siroccoxp

Breslau.. mapa Wrocka moim okiem.

783 postów w tym temacie

Zabiel no niestety nagrywać filmiku i używać przy tym lusterek ... hym wtedy w całym filmie zamiast pokazywać mapę widzielibyśmy skaczący autobus. O ile przy nagrywaniu zdarza sie skakanie to na czysto chodzi płynnie bez przycięć ;] Tylko w momentach wczytywania obiektów jeżeli już. A co do nawrotki chyba tak będzie najlepiej bo od Zaporowskiej niema możliwości krótkiej nawrotki czy jakiejś bocznej ulicy. Dzisiaj robimy dalszy kawałek a potem rozplanowanie trasy i ten HOF, którego narazie nie ogarniam xD

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A więc tak:

Skończone! ;) Przynajmniej ta część żeby wydać i wytknąć mi co poprawić a co jest ok ;) Na chwilę obecną skończona jest mapa do testów... muszę ogarnąć jeszcze tworzenie linii i później po użerać się z plikiem HOF... i to w zasadzie tylko to decyduje kiedy mapka pójdzie do DL. A tu kolejna porcja fotek.

Okolice Inżynierskiej i Kruczej do Kościoła gdzie mieści się pseudo pętla.

56741657.th.jpg

82431067.th.jpg

49251627.th.jpg

19990273.th.jpg

48598427.th.jpg

52778469.th.jpg

66516170.th.jpg

68920440.th.jpg

56977060.th.jpg

23020583.th.jpg

46230683.th.jpg

99182210.th.jpg

53369570.th.jpg

55138933.th.jpg

16751090.th.jpg

96876787.th.jpg

51001183.th.jpg

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ładnie wygląda,już nie mogę się doczekać by się po niej przejechać :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapka super tylko czekać na wydanie.

Jak się bardziej wkręcę w OMSI to może stworze linie 109 lub 139.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak co z tego, że mapa fajna jak nie potrafię ustawić rozkładu jazdy itp. cudów z tym związanych. Ustaliłem przebieg trasy w jedną i druga stronę, przypisałem przystanki do każdej trasy napisałem rozkład jazdy niby wszystko powinno być cacy a po wejściu w grę rozkładu niema. Tak więc Dupa nie wydam mapy puki albo ja tego nie ogarne albo ktoś mi nie pomorze a chciałem wrzucić ją już dzisiaj. :/ mówi się trudno.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapytaj może na Forum jakiegoś kolesia co Zrobił już jakąś mapke to moze ci pomorze ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli wykonasz wszystkie kroki punkt po punkcie jak w SDK to musi się udać. Kwestia dopisania pewnych linijek w plikach konfiguracyjnych. Ja wykonałem ten tutorial i zadziałało. Ale skrupulatnie punkt po punkcie ;)

EDIT: kowal0213 - popraw orty!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy mi się zdaje, czy są jakieś "własne" obiekty drogowe...?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Własnie oto chodzi że wszystko wykonałem tak jak trzeba.

Najpierw w zakładce tracks & Trips tworzę kierunek lini klikając na drogę. na początku tworzę kierunek, dajmy na to "125_Aleja-Pracy_Krucza" pokazałem gdzie ma iść trasa sprawdziłem czy są błędy jak były poprawiłem i wszystko było ok. Potem ten sam proces w drugą stronę, ze zmienioną nazwą. Następnie Trips (czy jakos tak) i tam też ten sam kierunek co na początku i po kolei każdy przystanek po trasie zaznaczam ... dla strony przeciwnej tak samo. Następnie pierwsze edytowanie w oknie trips czasu do przystanków. nie wiem czemu jak dam autoamtycznie to mi jakieś chore czasy wyskakują. i najlepiej byłoby je ustawić ręcznie a na samym końcu ustawiam rozkład (ostatni przycisk w zakładce) zrobiłem według SDK i dupa :/ ) a może mi sie wydaje, że jest dobrze :(

Najwyżej mógłbym przesłać mapę osobie, która to ogarnia ażeby podziałała coś z tym wszystkim.. (wiarygodną osobę)

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok powiem tak, że w końcu udało mi się jakimś cudem ustawić rozkład teraz się już wyświetla. Wygląda na to, że problem tkwił w głównym rozkładzie gdyż zapomniałem wpisać cyfry (bądz nazwy) który ma obsługiwać linie o.O lol ... został hof i kosmetyka jeżeli uda mi sie to ogarnąć od razu wydam mapkę.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

3manie kciuków pomogło ;) A więc mogę powiedzieć, że udało mi się ogarnąć już wszystko ;]

UDAŁO SIĘ !!!:D

Pozostała już tylko kosmetyka ;) z rozkładem jazdy gdyż po dojeździe do końcówki pokazuje znowu następny rozkład w tą samą stronę ;] Tak więc myślę, że na dniach mozecie spodziewać się mapy ;] Aczkolwiek na laurach nie spocznę gdyż w produkcji będzie kolejna linia 107 i przedłużenie 125 do Brochowa.

Od razu chciałbym podziękować za pomoc Piotrowi z HOF-em,Skiv-iemu i misiura(że) za chęć pomocy ;) ponowie jeżeli to nie będzie problem zamieszczę wasze nicki w readmy i w profilu mapy.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki jesteś wielki bardzo fajna mapka będzie ! :D

PZDR CraXa

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kiedy ta trasa bedzie dostepna do p[obrania

Masz problemy ze zrozumieniem tekstu czy co? :10 Speechless:

Tak więc myślę' date=' że na dniach mozecie spodziewać się mapy[/quote]
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie nie wiem co się stało :/ Chciałem naprawić błąd z wysiadaniem pasażerów ale zauważyłem również, że jak chce dodać przystanek na liście w tracks & Trips to zamiast dodać ten przystanek, który chce dodaje mi przystanek na "Kadłubka" :/ a gdy go usunę i chcę dodać nowy przystanek znowu pojawia się na liście i jest błąd

67750061.th.jpg

I to się tyczy każdego nowego przystanku co bym nie dał jest błąd :/ i nie chce to cholerstwo współpracować przez co nie mogę stworzyć innej lini :/ dam byle jaki przystanek to mi wstawi tamten na kadłubka :/ co może być źle ?? I przez to wnioskuję, że pasażerowie nie chcą wysiadać na al. Piastów ze względu na ten felerny przystanek :/

EDIT: A i jeszcze jedna sprawa czy da się w jakiś sposób usunąć stworzoną linie trasę i przystanki z tej listy Tracks & Trips.?? Czy jak je stworzyliśmy to musimy się męczyć z tym

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podobno edytor "nie lubi" jak po zapisaniu trasy usunie się jakiegoś spline/crossa, do którego dana trasa się odnosi. Jedynym wyjściem jest (chyba) skasowanie całego przebiegu i ustalenie go od nowa. Przynajmniej ja tak miałem w mojej małej przygodzie z edytorem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko właśnie problem był taki, że stworzyłem wcześniej nową zupełnie trasę (dodane drogi itp) postawiłem przystanek (mialem zamiar stworzyć trasę początkową w zajezdni i końcową po skończeniu całego dnia) i zaś przy dodaniu przystanku zaznaczał mi następny "kadlubka" choć przystanek mial nazwe Zajezdnia. Czyli mam wszsytko usunąć ?? wszystkie trasy jakie są na mapie ??

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale dodałeś dodatkowy przystanek do linii? Bo nie skumałem ;)

Praktycznie trasy są zapisane w plikach w katalogu TTData (czy jakoś tak, z pamięci). Pewnie wykasowanie tych plików + tras z edytora zaowocuje brakiem błędów. Ale nie stwierdzę że jest to jedyne rozwiązanie, bo jest w sumie upierdliwe. Ja tak miałem z "trasą" pomiędzy zaledwie dwoma przystankami. Pousuwałem wszystko i zażarło ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ooooo pomogłeś puki co w znalezieniu tych plików z T...&T... zobacze czy po usunięciu się coś zmieni ;] może w końcu zaskoczy i będzie działać .... THX

P.S. A chodzilo mi o to że stworzylem sobie przystanek postawilem kostke dalem jej nazwę (po stworzeniu tej głównej trasy i po zapisaniu) i chcialem stworzyc nowa trase powiedzmy druga linię i gdy ustawilem w pierwszej zakladce trasę to w drugiej nie moglem dodac przystanków :/ a jak juz sie dodał ten nowy to zapisywał się ten na Kadłubka (lol) dobra podziałam coś z tą trasą może zadziała.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W końcu i ja pobrałem i przetestowałem tę mapę (w końcu znalazłem godzinę wolnego czasu). I oczywiście jest bardzo pozytywnie, fajnie się jeździ, ale jako się rzekło oczekujesz uwag więc mam parę (to nie czepialstwo tylko uwagi ;) ):

1) instalacja - przede wszystkim ta mapa spokojnie by działała bez takich dodatków jak ciężarowy Man, bilety wrocławskie czy polskie pieniądze. Ja wiem że chodzi o realizm, ale ja nie mając żadnego z tych dodatków musiałem przejść żmudną drogę pobierania ich i instalowania. I pomimo że np. zainstalowałem znaki drogowe z niemieckiego forum to i tak brakowało kilku.. dziwne

2) coś jest nie tak z priorytezacją ruchu, gdyż miałem kilka "dziwnych" wypadków, kiedy znak pokazuje drogę z pierwszeństwem a we mnie z prawej coś wjeżdża znienacka :D

3) organizacja ruchu ze strzałkami - AI sobie nic z tego nie robi (patrz obrazek) ;)

4) jest takie jedno skrzyżowanie a w zasadzie zwężenie przy cmentarzu (od strony Kruczej) - jakieś takie wybrzuszone? pagórek taki? W tej okolicy też jest namazana na drodze jakaś tekstura :)

5) Już ktoś wspominał, że sygnalizacja wisi za nisko i niestety pasażerowie żądają natychmiastowego wyjścia z pojazdu ;)

6) Śmieszna sytuacja gdy na postoju wbiłem sobie kody do IBIS, nagle znienacka pojawił się... inny MAN, ale za to jak się ustawił (załącznik)

Generalnie super mapa, ale jest parę bugów. Widać że włożyłeś mnóstwo pracy i zaangażowałeś sporo czasu w tą mapę. Wielkie, wielkie gratulacje!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta