Mattez

[WiP]Volvo B12-600

167 postów w tym temacie

A ta data wydarzenia to plany wydania czy przypadkowa ? <31 grudnia 2012>

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Data jest w baaaardzo dużym przybliżeniu. I raczej spodziewajcie się, że jeżeli ta data ulegnie zmianie, to raczej w "tą drugą stronę" :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W takim razie co jeszcze trzeba zrobić w modelu skoro dźwięki są, bryła jest, wnętrze jest, część skryptów jest.. Czy do grudnia chcesz pisać pozostałą część skryptów?

Serio zastanawiasz się czy model ma być płatny? :22 Annoyed:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam takie jedno skromne pytanko :) .. Ile twój model ma Poly ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd. Na filmie widać 190 000, więc teraz ma zapewne jeszcze więcej dlatego się pytam ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślałem nad zrobieniem modelu płatnym, jednak, z uwagi na to, że nie sądzę by był perfekcyjny, bo to pierwszy mój model, więc raczej nie będzie. Co do ilości polygonów - ciężko mi teraz określić, gdyż "odchudzam" go troszkę oraz naprawiam błędy po konwersji (rozjechały się wierzchołki, zduplikowały powierzchnie...) z tego badziewnego programu, którym go modelowałem. Obecnie jest rozebrany na części, a każdą część przerabiam osobno, stąd ciężko mi stwierdzić ile ma całość.

Napotkałem jednak pewien problem, którego nie mogę przeskoczyć.

Postanowiłem na początek zabrać się za karoserię i podwozie, co, z radością mogę powiedzieć, skończyłem i są gotowe do malowania. Jednak pomalować nie mogę, bo każdy polygon widać tylko z jednej strony. Nie wiem, czy to wina karty graficznej, czy coś gdzieś wcisnąłem i teraz nie mogę znaleźć, ale denerwuje mnie to i nie pozwala kontynuować... pokażę to na screenach:

tak wygląda model w opcji "solid"

karoseria.jpg

a tak wygląda w opcji "textured" z prawej od góry

karosezxz.jpg

i z lewej od dołu

karosekjk.jpg

Jak widać, każdy polygon jest oteksturowany tylko z jednej strony. Siatka została rozłożona za pomocą ctrl+a, więc wszystkie polygony powinny zostać oteksturowane... nie wiem co się dzieje. Umie to ktoś naprawić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak wciśniesz ctrl+a to nie zaznacza ci się czasem ta niewidoczna część? Nie da rady tam oteksturować jeszcze raz ale od środka?

Jak się wypowiedzą inni i dalej nie będziesz już kompletnie wiedział co zrobić to ewentualnie możesz skopiować model, odrobinę zmniejszyć i wsadzić jeden w drugi ale nie wiem czy to załatwi problem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak wciśniesz ctrl+a to nie zaznacza ci się czasem ta niewidoczna część? Nie da rady tam oteksturować jeszcze raz ale od środka?

Jak się wypowiedzą inni i dalej nie będziesz już kompletnie wiedział co zrobić to ewentualnie możesz skopiować model' date=' odrobinę zmniejszyć i wsadzić jeden w drugi ale nie wiem czy to załatwi problem.

[/quote']

Właśnie jak wcisnę zaznaczenie całego modelu, to zaznaczają się wszystkie polygony, te niewidoczne też, jednak po oteksturowaniu i tak nie widać tekstury na tych niewidocznych elementach. Zrobienie dwóch modeli zawali sprawę wydajności, bo będą polygony x2, poza tym dalej każdy polygon będzie oteksturowany tylko z jednej strony.

Dodam, dla uściślenia, że teksturę widać tylko na jednej stronie każdego polygonu, nie na dwóch

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajnie było by gdybyś dodał ViaToll, ponieważ autobus ten jest bardziej na długie trasy a więc fajnie było by gdybyś dodał właśnie tego ViaToll'a. Jeżeli wydasz autobus to zacznę robić mapkę pod niego. Aby była to linia np. Poznań-Wrocław :)

Pozdrawiam i powodzenia przy tworzeniu tej przecudnej maszyny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajnie było by gdybyś dodał ViaToll' date=' ponieważ autobus ten jest bardziej na długie trasy a więc fajnie było by gdybyś dodał właśnie tego ViaToll'a. Jeżeli wydasz autobus to zacznę robić mapkę pod niego. Aby była to linia np. Poznań-Wrocław :)

Pozdrawiam i powodzenia przy tworzeniu tej przecudnej maszyny.

[/quote']

Ale mam to zrobić jako puste pudło jako model 3D, czy mają znikać pieniądze z kasetki po przejechaniu bramki? Bo nie do końca rozumiem jak by to miało działać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mogę to zrobić, to akurat nie duży problem.

Btw, bardzo fajna prezentacja

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No dziękuję ci bardzo że postanowiłeś zrobić ten ViaToll. Czy mógłbyś podać mi swój nr gg na PW bo mam do ciebie jeszcze jedną propozycję :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie używam gg, a nawet gdybym używał, nie podaje obcym osobom żadnych informacji osobistych, ani numerów komunikatorów, ani numeru telefonu, ani numeru buta, etc. Masz sprawę, masz prywatne wiadomości na forum, w których można zamieścić tekst, obraz, video, możesz opisać to za ich pomocą, powinno wystarczyć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z uwagi na brak czasu niestety prace wstrzymuję do odwołania.

Pozostało bardzo dużo pracy, generalnie powodem wstrzymania prac są tez problemy z oteksturowaniem modelu, gdyż pokiereszowała go konwersja między programami i trzeba poprawiać wierzchołek po wierzchołku, a to [ciach!] dużo roboty. Jak znajdę czas reaktywuję temat.

[adm]Zatem zamykam do czasu wspomnianej przez Ciebie "reaktywacji". Umówiliśmy się kiedyś, że nawet takie słowa jak powyżej (kto się nie domyśla to powiem, że identycznie nazywa się jedna z chorób zakaźnych) nie powinny padać. Przypominam o tym jeszcze raz.[/adm]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.