Richard Hammond

Komunikacja miejska w Szczecinie

334 postów w tym temacie

Wiem na pewno, że dyrekcja czyta komis i to wszystko A co do MAN-a to jeżeli solaris nie weźmie udział (co jest według mnie możliwe) to faktycznie będzie sukces. Fajnie jakby był to przetarg na większą ilość autobusów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie by było tak jak zamawianie 40 autobusów 95 roku :P Volvo wygrało, to teraz mógłby na taki sam przetarg MAN wygrać swoimi Lion'sami <3

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo mercedes z citaro :31 In love:. Osobiście to wątpię w 40 autobusów na każdą zajezdnię, ale 40 na dwie :25 Not guilty:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm ja za citaro nie przepadam ale chętnie bym nimi pojeździł bo to w końcu Mercedes :D Tak jak MAN.

Tak na szybko policzyłem to już mamy 110 Solarisów :/ Z jednej strony to dobrze, że mamy coraz to nowocześniejszy tabor ale z drugiej strony to szkoda, że większość naszych Solarisów są to felerne serie..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Serie? Solaris to firm g warta. Jedyne co robi dobrze to zamówienia zagraniczne i trolejbusy xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a moze zalozylo by sie na komisie temat o naszej komunikacji i co o niej myslimy to moze cos lepszego sie uda wywalczyc co myslicie o tym ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czemu co moga nam zrobic,chyba nic bo nikogo nie obrazamy tylko wyrazamy wlasne zdanie,i tyle bo to ze tak se cos gadamy o tym ze zle robia to nic nie zmieni,i tyle oraz mozna liczyc tylko na cud. Amen

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłeś kiedyś na komisie? Z reszta jak chcesz, wezmą cię za dzieciaka i dadzą ci baba na tym się skończy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mam konto na komisie i powiem ze chyba masz racje no ale co mozna zrobic w takiej sytuacji bo chyba nie ma innej odpowiedzi na to pytanie niz tylko czekac na cud no ale moze niech ktos mnie oswieci bo ja nie wiem

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no o to mi chodzi ze mozna tylko wierzyc w cud bo chyba nie przestana kupywac solarisow i wlasnie chcialem sie zapytac co mozna zrobic zeby nie kupywali ich

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nic, to jest przetarg. My nie wybieramy oferentów. A, że kryteria to 80% cena no to:? Odpowiedz se sam. I uprzedzajac twoje pytanie: tego raczej nie zmienisz.

P.S. Zacznij używać ortografi i interpunkcji. Lepiej będzie się czytać (też pisze z telefonu ;))

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

80? 99 + układy. U nas idioci od 4 lat zamawiają SUki i zawsze z twardymi siedzeniami i to pomimo ciągłych nawoływań, żeby to zmienili. Na gąbce oszczędzają nawet :/

A jak przyszły SUki z uchylnymi oknami to tylko dzięki solidnemu opieprzowi na łamach gazety zamawiają teraz już tylko i wyłącznie z przesuwanymi oknami (1/2 wielkości okna, jak w Ikarusie 280). Może trzeba zrobić to samo z siedzeniami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te widzisz nazwę tematu? Chyba ci się coś pomyliło ;). Raczej w Szczecinie niema układów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@MAN_SD200 - to że w twoim mieście wszystko załatwia się po układach, pojazdy słabo wyposażone itd. to w żadnym stopniu nie dotyczy Szczecina. Nasze Solarisy są z dostawy na dostawę lepiej wyposażone i twarde siedzenia występują tylko w pierwszej partii tych wozów.

@Drake - cena to jest najważniejszy aspekt bo można szybciej wymienić tabor, a nie stać nas na MAN'a czy Volvo...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko, że pieniądze przeznaczane na naprawy są wydawane stopniowo, a zamówienie przykładowo 20szt. Lion'sów 18m to jest kilka baniek więcej odrazu. Teraz będziemy mieli je w SPPK to może się Szczecin do nich przekona

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oby, a volvo jeszcz wytrzyma dobre 3 lata. Wiec te kilka baniek mogło by być wydawane stopniowo;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak wam się wydaje, szykuje się jakiś większy przetarg na autobusy?

Mogłaby się powtórzyć historia z 2011, że 22szt. odrazu zamówiono. Jeśli wyposażenie w SU byłoby takie jak w tych najnowszych to ja chętnie bym nimi jeździł

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dąbie kupuje automaty i przemalowywuje solarisy z własnych środków. Wracając do przetargu, dąbie na pewno ale nie 20 ;). Co do spaku to raczej muszą, ale w to wątpię :D Może za rok. Teraz to czekać tylko na PESY.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwsze PESY w Marcu 2013?

Ja właśnie czekam na jakiś większy ruch w SPAK'u bo SPAD nie robi dni otwartych :P

Klonowica ma spore braki bo 8 busów przecież poszło na żylety, mimo iż 8 przyszło z Bolechowa

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mialem na mysli, że 8 Solarek przyszło w czerwcu do nas ;)

Mi się wydaje, że pierwsze Swingi przyjadą w marcu, ale ręki uciąć sobie nie dam :P

OT

Pękła mi setka postów xD skromnie, ale z sensem :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje, fajnie, że jest przetarg na SST. Choć trochę to nie potrzebne, lepiej jakby puścili na warszewo, no ale cóż nie nam przyszło wybierać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta