siroccoxp

Breslau.. mapa Wrocka moim okiem.

781 postów w tym temacie

Dzięki za informację - jeszcze raz przejechałem się 125 i problemem wysiadających ludzi na przystanku "Arena" jest fakt , że chyba krzaki wystają za mocno - chcę podjechać ładnie do krawężnika, ale jak dokręcam kierownicą, to czuję, że autobus o coś trze (jestem dobry kawałek od krawężnika, widać to w lusterkach i w widoku zewnętrznym).

Ale cóż, to jest OMSI, tego nie ogarniesz, czeka mnie widocznie solidnie czyszczenie folderu 'Objects' a potem czekanie na oficjalną poprawkę ;) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udało mi się za pomocą innej stronki zrobić podkłady i mam już zrobiony podkład do Factory. 

Nie mniej jednak, "stworzył się " odcinek do kolejnego przejazdu kolejowego :P

Dzisiaj wyjeżdżam na wakacje więc do lipca nie będzie nowych fotek.

Bez%20nazwy%203_zpsc7uaqaqb.jpg

Bez%20nazwy%201_zpsybuegutr.jpg

Bez%20nazwy%204_zpsuf4nbr3r.jpg

Bez%20nazwy%206_zpssxkl1w2g.jpg

Bez%20nazwy%205_zpspufdsuho.jpg

Bez%20nazwy%202_zps9qj18lqt.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda strzępić sobie języka, bo żadne słowa nie opiszą tego, jak wspaniale to wygląda :D Jako osoba, która nie jest z Wrocławia (już niedługo!), nie za bardzo orientuję się, w którym miejscu linii 119 teraz jesteś? Nadal w rejonach Krzemienieckiej?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest to połowa ul. Krzemienieckiej. Aczkolwiek dalsza część jest prostrza ze względu na mniejszą ilość posesji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko jest bardzo schludne i przyjemne dla oka. Nie ma się do czego przyczepić. Miłych wakacji. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

siroccoxpWitam. Pytanie techniczne. Obecnie dworzec PKS we wroclaqiu przestal istniec i zostal tymczasowo przeniesiony za dyrekcje PKP' date=' pytanie jest nastepujace jakie macie pomysly na koncowke 125. Czy zostawic dworzec w spokoju i wydac poprawke jak najszybciej, czy poswiecic troche czasu na destrukcje dworca i stworzeniu nowego tymczasowego[/size']

IMHO dopóki nie przebudują tamtych okolic można by koniec trasy umownie na suchej zrobić. 

A tak przy okazji, jakie masz plany co do zajezdni na Grabiszyńskiej? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hi Siroccoxp,

your map is the best map I ever see, I spent over hundreds of hours to run Line 125. I learn a lot skills of how to make maps in OMSI also and I am building Shanghai now. Looking forward to more updates from you and the new version of the maps. D

17673160828_35771fde9d_h.jpg

17672559470_ddeae744bd_h.jpg

19555139925_e98f996041_h.jpg

19555122395_ab5420dfdd_h.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, wybaczcie ponownie za ta zwlokę w czasie (troche mi się wakacje wydłużyły xD

Nie mniej jednak wróciłem i nastał czas przeprowadzki. Bez owijania, kompa mam juz w swoim mieszkaniu, tak dopiero teraz, gdyż brat w końcu kupił kompa i mogłem zabrać swojego. W wolnym czasie postaram się jeszcze co nieco udoskonalić plus komp będzie upgreyd-owany o nowe dyski (SSD i HDD) plus nowa karta graficzna GTX960 (pozazdrościłem bratu bo taką ma teraz xD

Z prac, które zostały jak pisałem wcześnie poprawa ruchu na skrzyżowaniach (zmiana czasu w kostkach ewentualne usunięcie jakichś ścieżek) 

Tak więc wybaczcie jeszcze raz ale człowiek się starzeje i niestety niema tyle czasu co kiedyś nie mniej jednak mam już swoje lokum swojego kompa i mogę "męczyć" OMSI 

(tym bardziej, że pod moją nieobecność OMSI wzbogaciło się o nowe obiekty i pojazdy)

Pozdrawiam i liczę na to, że uda mi się szybko załatwić to co zaplanowałem. 

Siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@siroccoxp - gdybyś mógł spróbować jeszcze raz usunąć tę niewidzialną ścianę (do starej wersji w Omsi 1) i zmienił w global.cfg (wydając nowy, zmieniony plik global) zapis zmieniający odniesienie na to do polskiej mowy (np do FP 3, lub Wałbrzycha) - wiesz nie każdy to umie, a przynajmniej nie od razu. A  dodałoby to prawdziwie polskiego klimatu  ;)  . Aha, i czy podstawa Wrocka będzie ta sama plus nowe Tilesy, czy mapa Pragi będzie konieczna do Omsi 2   ??   :)  . 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śledziłbyś wątek to wiedziałbyś, że niewidzialnych ścian niema na mapie po konwersji do OMSI 2 :P Ucząc sięna błędach wersji pierwszej na czystą mapę nie dodaje modyfikacji. Możliwe, że później będę dodawał oddzielne paczki z modyfikacjami (realny ruch Ai modyfikacje rozkładów itp. tak wiec tym razem paczka będzie robiona jak dla "idioty" ;) czyli kopiuj pliki wklej do folderu ;] wszyscy beda zadowoleni bo bedzie dzialac od razu. Poza tym mam dwa kompy wiec jeden będzie służył jako jednostka testowa do paczki a żeby owe kopiuj wklej działało bez żadnych bugów. Tak więc pozdrawiam i życzę cierpliwości :D o ile jeszcze ktoś czeka na mapę hehe ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@siroccoxp - Sorry, siedemdziesiąt kilka stron to ostatnio dla mnie sporo do czytania. To fajnie, że ściany nie będzie. tylko szkoda, że na starej tak jest, ale nic to. Ale mi nie powiedziałeś jak z tą Pragą, będzie konieczna ?, czy od razu w paczce będzie cały zestaw wszystkich potrzebnych plików, czy może wymagana będzie stara podstawka, a tylko mapka będzie nowa plus brakujące spliny, obiekty i tekstury ?, czy wyjdzie finalna wersja od zera i przetestowana, czy testowa plus j.w. Czy tramwaje ożyją, czy nadal statyki ?, więcej linii, czy konwert tego co już mamy ?. Daruj pytania, jeśli się powtarzają z w/w przyczyny. Niestety nie śledziłem od początku, jakkolwiek kibicuję i podziwiam starą wersję na potęgę. Zestaw aut jest wzorcem i powinien zostać + auta z Wałbrzycha i koniecznie polska mowa (w Wałbrzychu mamy szczątkową, ale może wyjdzie nowy zestaw, lub ktoś znajdzie brakujące ścieżki ze starego i znanego, chociaż....no nic to :) ..... trzymam kciuki i będzie to kolejna mapka do Omsi 2, a przy okazji znany dobry Wrocuś. Kończę - reszta w recenzji starego ;) .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raptem kilka stron wczesniej jest opisany dokladny plan. Co do aut nie dodaje nowego ai ze wzgledu na problemy z dzialaniem mapy niektorzy nie potrafia ich wgrac i marudza. Dlatego auta beda standardowe z Berlina. Dodatkowe ai dla ogarnietych bedzie w oddzielnej paczce. Jezeli chodzi o pliki napisalem ze paczka  bedzie dla idioty, wszystko w paczce bedzie na zasadzie kopiuj wklej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, mam pytanie dlaczego na omsi 2 jak w ibis wpisze informacje wszystkie dobrze. To na wyświetlaczu autobusu pojawia się tylko numer linii i jakieś kropki i @, pasażerowie nie wsiadają i zapowiedzi nie działają. Hofy wgrane, macie jakieś pomysły

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja mapa nie dziala na omsi 2. Jest to przerobka konwert innej osoby. Radze poczekac na oficjalna moja latke.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bez%20nazwy%201_zpsawgfieki.jpg

Bez%20nazwy%202_zpstqbzzryg.jpg

Bez%20nazwy%203_zps0ulzjgdr.jpg

Z trudami ale przebrnąłem. Street view nie wyświętla mi Krzemienieckiej wiec posiłkowałem się zdjęciami z neta i innymi. nie mniej jednak dalej do przodu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako rodowity wrocławianin jestem pod wrażeniem :). Szkoda tylko, że nie moje okolice - najchętniej zobaczyłbym linie 146. Cóż pomarzyć zawsze warto. A wracając do tematu - co zdecydowałeś w sprawie dworca PKS i zajezdni?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pobawie sie chronologia ;-) tak wiec ta wersja co wyjdzie bedzie z pksem a nastepna juz bez aczkolwiek zmieniajac date bedzie mozna smigac po pksie ;-) ale to zobaczymy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotka robiona na szybko pracę idą do przodu zapał nie opada przeszkadza tylko notoryczny brak wolnego ;) 

dda_zpslqgxf30m.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedstawiam kolejne nowe miejsc e tym razem jest to okolica Poczty Polskiej na ul Avicenny

Bez%20nazwy%201_zpsnptolbmf.png

Bez%20nazwy%202_zps1oe6fe5e.png

Bez%20nazwy%203_zpswucur6cx.png

Bez%20nazwy%204_zpsyqvgi1cs.png

Bez%20nazwy%205_zpsf4h2guoz.png

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie sprawa techniczna odnośnie optyamlizowania mapy. 

Ostatnio zrobiłem kurs i w deszczu nocy z odbiciami i włączonym efektem cząsteczek (jazda Jelczem 120tka) miałem ledwie 12FPS na najgorszym fragmencie czyli facie. Kiedy zobaczyłem parametry wczytywanych rzeczy wyszło coś kolo 700 splinów i ponad 1000mb tekstur.. Pytanie mam jedno jak dla mnie wczytanych tekstur jest trochę za dużo tym bardziej że obiekty się powielają w jaki sposób OMSI wgrywa owe textury i ostatnia sprawa czy np modyfikując każdy splin odnośnie ilości tekstur przez niego wykorzystywanych i zamykając się w jednej czy dwóch ilość tekstur by się zmniejszyła bądź byłaby zauważalna poprawa płynności. Dodam że niektóre moje spliny wykorzystują 8 do 11 tekstur :-/ a inne modyfikowane wykorzystują np 1czy 2 ale wpisanych jest 7 czy 8 (mało czasu więc robienie splinów hurtowo)  Jak myślicie byłaby jakaś poprawa ? 

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dalsza część tworzy się powoli xD (jak zwykle haha) osobiście ten odcinek mapy pdoba mi się najbardziej (jak na razie) jest to odcinek wariantowy do poczty.

Bez%20nazwy%201_zps8gbpcgqb.jpg

Bez%20nazwy%202_zpsyraswezx.jpg

Bez%20nazwy%203_zpsmkzwspqv.jpg

Bez%20nazwy%204_zpspwbzrpfg.jpg

Bez%20nazwy%205_zpsdpitu3t0.jpg

Bez%20nazwy%206_zpszzpuwglw.jpg

Jakieś pytania pisać :P 

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak wspominałem podrzucam mapę z zakresu tego co jest i będzie zrobione. 

Obecnie robiona wersja to 

Wersja - V 0.3...

...na której dojdzie fragment linii 119 z końcówką na Nowym Dworze, plus wariantowa trasa przez Pocztę Polską. Lepsza optymalizacja na słabszych kompach, która mam nadzieję będzie wyraźna. 

Oraz oficjalna kompatybilność z OMSI 2

wersja V 0.4

To już poważniejsza ingerencja gdyż kompletnie zostanie przebudowany odcinek od Cmentarza na Oporowie po Aleje piastów po tym zabiegu będzie można przedłużyć trasę do Poczty z Alei Piastów jako wariant szczytowy linii 125 (325) 

Obecnie nie jest to możliwe gdyż tego odcinka nie robiłem na podkładach satelitarnych. Wtedy będzie też można zacząć tworzyć linie 107 ( na razie jeszcze nie wiem czy po staremu będzie się zatrzymywać na Klecinie stacja czy na Krzykach)

Liczę, że kiedyś te szumne plany uda się zrealizować xD W pojedynkę i z obowiązkami jakie mam nie jest to łatwe :P Poza tym człowiek robi się stary haha xD

tutaj mapka ;) 

mapa%20pogladowa_zpsucm51upe.jpg

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odcinek do Poczty został definitywnie skończony ;-) tak więc teraz produkujemy się w stronę Factory.

A tu fotki z okolic Dworca Wrocław Zachodni

b7_zps4bkc70jb.jpg

b1_zpsdsxszmzm.jpg

b6_zpsra3evkgd.jpg

b2_zpsfkclomib.jpg

b5_zps6b3dbayh.jpg

b4_zpsvy5lhpjb.jpg

b3_zpsj5fv2apl.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mimo wszystko zapytam - będą jeździć pociągi po tych torach na ostatnich screenach ? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będą ;) po to są. kursować będą towarowe i pasażerskie "EZT" jak na fotkach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach