siroccoxp

Breslau.. mapa Wrocka moim okiem.

786 postów w tym temacie

Prawdziwa perfekcja w wykonaniu, świetnie to wygląda, jak na te słabe możliwości OMSI. Życzę powodzenia w dalszym dopieszczaniu i czekam na premierę. Pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam poszukuję chętnych osób do pomocy przy obiektach. Konwerty bądź stworzenie modeli od zera ( z zasady sugeruję proste mało skomplikowane obiekty plus zapewniam  fototextury, bądź stworzone od zera tekstury na nie ) Jeżeli będą chętni prosiłbym o kontakt na forum w PM ;-) 

Żeby nie było ostatnio ciężko było z czasem i optymalizacją, która spędza mi sen z powiek nie mniej jednak ostatnio przerabiałem tekstury jezdni :] i wyglądają one następująco.

aa3_zpsuy35vzyb.jpg

i z nowymi

aa2_zpsajaamkvb.jpg

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dużo realniej ta nowa jezdnia prezentuje się.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie od jakiegoś czasu nie było nic nowego to i wrzucę 3 zdjęcia :P mapa rozbudowuje się w stronę factory.

2_zpsv7b5sixy.jpg

1_zpshoxddfr4.jpg

3_zpsidgbp0sr.jpg

I to narazię tyle na zachęte :P nastepne szczątkowe zdjęcia za 3 przystanki licząc od ostrowskiego

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda pięknie! Bardzo mi się podoba, ale czy użyjesz linii poziomych bez asfaltu pomiędzy nimi? Na ostatnim screenie widać, że pomiędzy liniami jest trochę inny asfalt.

I pytanko, ludzie będą korzystać z pasów dla pieszych? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak nad liniami też popracuję aczkolwiek pieszych sobie na chwilę obecną odpuszczam tak więc nie będą łazić po przejściu. Może w naspnej wersji albo modzie na kostki 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piękne, do tej pory potrafię spędzić godziny w wirtualnym Wrocławiu, więc świadczy to o genialności mapy ;)

W nowej wersji będą linie: 119 i 107?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na chwilę obecną póki nie uporam się z poprawkami w aktualnej wersji, następna udostępniona będzie jak wspominałem oficjalna łatka na omsi2 bez modyfikacji. Pozniej nastepna z linia 119 i potem dojdzie linia 107. Sęk w tym, że odcinek od cmentarza grabiszyńskiego do alei piastów bedzie zrobiony na nowo bo nie byl on robiony na podkładach satelitarnych

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niema bo mapa zostala wydana narazie tylko pod omsi 1. Konwert do omsi 2 zrobil uzytkownik ab77 o ile pamietam. Oficjalna moja przerobka i poprawka bledow bedzie w swoim czasie

[mod]To na czerwono pisze się osobno...podstawy, gdzie polskie znaki ? [/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok. Ktoś pisał że spędza dużo czasu itp myślałem że jest jakaś wersja pod Omsi 2 ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Małe sprostowanie :P Pisałem z telefonu w pracy, nie mam możliwości bawienie się w kopiowanie polskich znaków :P tak więc wybaczcie. A u mnie liczy się czas a przerwy w pracy krótkie. 

Odnośnie mapy, dzięki pomocy użytkownika Ogon dojdzie kilka nowych obiektów do mapy, co mnie niezmiernie  cieszy. ;)

informacja%20turystyczna_zps8dvzbgnt.jpg

Tutaj słup informacji turystycznej ;) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś wydaję mi się, że słup informacyjny na tym screenie nie odgrywa znaczącej roli :P Ogólnie świetna robota, znakomicie się to prezentuje ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ło panie, "wiecznietworzące" się Volvo 7700 :D  Czyżby miało być dołączone do którejś wersji mapy?  :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem testerem busa i robie na niego malowania, aczkolwiek warto na niego czekac. Tyle zdradze ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli to już było napisane, a ja nie doczytałem, to przepraszam. Czy nowa wersja mapy będzie również działać w OMSI 1?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety ale nie da sie zrobic kompatybilnosci wstecznej. A robic caly czas na 1 czesci mapy niema sensu bo edytor ma.ubozszy niz w przypadku 2ki

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Pytanie techniczne. Obecnie dworzec PKS we wroclaqiu przestal istniec i zostal tymczasowo przeniesiony za dyrekcje PKP, pytanie jest nastepujace jakie macie pomysly na koncowke 125. Czy zostawic dworzec w spokoju i wydac poprawke jak najszybciej, czy poswiecic troche czasu na destrukcje dworca i stworzeniu nowego tymczasowego

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Małe sprostowanie :P Pisałem z telefonu w pracy' date=' nie mam możliwości bawienie się w kopiowanie polskich znaków :P tak więc wybaczcie. A u mnie liczy się czas a przerwy w pracy krótkie. 

Odnośnie mapy, dzięki pomocy użytkownika Ogon dojdzie kilka nowych obiektów do mapy, co mnie niezmiernie  cieszy. ;)

informacja%20turystyczna_zps8dvzbgnt.jpg

Tutaj słup informacji turystycznej ;) 

Co to za autobusik bo nie poznaje zabardzo

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To Volvo 7700, jeszcze nie zostało wydane ;)

A dworzec najlepiej zostawić tak jak jest - zawsze można ustawić sobie datę z roku np. 2009, 2010... :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak pisałem prace są obecnie prowadzone na ul. Krzemienieckiej. Na fotkach odcinek między rzeką Ślęzą a przystankiem Końcowa i stacją benzynową. 

Ogólnie na trasie przejazdu 119 będą 3 przejazdy kolejowe.

Bez%20nazwy%201_zpstu2l1e93.jpg

Bez%20nazwy%202_zps65gofnjz.jpg

Bez%20nazwy%203_zpsjfo98fyk.jpg

Bez%20nazwy%204_zpsii1vt2hc.jpg

Bez%20nazwy%205_zpsahfdyfdi.jpg

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odnośnie przystosowywania mapy do dwójki - ja już od dawna jeżdżę po Wrocławiu na OMSI 2, jednak na najnowszym patchu mapa trochę oszalała - przede wszystkim pojawiło się mnóstwo niewidzialnych ścian, zwłaszcza w rejonie Alei Piastów (przed wgraniem najnowszego patcha ścian, oprócz miejsca przy przystanku "Grabiszyńska Cmentarz" nie było w ogóle) :( Dojeżdżając już do dworca zdarza się, że pasażerowie głupieją i chcą opuścić autobus, a przecież w nic nie uderzam...Co więcej, wydajność bardzo spadła, a nie kombinowałem nic w opcjach (o dziwo, wcześniej Wrocław był jedną z najbardziej wydajnych map u mnie).

Nie piszę tego, żeby zgłosić problem techniczny, tylko zapytać, czy podobna sytuacja wystąpiła może u Ciebie? Skoro przystosowujesz mapę do drugiej części symulatora, to warto by zwrócić uwagę na to co (przynajmniej u mnie) narobił patch 2.2.017, tak, żeby praca z usuwaniem przeszkód i poprawą optymalizacji nie poszła na marne... :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem szczerze, że nie zauważyłem tych błędów gdyż nie jeździłem w tych rejonach ostatnio. Skupiam się na budowie mapy tak wiec sprawdzę i dam znać czy wyszło coś takiego u mnie. Nie mniej jednak z pasażerami zauważyłem tendencje do tego, że chcą opuścić pojazd po rzekomej złej jeździe.

Sprawdziłem mapę i u siebie nie mam niewidzialnych ścian. A co do płynności sprawdź w opcjach czy nie zaznaczyła ci się opcja wielowątkowości ;) czasem się ona sama włącza i nie u wszystkich poprawia wydajność.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta