Mattez

[WiP]Volvo B12-600

167 postów w tym temacie

Dwie wersje wydajnościowe to było by najlepsze rozwiązanie, tym bardziej że sam jak mówisz nie będziesz mógł go sprawdzać.

Fajnie wygląda telewizorek tylko co to za panel nad nim zasłaniający część górnego okienka? Czy w oryginale tak jest? Wygląda na odwrócony w złą stronę.

Chyba wiem o co chodzi. Zbyt nisko dałeś te półki na bagaże. To miejsce dobrze widać na tym zdjęciu: klik

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi o tą perspektywę: klik

Białe okienko powinno być całe, czerwonego panelu powinno nie być wcale, żółta ścianka powinna dotykać przedniej a niebieska być trochę bliżej sufitu. Telewizor powinien prawie dotykać sufitu a w modelu jest duużo niżej.

Według mnie oczywiście :D

Chyba mało jasno to napisałem. Telewizor powinien być nad przednią szybą i całą półka powinna dotykać przedniej ściany a nie jak w twoim modelu cofnięty do tyłu. Wszystko powinny być również na tyle wysoko aby nie zasłaniało małego okienka. To by wyeliminowało panel który zaznaczyłem na czerwono.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do tego systemu otwierania drzwi, proponuję zawrzeć końcówki widełek na wysokości poniżej okna drzwi. W obecny sposób dało to marny efekt no chyba, że to zamaskujesz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rany, ledwo zrozumiałem Twój schematyczny rysunek, ale już wiem o co Ci chodzi. Masz na myśli, że półki powinny dochodzić do szyby?

Ta płyta to końcówka sufitu przeciągnięta i podniesiona do góry na końcu, żeby nie wychodziła w połowie szyby przedniej, ale nie zauważyłem, że zasłania boczną szybkę. Słuszna uwaga, poprawi się. Ale z półkami do przedniej szyby to się zastanowię, bo w tym momencie to już kupa roboty

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie o to mi chodziło żeby dochodziły do szyby. Tylko w obecnym stanie zasłaniałby by one te małe okienka dlatego pisałem żeby je podnieść. A jak za dużo pracy to po prostu usuń ten panel co zasłania, i zostaw jak jest. I tak będzie dobrze ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Etap pierwszy prac nad Volvo B12-600 zakończony. Prace w programie graficznym Wings3D prawie się zakończyły i generalnie buda z wnętrzem są prawie gotowe. Pozostało zrobienie kibelka i przenoszę model do Blendera, gdzie będę robił pulpit, dopieszczał szczegóły oraz nadawał animacje elementom. Potem oskryptowanie i model gotowy. Brzmi dość prosto, ale tak nie będzie, więc jeszcze poczekacie :)

Oto ostatnie fotki z Wings3D

http://subir.cc/images/33vqv.jpg

http://subir.cc/images/34mnm.jpg

http://subir.cc/images/35hhh.jpg

http://subir.cc/images/36dkd.jpg

http://subir.cc/images/37uju.jpg

http://subir.cc/images/38mim.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak patrzę na screen nr. 37 i takie wrażenie odnoszę , że kierowca sobie normalnie nie usiądzie ;D

A pasażerowie to sobie będą leżeć ta?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie rozumiem. Chodzi o kąt oparcia? Czy co? Wbrew pozorom (i dziwacznej perspektywie w tym programie) fotele są identyczne, tylko dla pasażerów mają "podłokietniki"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc spieszę z wyjaśnieniem:

http://img196.imageshack.us/img196/9601/37uju.jpg

Kabina kierowcy - powiedz mi gdzie kierman ma postawić nogi skoro jest cholernie nisko pomiędzy fotelem a podłoga, wręcz zerowo.

Fotele pasażerów - oni będą siedzieć czy leżeć? Nie wiem może tak perspektywa pokazuje, ale z tego punktu widzenia, siedzenia wyglądają nienormalnie odchylone.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jeszcze zauważyłem że ma 36 zdjęciu przy otwartych przednich drzwiach wystaje jakiś pręt w stronę schodów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To są widełki. Przecież narazie to statyczny model w programie a nie w OMSI ;p

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc spieszę z wyjaśnieniem:

http://img196.imageshack.us/img196/9601/37uju.jpg

Kabina kierowcy - powiedz mi gdzie kierman ma postawić nogi skoro jest cholernie nisko pomiędzy fotelem a podłoga' date=' wręcz zerowo.

Fotele pasażerów - oni będą siedzieć czy leżeć? Nie wiem może tak perspektywa pokazuje, ale z tego punktu widzenia, siedzenia wyglądają nienormalnie odchylone.

[/quote']

Fajnie by było' date=' gdyby siedzenia pasażerów były regulowane.:D

[/quote']

Specjalnie zacytowałem obydwie wypowiedzi. Zrobienie regulowanych foteli nie jest aż tak bardzo trudne, tak jak postawienie oparć bardziej do pionu. Jednak w obecnej chwili wszystkie fotele są połączone jako jeden element. wszystkie fotele mają razem 4795 trójkątów, czyli, chcąc zaznaczyć oparcia musiałbym zaznaczyć ręcznie tak z połowę, ok 2000. Zadbać o to, by każde oparcie fotela było osobnym elementem i każde obracać osobno, by uzyskać efekt pochylenia foteli. Czy to konieczne?

P.S. Animowane oparcia foteli, moim zdaniem, drastycznie wpłyną na wydajność

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro wszystkie są jako jeden element to postaw je pod prawidłowym kątem i będzie. Po kiego wszystkie regulowane o_o

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie fotele w całości, nie oparcia. Musiałbym je rozdzielić i klikać każdy polygon osobno...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To chyba prościej było by wymodelować nowe (obecne i tak nie są zbyt piękne :D)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przykro mi trochę, bo uważałem te fotele za na prawdę ładne, ale nic, konstruktywna krytyka zawsze sprowadza z chmur na ziemię. W poniedziałek biorę się za nowe fotele

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym widział takie fotele: klik

lub klik

Te które zrobiłeś dlatego nie podeszły bo podłokietniki wyglądają jak wycięte z deski. A dałbyś takie normalne, oparcie pod mniejszym kątem o trochę lepiej wyprofilowane i będzie git, najlepszy model do omsi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi się też wydaje, że takie jak CoYoTeK dał będą odpowiednie, ale można jeszcze pokombinować z zagłówkami ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym widział takie fotele: klik

lub klik

Te które zrobiłeś dlatego nie podeszły bo podłokietniki wyglądają jak wycięte z deski. A dałbyś takie normalne' date=' oparcie pod mniejszym kątem o trochę lepiej wyprofilowane i będzie git, najlepszy model do omsi.

[/quote']

Taa, tylko czy koledze chciało by się zrobić takie ekstra wyrafinowane. Ja proponuję swoje bo raz, że gotowe, dwa można wymieszać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam radzę aby zrobił takie jakie są naprawdę w tym modelu Volvo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Wnętrze (poza deską rozdzielczą) to będzie pełna samowolka. U mnie takie stare gruchoty nie jeżdżą, a mała ilość zdjęć mi nie pozwoli na odtworzenie wszystkiego realnie. "

Słowa autora, Rudy, słowa autora. Może kombinować z innymi, co Ci zaszkodzi, ważne, żeby obecne nie wyglądały jak z pralki wyjęte.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autor w pierwszym poście napisał że robi luksusowy autokar. Więc nie za bardzo nadadzą się twoje fotele rodem z komunikacji miejskiej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mattez skoro stwierdziłeś, że robisz tak jak Ci się podoba to się nie przejmuj tylko rób to dla siebie a jak wydasz to niech inni się cieszą, że dostali a jak się nie spodoba im to przecież nie muszą grać:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.