siroccoxp

Breslau.. mapa Wrocka moim okiem.

786 postów w tym temacie

No to super, ja będę chciał zmienić na jakiś typowo polski, starszego typu pociąg,

więc, jaki już wydasz mapę, to w wątku zapytam jak wpisać do ailist np. EN 57

(sama ścieżka do pliku .zug ma łatwą nazwę, gorzej z linijką poprzedzającą ;) ).

Zapowiada się nam bardzo fajna mapka,

na dodatek (pozytywny) realna :) .

Powodzenia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A skoro o pociągach i torach mowa... Możemy się również spodziewać, że Protramy, które na aktualnej mapie są stacjonarne ruszą w miasto?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na mapie stoją statyczne konstale, nie protramy to raz, dwa optymalizacja będzie leżeć jeżeli puszczę jeszcze tramwaje na FAT. Prawdopodobnie będzie póżniej opcja dodania ai tramwajów dla masochistów xD haha

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa cały czas w trakcie tworzenia skończony został odcinek ul.Stanisławowskiej. 

Bez%20nazwy%201_zpspqp82krx.jpg
Bez%20nazwy%202_zps2rtllr97.jpg
Bez%20nazwy%203_zpsmlf5tlor.jpg
Bez%20nazwy%204_zpsnthgz3cy.jpg
Bez%20nazwy%205_zpssuojwoc3.jpg
Bez%20nazwy%206_zpsdjescelg.jpg

PZDR siroccoxp

3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ;-) ostatnio trochę zaniedbałem stronkę tak więc wrzucę aktualności z tego co jest aktualnie zrobione. 
11_zps5od93b9c.jpg
12_zpsaujkck63.jpg
13_zpslr3o5oin.jpg
14_zpsj8cb137i.jpg
15_zpsdtgmrhsc.jpg
16_zpstqjlcvfx.jpg
17_zpsue80fclg.jpgas2_zps6cib8ahc.jpg[/URL]
as3_zpskvdapwim.jpg
as1_zpsqybluwhh.jpgut1_zpsouaelaev.jpg
ut2_zpsaycm1a7q.jpg
ut3_zpsl7uz7vew.jpgt2_zpswmhcaog8.jpg
t1_zpsnw8bcrew.jpg
t5_zpsptegesyp.jpg
t4_zpspvf2vphc.jpg
t6_zpsap7xlpfx.jpg
t7_zpsqjah3dnv.jpg
t8_zpsjb2p27rq.jpg
t9_zps4j1arci7.jpg
t10_zpstoplu9yu.jpgUntitled-1_zpsoakmowyb.jpg
Untitled-3_zpsi9jehkx8.jpg
Untitled-4_zpsbk4hmkdr.jpg
Untitled-2_zpspjzcq3hc.jpg

Obecnie na mapię prowadzone są prace optymalizacyjne. Wymieniam niepotrzebne obiekty albo przerabiam tak, żeby były lżejsze. Obecnie optymalizacja jest na grywalnym poziomie. Lion/s na swoim komputerze ma 30fps-ow na Facie przy wczytywanym jednym segmencie mapy.

5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy nie przeoczyłem pytania ale czy stare tereny będą poprawiane? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak. Stare tereny będą poprawione wizualnie i wydajnościowo, gdyż spliny będą miały zmienione tekstury, praktycznie nie będzie tekstur z Berlina. Zasieją w końcu trawę gdzieniegdzie. Co do terenu od Cmentarza Grabiszyńskiego do Alei piastów będą tylko wprowadzone drobne poprawki kosmetyczne plus inne spliny. Nie chcę za bardzo przerabiać tego rejonu ze względu na zrównanie go z ziemią w kolejnej wersji gdyż ten fragment jako jedyny nie był robiony na podkładzie satelitarnym ;) Niedługo wrzucony będzie filmik z wynikami wydajności w rejonie FAT-u oraz nowe oznakowanie na fototexturach.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta tablica informacyjna (z liniami przy przystanku) to dedykowana do mapy czy można ją gdzieś pobrać? Mógłbyś podrzucić link? Tereny oczywiście piękne, wróżę ci ogromny sukces co do tej wersji, nie ma się nawet do czego przyczepić i myślę że mapa może stać się na długi okres czasu najlepszą do OMSI jaka może być. Ekipa omnibusa życzy powodzenia, szybkiego wydania i tego, aby ludzie docenili Twoją pracę, bo jest co doceniać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tablica informacyjna jest dedykowana do mapy. Aczkolwiek użyta jest w fikcyjnym Szczecinie ;) tak więc można wyrwać z tej paczki. Nie mniej jednak będę męczył Lions,a, żeby trochę jeszcze przerobił tą tablicę i dodał jej kilka funkcji. :-) Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podrzucam, efekty przeróbki pętli Blacharska, nowe odświeżone rejony. Plus nowe odświeżone volvo w gratisie ;) (zdjęcia na tekstury dostałem od lion's-a resztę wykonałem osobiście. 

q1_zpsabfwennm.jpg
q4_zpsspsiiq7i.jpg
q3_zps9hvzm2s8.jpg

Tekstórka na porównanie.

