na SPAD/SPAK to bym nie liczył ;)

Co do tego konkretnego pojazdu to zdziwiło mnie, że jest to pojazd z zachodu, a ma sterowane ręcznie wszystkie drzwi, a nie tak jak to często bywa automatyczne ;)

Pozytywny pojazd moim zdaniem, ma ładną bryłę i wygląda na dosyć zadbany ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jest czasem po faceliftingu (czytaj stłuczce)?

Moze jest ale nie jestem pewien na 100% bo zbytnio nie kumam po niemiecku ale sadzac po nie duzym przebiegu jak na ten rok to chyba jest mozliwe by byl po stluczce mimo to wyglada dobrze bo np volvo 7700 mial niezle obity przod a jakos sprawuje sie dobrze dam znac jak bedzie cos lepszego bo tak to widuje na necie samy autokary wiec trudno znalesc cos dobrego

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@dami, i tak nie kupisz, więc o czym ty marzysz? chyba, że masz nadmiar pieniędzy...

części do volvo b10ma, ciekawe czy Tkaczyk sobie życzy za jedną część 3000zł czy za całego szmelca?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, nie uwierzycie co dzisiaj widziałem na linii 703 :D

Mianowicie był to Solaris Urbino 12 bodajże z pierwszej dostawy, numer taborowy #1900.

Czy z Jelczem 120M jest aż tak źle, że muszą zastępować go takim wozem?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masakra... A dzisiaj na 703 (zjazdowym na Klonowica) na Taczaka o 15 widziałem MAN NL223 #1201.... A na 74 są tylko mocno wyeksploatowane ex-berlińczyki. Ale Solarek na 80 i 74 nie zobaczymy póki nie skończą remontu Łukasińskiego... Chociaż remontowana Łukasińskiego wygląda lepiej od Modrej i Koralowej.. Wiem bo codziennie jeżdżę ta trasą...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Być może #1201 uległ awarii, nic innego nie było to wypuścili #1900... Ja dziś na 80 widziałem również #1000 który nie chodził zbyt ładnie, na przystanku "zawadzkiego kościół" ledwo ruszył w kierunku zakładów piekarniczych.

Czyli podsumowując to mamy braki taborowe skoro na taką linię muszą puszczać wóz, który mógłby przecież jeździć na innej, bardziej wymagającej linii

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A że braki mamy to to wiadomo. My z min. 20 autobusów jeszcze powinniśmy mieć ale SPRAWNYCH! Pełno autobusów z usterkami jeździ bo nie ma kiedy naprawić bo wóz musi jechać. A o kt widziałeś #1900?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najpierw widziałem go ok. 16:07 na zjeździe z piastów przed przystankiem Dąbrowskiego. Później o 17:01 na pl. Szarych Szeregów kier. tesco zaraz przed wjazdem na rondo ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja nie dawno jechałem volvo b10 156x i ma uszkodzone hamulce, po jakimś czasie zaczynały strasznie trzeć, puszczanie takiego autobusu to jest aż niebezpieczne

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ku*na to sie w pale nie mieści... By na linie taką jak 703 puszczać solarisa... To są kpiny już... Czemu nie puszczą ex-berlińczyka? Bo co? Bo zrobili przydział z powodu remontu jakiejś tam jednej ulicy?!

@liriusz ni niestety taka jest prawda... Chyba w 2006 była nagonka w SPAKu przez policje to ilu Volvom zabrali dowody rejestracyjne za samoróbki przy hamulcach... Mamy zbyt mało autobusów by takie z usterkami stały na placu i je naprawiano...

a taka ciekawostka :P W chyba #1704 czy którymś z ex-bvg mamy IBIS jeszcze :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o stan techniczny B10M to ja coś wiem o tym bo do szkoły na SKP przyjeżdżają i jest to tragedia...

Mi się wydaje, że SU pojawiło się wczoraj dlatego, że NL223 miał awarie i nie mieli innego sprzętu na zmianę. W tej sytuacji z innej linii powinien zostać ściągnięty MAN NL 2x2 a wpuszczone SU12. No niestety nic nie możemy w tej sytuacji zrobić

@EDIT

Taak widziałem IBIS w jednym z busów ;) w innym z kolei widziałem bardzo podobny system lecz jego nazwy nie pamiętam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam, za post pod postem ale nie mogę wyedytować powyższego...

A więc chyba ktoś ze SPAK'u czyta nasze posty :D Dziś na 704 jeździł Jelcz 120M, a na 703 MAN NL202 #1000 ;)

Tak więc wszystko wróciło do normy :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie z naszego forum' date=' tylko raczej ze skyscrapercity ;)

[/quote']

Drake mozesz mi dac linka ta mnie gdzie pisza o tym solarisie na tescobusie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znam znam ale no wiesz akurat nie mogłem się doszukać tego info

Co do volvosów z klonowica nie dziwie się że jeżdżą takie która zagrażają bezpieczeństwu a nie naprawią ich bo i tak pójdą nie długo na złom a oni se myślą tak że lepiej żeby tym busem miałby ktoś kogoś zabić czy coś bo szkoda im kasy lol.

Dla mnie mają zdrowo coś z mózgiem nie tak i tyle.

Ciekawe czy nasze rozmowy o tej komunikacji coś wniosą do realności jak myślicie tak czy nie ?.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie nie. Jeśli Solaris nie weźmie udziału w przetargu a weźmie MAN i wygra to bd co świętować i coś by się spełniło :D Tylko czy ja bym się ich doczekał na 74 i czy one bd wtedy kiedy jeszcze będe jeździł KM..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta