KaJot_Team

Testy z regulaminu oraz pytanie przy rejestracji

14 postów w tym temacie

Witam jako że jestem już trochę czasu na forum zaczynam zauważać iż im bardziej się rozrasta forum tym więcej jest użytkowników rejestrujących się po to by pobrać modele i inne rzeczy.

1. Testy

Jak każdy (chyba) wie robię m125m i już któraś osoba pisze mi w temacie kiedy będzie wydanie :facepalm: a jakby tego było mało są to w miarę nowi użytkownicy (użyszkodnicy :\), czyli nie dawno 'czytał' regulamin i go akceptował!! Więc moją propozycją jest aby robić takie testy z regulaminu. Wiadomo może to dużo nie poprawi ale zmusi do minimum raz przejrzenia regulaminu bo tacy po prostu "zjeżdżają" w dół strony i 'klik' "akceptuj" nawet nie spojżąc co tam pisze

(albo by to mogło być przed akceptacją konta albo w dowolnym czasie krótko po rejestracji nawet po jednym z przygotowanych kilku podstawowych pytań)

2."Trudniejsza rejestracja"

Drugą rzeczą mogły by być proste pytania (coś takiego jak "przepisz kod z obrazka")

Bo napewno by się znalazło z 2000 użytkowników z 0 liczbą postów, a forum to chyba ma na celu pisanie postów (z sensem i na temat a nie spam) a nie tylko posiadanie "czystego" konta.

Dlatego mogły by być to takie pytania:

1. Najpopularniejszy Polski autobus marki Jelcz

2. Jaki pies jest na większości (albo nawet wszystkich) Solarisach

3. Czy jakaś odmiana Jelcza 120m była napędzana silnikiem MANa

-Na takie pytania odpowie każdy MKM ;)

Jak już mają się rejestrować to niech już coś wiedzą :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te pytania są jak dla mnie bez sensu. Przykładowo załóżmy, że kupujesz sobie jakąś grę akcji. Rejestrujesz się na forum, by zobaczyć poradniki, dowiedzieć się czegoś, a tutaj wyskakuje informacja. "Jakie opancerzenie ma to i to". No bo to dla miłośników broni też jest proste. Trzeba zrozumieć, że graczami OMSI nie są tylko MKM, ale też zwykli ludzie.

Natomiast z 1 punktem w 100 % się zgodzę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te pytania są jak dla mnie bez sensu. Przykładowo załóżmy' date=' że kupujesz sobie jakąś grę akcji. Rejestrujesz się na forum, by zobaczyć poradniki, dowiedzieć się czegoś, a tutaj wyskakuje informacja. "Jakie opancerzenie ma to i to". No bo to dla miłośników broni też jest proste. Trzeba zrozumieć, że graczami OMSI nie są tylko MKM, ale też zwykli ludzie.

Natomiast z 1 punktem w 100 % się zgodzę.

[/quote']

Ok ale mnie zrozum bo mnie osobiście wnerwia jak np. taka (bez obrazy dla ich narodu) grupka Czechów czeka na nowe coś do OMSI, nikomu nie dałem zgod na rozpowszechnianie poza forum a jedna tekstura "poszła" na ofpmafia... i co ważne na inne serwer!! To jest wg. mnie nie fair bo ja coś robię a ktoś na mnie "pluje" bo ma mnie i mój 'regulamin" w d..... To wtedy można się zastanowić po co wogóle coś robić jak tacy nie przeczytają nawet "regół "gry""

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja osobiście obydwa punkty uważam za bezsensowne.

Niestety, ale fora są nie tylko dla użytkowników, ale i dla użyszkodników. Wielu użyszkodników przejdzie każdy proces rejestracji, a i tak skończy się na zadaniu pytania w Twoim temacie o termin wydania Jelczy. Czy utrudniony proces rejestracji czegokolwiek go nauczy? Czy wzbogaci jego wiedzę o niezbędne do poruszania się w internecie umiejętności wyszukiwania i samodzielności? Czy nauczy czytania ze zrozumieniem i bystrego wyciągania wniosków z przeczytanych wypowiedzi? I wreszcie, czy nauczy go szanować pracę innych oraz przestrzegać regulamin? Nie sądzę.

Większość z nich nauczy się tego z wiekiem, bądź z doświadczeniem na innych forach. Testowanie, czy utrudnianie rejestracji nie obroni nas przed napływającą ze wszystkich frontów falą napalonych na darmowe dodatki dzieci, które jako stronę główną w przeglądarce mają google tylko dlatego, że się najszybciej otwiera. Jedyne co można robić, to pilnować, upominać, karać, blokować dostęp i "tresować", mając nadzieję, że kiedyś każde z nich zrozumie po co jest forum i nauczy się z niego korzystać.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mogło by być tak , że Każdy kto będzie się rejestrował to będzie musiał przeczytać regulamin i go zaakceptować i po zaakceptowaniu będą pytania dotyczące (losowe) regulaminu . Jeśli żle odpowie to go cofnie na stronę główną i będzie się musiał jeszcze raz zarejestrować .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A może poprostu surowsze kary? Za złamanie punktu np. "kiedy wyjdzie model..." +50%, dwa przewinienia i ban na miesiąc, recydywa i ban na dłużej. Nie ma sensu robic testów, pytań itd, bo to bezsensu, każdy będzie mógł otworzyc regulamin, znaleźć punkt i odpowiedzieć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja osobiście obydwa punkty uważam za bezsensowne.

Niestety' date=' ale fora są nie tylko dla użytkowników, ale i dla użyszkodników. Wielu użyszkodników przejdzie każdy proces rejestracji, a i tak skończy się na zadaniu pytania w Twoim temacie o termin wydania Jelczy. Czy utrudniony proces rejestracji czegokolwiek go nauczy? Czy wzbogaci jego wiedzę o niezbędne do poruszania się w internecie umiejętności wyszukiwania i samodzielności? Czy nauczy czytania ze zrozumieniem i bystrego wyciągania wniosków z przeczytanych wypowiedzi? I wreszcie, czy nauczy go szanować pracę innych oraz przestrzegać regulamin? Nie sądzę.

Większość z nich nauczy się tego z wiekiem, bądź z doświadczeniem na innych forach. Testowanie, czy utrudnianie rejestracji nie obroni nas przed napływającą ze wszystkich frontów falą napalonych na darmowe dodatki dzieci, które jako stronę główną w przeglądarce mają google tylko dlatego, że się najszybciej otwiera. Jedyne co można robić, to pilnować, upominać, karać, blokować dostęp i "tresować", mając nadzieję, że kiedyś każde z nich zrozumie po co jest forum i nauczy się z niego korzystać.

Pozdrawiam

[/quote']

Każdu ma swoje zdanie, ale ja uważam że robienie coś w tym kierunku to ma większy sens niż "odstawienie sprawy do cienia"

Mogło by być tak ' date=' że Każdy kto będzie się rejestrował to będzie musiał przeczytać regulamin i go zaakceptować i po zaakceptowaniu będą pytania dotyczące (losowe) regulaminu . Jeśli żle odpowie to go cofnie na stronę główną i będzie się musiał jeszcze raz zarejestrować .

[/quote']

Ale po kilku próbach powinien mieć ban na IP na 24h

A może poprostu surowsze kary? Za złamanie punktu np. "kiedy wyjdzie model..." +50%' date=' dwa przewinienia i ban na miesiąc, recydywa i ban na dłużej. Nie ma sensu robic testów, pytań itd, bo to bezsensu, każdy będzie mógł otworzyc regulamin, znaleźć punkt i odpowiedzieć.

[/quote']

No tak ale przynajmiej by poczytał regulamin, a nie tylko widział "ścianę nieczytelnego tekstu"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nie łatwiej w regulaminie dać jedno słowo np. niebieskim kolorem które podczas rejestracji ma przepisać? Na kilku forach to się sprawdza a do przepisania jednego słowa nie trzeba mieć wiedzy ;) Lub podczas pisania postu na pod-forum w którym się jeszcze nie pisało, trzeba zatwierdzić regulamin tego pod-forum gdzie guzik akceptacji regulaminu pojawi się po kilku sekundach od wyświetlenia regulaminu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zacznę może przewrotnie od drugiego punktu. Propozycja absolutnie nie do zaakceptowania, gdyż Forum skupia przede wszystkim graczy, którzy mogą ale nie muszą znać się na autobusach. Myślę, że nie ma sensu tego dodatkowo uzasadniać bo zrobili to moi przedmówcy. Zabezpieczenie przed botami i spam-botami jest obecnie wystarczające.

Jeśli chodzi o Regulamin: spójrzcie na punkt pierwszy. Rejestracja jest równoznaczna z akceptacją Regulaminu. Nie nasza to wina, że niektórym nie chce się czytać. Nie zmieni tego żadne przepisywanie wyrazów, uaktywnienie przycisku rejestracji po kilku sekundach itd. Testy uważam za przesadę i niepotrzebne obciążenie skryptu. Ktoś wspomniał o podwyższeniu kar - taryfikator jest obecnie optymalny i większych zmian na razie nie będzie. Taryfa ulgowa (czyli ostrzeżenie przez PW bez nakładania procentów) jest wyłącznie dla nowicjuszy, którzy albo dopiero co się rejestrowali albo błędnie napisali pierwsze posty. Wszyscy inni są bez większych skrupułów karani za wszelkie przewinienia i to jest właśnie kara za nieczytanie zasad Forum oraz zasad działów. Tak naprawdę 100% można sobie uzbierać jednym postem i jakieś dwa tygodnie temu taka sytuacja miała miejsce. 100% od niedawna oznacza brak widoczności działów i bardzo ograniczony dostęp do funkcji na cały miesiąc z automatu. Kiedyś polegało to właściwie tylko na ZPP a długość bana obliczaliśmy do terminu, w którym procent spadał poniżej 100%. Rygor jest więc zaostrzony. Z nielegalnym (lub niezgodnym z licencją) udostępnianiem modeli, tekstur i innych dodatków nikt i nic nie jest w stanie wygrać. Piractwo było, jest i pozostanie a po sądach nikt się włóczył przecież nie będzie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może blokada możliwości wysyłania PW przed przekroczeniem odpowiedniej liczby postów/stażu na forum?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To z kolei doprowadzi do większego spamu: "byle coś napisać i podwyższyć licznik".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taryfa ulgowa (czyli ostrzeżenie przez PW bez nakładania procentów) jest wyłącznie dla nowicjuszy' date=' którzy albo dopiero co się rejestrowali albo błędnie napisali pierwsze posty.

[/quote']

No i to uważam za ogromny błąd, dlaczego ktoś kto 'przeczytał" godzinę temu cały regulamin ma mieć ulgę a ktoś kto już z rok temu czytał regulamin ma "full' ??

Oczywiście rozumiem że ktoś może nie rozumieć regulaminu i popełni błąd, ale w regulaminie wyraźnie pisze że nie można pytać się o datę wydania, więc wszystko w nim jest jak na przysłowiowej "'tacy" ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No Twoim zdaniem jest to błąd, a naszym zdaniem nie. Trzeba globalnie patrzeć na każdy problem a jako Ekipa nie możemy odstraszać nowych użytkowników. Każdemu może zdarzyć się błąd, ktoś nie przeczyta Regulaminu z czystego lenistwa, ktoś inny czegoś nie zrozumie jak powiedziałeś. Nikt wielkiego dochodzenia robił za każdym razem nie będzie, dlaczego dany user nagiął Regulamin. Taka osoba jest ostrzegana przez PW, a pod łamiącym Regulamin postem pojawia się najczęściej komentarz. Drugie i każde następne złamanie zasad wiąże się już z pełnoprawnym warnem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta