Mattez

[WiP]Volvo B12-600

167 postów w tym temacie

Witam

Od pewnego czasu po cichu tworzę sobie moje marzenie, czyli luksusowy autokar do OMSI, którego jeszcze nie było. Mamy autobusy miejskie, mamy piętrusy, mamy podmiejskie pierdziki, ale wysokiej klasy flagowego krążownika nie mamy. Teraz będziemy mieć, gdyż powolutku powstaje Volvo B12-600. W tym wątku będę umieszczał postępy z prac, a na razie kilka zdjęć z prawie skończonej budy i prawie całkiem gołego wnętrza :)

1gdg.jpg

2yoy.jpg

3nin.jpg

4sos.jpg

5iyi.jpg

6pop.jpg

To mój pierwszy model, więc komentujcie, krytykujcie, ale nie bądźcie zbyt brutalni.

Liczę również na sugestie i porady, oraz pomoc w oskryptowaniu w przyszłości.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawie sie zapowiada;)

A i ogolnie fajnie byloby pojezdzic Autokarem w Omsi na Trasach Podmiejskich.:31 In love:

Oczywiscie, tradycyjnie, zycze powodzenia i trzymam kciuki aby model wyszedl jak najlepiej jak to bylo by mozliwe.

Pozdrawiam, oktix7x;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mattez - Autokar śliczny i plusem jest że robisz sam od podstaw.

Oktikx - Jak skończę mapę Polanowicę w wersji 1.00, to może się wezmę za jakąś mapę wycieczkowców :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już jest na czym stać, jeszcze niedawno fotele wisiały na sznurkach :)

7nrn.jpg

8opo.jpg

9qcq.jpg

Dziękuję za wsparcie duchowe :) Na razie ubolewam na niedobór materiałów, mało jest w sieci dobrej jakości zdjęć deski rozdzielczej. Wnętrze (poza deską rozdzielczą) to będzie pełna samowolka. U mnie takie stare gruchoty nie jeżdżą, a mała ilość zdjęć mi nie pozwoli na odtworzenie wszystkiego realnie.

Jeśli chodzi o kwestię robienia od podstaw, to tak, postanowiłem, że po tylu modyfikacjach spróbuję wreszcie coś wyklepać sam. Niestety miewałem problemy z Blenderem, więc po zrobieniu całego modelu, nie wiem czy będę go mógł wyeksportować, ale to jeszcze daleka przyszłość

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten autobus to normalnie cudo, jak wyjdzie to dla mnie będziesz "Bogiem".

Powodzonka, nie śpiesz się za bardzo, żeby nie popełnić za dużo błędów,

co nie zmienia faktu, że będziemy na niego czekać z niecierpliwością. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy on nie jest trochę za krótki? Wrzuć zdjęcie od boku.

Co skłoniło cię do wyboru tego modelu? :P

To prawda że zdjęć wnętrza internecie jest bardzo mało. Ja znalazłem raptem 3 czy 4 :?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy desce rozdzielczej możesz się spróbować trochę posiłkować autobusami miejskimi, bądź ciężarówkami z tych samych lat bądź serii bo volvo często stosowało podobne deski w nich.

Na pewno nie będzie to to samo ale przy pomocy kilku zdjęć z podobnymi powinno się udać w miarę wiernie ją odtworzyć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jeszcze jeśli mógłbym coś zasugerować to mógłbyś trochę podnieść podłogę przy kierowcy aby nie było tego dodatkowego podwyższenia pod fotelem.

klik1

klik2

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Model będzie zacny, ale gdzie nim jeździć? ;)

P.s Dobrze go wyskalowałeś, bo wydaje się być za mały?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jakby nie patrzeć, na poprzednim poście na pierwszej stronie masz już pulpit ;P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jest za krótki, równiutko 12 metrów, tylko mój program do grafiki robi taką dziwna perspektywę. Z tym obniżeniem podłogi, to właśnie nie miałem dobrych zdjęć i sugerowałem się innym modelem, ale to się zrobi. Z deską się trochę pospieszyłem, bo znalazłem w sieci zdjęcie i coś tam zrobiłem nawet podobnego, ale do tych pulpitów, co podesłaliście to kompletnie nie jest podobne, może ten, co znalazłem to jakiś mix z inną deską... A gdzie będziemy jeździć? Będzie argument na stworzenie jakiejś długodystansowej mapki :)

Dorzucam zdjęcie od boku i moją propozycje pulpitu.

11rjr.jpg

10nhn.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli rzeczywiście zdecydowałbyś się na robienie pulpitu po części z "głowy" to mógłbyś dać tą konsolę jeszcze trochę szerszą(wyższą). Chodzi mi o to żeby kierowca był trochę bardziej zabudowany, troszkę przyjemniej będzie. Kierownica fajna. A ten okrąg po prawej jak dla mnie odpada całkowicie. Tam powinna być kanciasta szafka i półka :D

Obyś jak najszybciej go skończył ;)

A co do perspektywy to spróbuj poklikać num5 bo on jest domyślnie przypisany perspektywie. A jak nie to w widoku, bo to na pewno da się zmienić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajny model ;) Teraz tylko czekać na tą 200km mapę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale sobie wybrałem model :facepalm: Ten pulpit jest brzydki jak kupa. No ale na podstawie zdjęć, będzie taki jaki ma być. Jutro podzielę się zdjęciami z efektów prac

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj tam, że brzydki. Komuś na pewno się spodoba. :) Na przykład dla mnie. Do szkoły przez 2 lata jeździło się podobnym. Nie zapominaj o telewizorku. Podsyłam kilka zdjęć, może się przydadzą.

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/autokar-autobus/2174644/volvo-b12-600.html

Powodzenia w dalszych pracach. IMHO w OMSI brakuje autobusów na dalekie trasy tak samo jak tras. Mam nadzieję, że w parze z pracami nad Twoim autobusem pójdą prace nad trasą. If you now what I mean ;>

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

If you now what I mean ;>

Jeśli tu miałem przypomnieć sobie o czymś ważnym i skojarzyć' date=' to hmmm not rly :D

Poprawiony pulpit, podniesiona podłoga oraz kierowca jest już bardziej schowany za kierownicą

[img']http://subir.cc/images/12qtq.jpg[/img]

Jeszcze dla dodania smaczku - nasze przyszłe miejsce pracy

[mod]Screen usunięty - stanowczo za duży.[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wspaniale, mógłbyś dać zdjęcie tych schodków przy wejściu i przestrzeni w tej okolicy? Bo wydaje mi się że schody zbyt "głęboko" wchodzą w pojazd. Powinny raczej być krótsze i bardziej strome. Chyba że to znowu wina perspektywy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pojazd oczywiście zapowiada się świetnie. Ja mam nadzieję że robisz gdzieś kopie zapasowe plików .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zrobisz otwierane drzwi to kibelka?? :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znając Mattez 'a to całkiem możliwe

A model super wierze w cb bo w sumie czego sie nie dotkniesz to jest mega wypas :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale słodzicie :25 Not guilty:

A tymczasem, skoro rozmowa już o kibelku

15kek.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mattez jak to? co ty? o_o Kibelek ma być niżej żeby widoku nie zasłaniał! :D Co to za luksus jak siada jakiś boss a tu kibel jak byk przed nim?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie też się dziwię co on tak wysoko :D. Aż sprawdzałem zdjęcia wnętrz tego modelu aby się upewnić że powinien być niżej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.