Bez%20nazwy%201_zpsnptolbmf.png

5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na chwilę obecną nie jest to zależne ode mnie. Było by miło, aczkolwiek volvo może wyjść przed, albo po mapie ;-) 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam przerobiłem na szybko fragment zajezdni. Ogólnie żadnych nowości niema poza tym, że przerabiam spliny. wszystkich jest ok 900 a praca jest w notatniku więc czasem odechciewa się dłubania przy tym. 
Nie mniej jednak tak wyglądałaby zajezdnia na teksturach terenu. 
g1_zpsep9vfmok.jpg
g2_zpsugbosrgo.jpg
g3_zpsuny5zlnh.jpg

przreobiony jest starszy fragment zajezdni. Tak więc doszłyby nierówności terenu plus jakieś dziury . Jakieś sugestie piszcie. Pozdrawiam

5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie tak myślałem, że albo je przyciemnić albo dać je w odcieniu szarości. Dzisiaj już się nie wyrobię tak więc jutro podeślę warianty. Przerobiona jest już cała zajezdnia. Trzeba teraz tylko dodać nierówności ( ogólnie w niektórych miejscach już są, ale jednak trzeba to poprawić bo są za słabe) i w wolnym czasie wrzucę jakiś filmik z przejazdu. ;]

g4_zpsuwllacmr.jpg
g5_zpsxjmmjpoo.jpg
g6_zpsi8ezuoqr.jpg
g8_zpsclgju0iv.jpg
g7_zpssvhq23qx.jpg

4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Zmieniłem kolor płyt na zajezdni i pytanie czy lepsza est wersja szara czy ta pierwsza ?

h2_zpsgsbccpgn.jpg
h1_zpspjxv4r4u.jpg
h3_zps05i0mqqc.jpg

Co do zajezdni postaram się, żeby budynki bardziej przypominały (przynajmniej kolorystycznie) te budynki, które tam były oraz ruchomy szlaban. Obecny jest statyczny.

3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

napiszę jedno zajefajna praca tylko tak dalej ;)

//Wulgaryzmów, nawet w formie wykropkowanej, nie tolerujemy. /Stonuk

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę wolnego udało mi się załatwić tak więc specjalnie w pracy wziąłem urlop do końca miesiąca tz. od 21 do 31 więc będzie czas na dokończenie. 
A więc co zostało zrobione. 

-Układ drogowy na nowej wersji mapy jest już skończony ;) pozostało nasadzić drzewa i pozamieniać niemieckie bloki służące jako szablon na przemalowane bloki znajdujące się na ul Rogowskiej.

-Goppel przygotował nowe HOF-y i zapowiedzi (na razie są zapowiedzi żeńskie ((starsze)) nowe męskie będą niedługo )

-Rozkłady zostaną przygotowane jak uporządkuję mapę do wysyłki. i nie będę już nic grzebał w splinach czy kostkach.

- Co do samych splinów to sporo ich jeszcze zostało do przerobienia, ale to może uda się szybko ogarnąć zamieniając je na te z których już korzystam. 

-Dostosowanie starego terenu (aleja piastów, i odcinki do dworca) ale zawiera się on w przeróbce splinów tak więc sam ich wygląd już wiele zmieni. Sama aleja piastów będzię trochę bardziej odświeżona, gdyż był to obszar stworzony jako pierwszy, aczkolwiek nie będzie to kompletna przebudowa jak było chociażby z Ojca Beyzyma :)

-Dodatkowa zawartość do paczki czyli. Każda brygada na lini będzie miała swój oddzielny rozkład (drukowany) tak jak było to w wersji pierwszej, Mapa ze schematem linii, malowania dedykowane do mapy.
Jest tego trochę, nie mnie jednak liczę na to, że nareszcie wydam tą aktualizację. 
Życzę cierpliwości ;)

q1_zpsinsr3suw.jpg
q2_zpsx475nq3b.jpg
q3_zpsvcrepon0.jpg
q4_zpspuv4k7ka.jpg

PZDR siroccoxp

6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siroccoxp tej zajezdni na ul. Grabiszyńskiej już nie ma. Lepsza mapa byłaby kiedy na miejscu zajezdni było by Centrum Zajezdnia. A ta zajezdnię przeniósł byś ją gdzie indziej. A super by było jeśli na pętli Dworzec Autobusowy był by już nowy budynek. Będzie tam galeria.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przypominam państwu, że mapa jest robiona "względnie" na okres kiedy zajezdnia na Grabiszyńskiej jeszcze działała(okres 2014) . Spis rozbudowy mapy jest opisany kilka stron wstecz. Odnogę do portu możliwe, że zrobię ale w momencie kiedy będzie 107. Mapa przy kolejnych wersjach będzie posiadała opcję chronologii tak więc zależnie od roku zajezdnia będzie albo jej nie będzie ale na pewno nie w tym okresie. Na chwilę obecną polecam nie zalewać mnie pomysłami. Chcę tą część doprowadzić do końca i wydać to co zaplanowałem, pomysły proszę zostawić na wersje następne. Teraz skupiony jestem na optymalizacji i dokończeniu drobnicy, której jest sporo. Budowa pod OMSI 2 ciągnie się już za długo, wydana byłaby już dużo wcześniej ale przyszedł mi pomysł rozbudowy o fragment 119 i tak teraz się to ciągnie, a byłoby już dawno wydane.

PZDR siroccoxp

3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sirocco, możesz mi wysłać na PW swojego maila? Chciałbym pomóc przy mapie. W miarę możliwości napisz jeszcze dzisiaj, gdyż jutro bedę miał dostęp do mogących Cię zainteresować materiałów

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta