Mattez

[WiP]Volvo B12-600

167 postów w tym temacie

Autor w pierwszym poście napisał że robi luksusowy autokar. Więc nie za bardzo nadadzą się twoje fotele rodem z komunikacji miejskiej.

Dobra ale te siedzenia wziąłem z projektu autobusu średniej klasy. Nie mówię, że mają być identyczne ale np. użyć fotel a podłokietniki zostawić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba że by przemodelował trochę te twoje żeby były głębsze. Jednak wątpię żeby to było prostsze niż zrobienie nowych od podstaw.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mattez skoro stwierdziłeś' date=' że robisz tak jak Ci się podoba to się nie przejmuj tylko rób to dla siebie a jak wydasz to niech inni się cieszą, że dostali a jak się nie spodoba im to przecież nie muszą grać:)

[/quote']

Jednak ja zauważyłeś, zależy mu na poprawkach. Lepiej, żeby model był dopieszczony jak należy ,niżeli miałby wyjechać z tego niezły bubel.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba że by przemodelował trochę te twoje żeby były głębsze. Jednak wątpię żeby to było prostsze niż zrobienie nowych od podstaw.

O to chodzi. Podane wcześniej fotele się nie nadają kompletnie, bo wyglądają jak plastikowe z Solarisa... Mają być miękkie, wygodne. Niestety, nie podoba się - wymodeluję od nowa

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A w tym programie co robisz model to nie da rady zapisać/utworzyć komponentu? Chodzi mi o to żeby np oparcie było osobnym komponentem od siedziska i wtedy jakbyś chciał np zmienić kąt oparcia nie musiałbyś zaznaczać polygonów tylko całość.

A przy modelowaniu, najważniejsze są normalne podłokietniki, odpowiedni kąt oparć i ich głębia! :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście, że się da wyodrębnić oparcia od foteli. Tylko to miał być koniec prac w tym programie i połączyłem wszystkie fotele w całość jako jeden element, żeby były gotowe już do rozłożenia na siatkę 2D i teksturowania. Zrobienie nowych foteli i wstawienie ich zajmie mi tyle samo czasu, co zaznaczenie każdego piksela i przestawienie oparć...

Na szybkości dwie propozycje fotela. Proszę o błyskawiczne opinie

bez-tytu-u-353849.jpg

bez-tytu-u-353859.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwsza wygląda na bardziej luksusową. Ta druga to jak ze zwykłego autosana.

A nie przerobiłbyś go jeszcze trochę żeby siedzisko było odrobię wgłębione?

No i daj zdjęcie z boku czy kąt prawidłowy i będzie zatwierdzone :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobiłem podwójny z oparciami, wersja pierwsza wygrała. Wgłebień nie będzie, bo i tak już dużo polygonów ma.

1-353873.jpg

2-353874.jpg

3-353875.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No wyglądają bardzo dobrze ale czy oparcie wciąż nie jest zbyt wychylone do tyłu? (ja nie narzekam) Niech wypowiedzą się inni znawcy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No wyglądają bardzo dobrze ale czy oparcie wciąż nie jest zbyt wychylone do tyłu? (ja nie narzekam) Niech wypowiedzą się inni znawcy.

Aleś się uparł' date=' nie chcesz komfortu pasażerów? :szczerbol:

To jeszcze dla pewności zdjęcie bliźniaka z wewnątrz

[img']http://www.subeimagenes.com/img/1-353886.jpg[/img]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie no oparcie jest ładnie ustawione, widać Mattez jak chcesz to zrobisz ładnie :D Teraz mi się podobają.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie no jednak jest dobrze, same jakoś inaczej wyglądały niż w środku. Ustaw je w całym autobusie i już ten punkt można odhaczyć. Teraz przenosisz się do blendera tak?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to na koniec prac kilka fotek jak to wygląda zabudowane do końca

40-353924.jpg

41-353932.jpg

42-353933.jpg

43-353942.jpg

Oraz nowy gadżet, już w blenderze, rodem z allegro - kierunkowskazy w lusterkach

44-353948.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Drake, chyba screeny z OMSI a nie z Blendera

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdybyś czytał uważnie to mattez pisał, że jeszcze w blenderze będzie coś robił.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A gdybyś Drake rozumował to wiedziałbyś że chodzi mu o to że nie może doczekać się premiery modelu.

Te kierunki kupiłeś w tesco? Ile kosztowały? :D

Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy w pracach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadza się, poprawki takie jak błysk chromowanych znaczków Volvo, błyszczące felgi, animacje wycieraczek, kierownicy, drzwi, może luków bagażowych oraz caaalutki pulpit

@UP

neee, na allegro 199,99 razem z lusterkami :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy otwierane luki to będą się otwierać w sposób otwarty/zamknięty czy będą się przesuwały?

Dodaj parę fajnych efektów npklik

I czy nie zapomniałeś że miałeś robić do niego "plecak"?;)

Aha a na jakim etapie prac dodaje się tekstury?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy otwierane luki to będą się otwierać w sposób otwarty/zamknięty czy będą się przesuwały?

Dodaj parę fajnych efektów npklik

I czy nie zapomniałeś że miałeś robić do niego "plecak"?;)

"Parę" fajnych efektów? Toż to wieśwaggen!

Myślałem o lukach otwieranych podobnie jak w Scania Irizar 1337641959_381016547_5-IRIZAR-SCANIA-6-X-2-Lima.jpg

Co do plecaka - to 5 minut roboty

@EDIT:

Tekstury daje się na samym końcu, z uwagi na to, że bryła może ulec jeszcze delikatnym zmianom, a wtedy cała tekstura idzie do kosza

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tymi efektami to był sarkazm :D

Te luki jak na zdjęciu były by fajne bo są dość nietypowe (nie spotkałem jeszcze w omsi)

A o plecaku ci przypomniałem bo myślałem że na dalszych etapach prac już może być zbyt późno żeby go dodać.

Gdybyś zrobił 2 wersje wydajnościowe + z plecakiem lub bez to już wychodzi 4 możliwości do wyboru. A jak jeszcze jakiś pomysł wpadnie ci do głowy? ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do wersji wydajnościowych to myślałem, aby najpierw wydać wersję 1.0, w pełni animowaną (drzwi, wycieraczki, pulpit, drzwi od kibelka), ale z zamkniętą budą, bez otwieranych luków i klapy silnika, z uwagi na to, że ten program w którym robię bryłę dziwacznie mi pociął karoserię na trójkąty i nie mogę tego teraz odwrócić. Dlatego myślałem o wydaniu tego ze statyczną karoserią, a następnie o wymodelowaniu tylko samej nowej blachy pociętej na prostokąty, aby można było zrobić otwierane elementy boczne. Wtedy zrobię update dodający model otwierany na wszystkie możliwe strony na komputery z NASA.

Ponadto myślę o lukach otwieranych z pulpitu oraz przyciskiem z zewnątrz.

A to będzie domyślne malowanie

ALSA Madrid Asturias

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.