Mattez

[wydzielono]Modyfikacja dźwieków - Solaris Urbino 10 by tatiana0000 [v 1.15]

87 postów w tym temacie

Fajnie by jeszcze było jakby drzwi zamykały się z różną prędkością, a nie taką samą ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie potrzebnie użyłeś dźwięków z Lions'a. Zabierają cały charakter Solarisa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie potrzebnie użyłeś dźwięków z Lions'a. Zabierają cały charakter Solarisa.

Zgadzam się z Tobą

To Solaris w końcu a nie MAN

Jeżeli chodzi o speed busa to ja również stwierdzam że za szybki

@Mattez daj mu max 75 - 80 /85 - w końcu to autobus :D

Jakby były fotoradary w OMSI to mi by prawko na 2 kursach pozbierali:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Modyfikacja zbiorcza będzie jutro. Zanikną dźwięki LC, będą nowe dźwięki drzwi i poprawione przełożenia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mógłbyś jeszcze dodać dźwięk przyklęku z twojego MAN'a SD 94 :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kuba też tak uwżam :-)

Edit:

Chyba wiem dlaczego jest dźwięk rolety :-) Może się wydać troche głupie. Mattez musiałeś coś podmienić z ABS chyba :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz rację. Matezz włącz sobie scenerie zimową i przyhamuj na maxa to usłyszysz dźwięk rolety :P

Masz rację. Matezz włącz sobie scenerie zimową i przyhamuj na maxa to usłyszysz dźwięk rolety :P Wiesz co? Nie ma dźwięku zamykania/otwierania drzwi kierowcy? Proponuje coś z tym zrobić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

WSZYSTKO rozpakować do folderu Solarisa. Nie kombinuj, tylko wypakuj całą paczkę na raz

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

WSZYSTKO rozpakować do folderu Solarisa. Nie kombinuj' date=' tylko wypakuj całą paczkę na raz

[/quote']

Własnie oto chodzi:D Duża część osób kombinuje z wypakowywaniem a potem że im nie działa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Autobus fajny i milo sie jezdzi tylko czy ktos zauwazyl ze pomimo iz w folderze sound sa do tego dzwieki to podczas gry nie dzialaja a chodzi o dzwiek otwierania i zamykania drzwi oddzielajacych kierowce od reszty autobusu. A moze to tylko u mnie sie tak dzieje jesli tak moze ktos poradzi co z tym zrobic?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie podmieniłem dźwięki tak jak napisano wyżej i nic nie słychać otoczenie w około git słychać auta ,ptaki i coś tam ale Solaris mimo że jedzie to cicho jak na pogrzebie :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z folderu Sound2 czy jakoś tak też? Jeżeli tak, to ten folder ma być luzem w Solarisie:p

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Chyba dość długo oczekiwana poprawka w pierwszym poście jest gotowa do ściągnięcia. Bardzo przepraszam, że trwało to tak długo, ale wziąłem sobie do serca sugestie kolegów Kuba98 i Bobik21 odnośnie wstawienia dźwięku przyklęku z MAN'a D94, niestety się nie udało (info w pierwszym poście). Bardzo proszę przeczytać uważnie informacje w pierwszym poście, szczególnie instrukcję instalacji i changelog.

Nie będę sobie żałował informowania, że WSZYSTKIE pliki należy wypakować do folderu Solaris'a Urbino 10. Czyli, wejść w OMSI>Vehicles>Solaris, później otworzyć ściągniętą paczkę z modem, wcisnąć CTRL+A, albo zaznaczyć myszką WSZYSTKIE pliki i foldery wewnątrz paczki oraz przenieść je do otwartego folderu z modelem, można przeciągnąć myszką, można (mając zaznaczone okno paczki z modelem) wcisnąć na klawiaturze CTRL+C (kopiuj) i kliknąć w górny pasek okna z Solarisem, aby je zaznaczyć i następnie wcisnąć CTRL+V (wklej), można sobie też wybrać z menu kontekstowego pod prawym przyciskiem funkcje "kopiuj" i "wklej", opcji jest do woli, więc na pewno ci mniej kumaci też sobie poradzą.

Zalecam WSZYSTKIM, którzy ściągnęli tą modyfikację wcześniej niż dziś, tj. 9/08/2012 o godzinie 15:00 GMT+1 pobranie jej od nowa, gdyż poprzednia była wadliwa

Witam. Autobus fajny i milo sie jezdzi tylko czy ktos zauwazyl ze pomimo iz w folderze sound sa do tego dzwieki to podczas gry nie dzialaja a chodzi o dzwiek otwierania i zamykania drzwi oddzielajacych kierowce od reszty autobusu. A moze to tylko u mnie sie tak dzieje jesli tak moze ktos poradzi co z tym zrobic?

Nie wiem czy to działa w oryginalnym modelu' date=' nie sprawdzałem, w mojej modyfikacji faktycznie nie działa. Niestety w gąszczu klików, pstryków, gongów i różnych innych dźwięków w każdym modelu, nie mam pojęcia który odpowiada za otwieranie i zamykanie tych drzwi - nigdy ich nie otwierałem i nigdy nie wpadł mi ten dźwięk w ucho. Jeżeli ktoś poda mi jakikolwiek model i nazwę jego pliku dźwiękowego otwierania i zamykania drzwiczek kierowcy - natychmiast to poprawię w tej modyfikacji.

Panowie podmieniłem dźwięki tak jak napisano wyżej i nic nie słychać otoczenie w około git słychać auta ,ptaki i coś tam ale Solaris mimo że jedzie to cicho jak na pogrzebie :(

Dam sobie rękę uciąć, że wyciągnąłeś z paczki folder Sound2 i wrzuciłeś go do Solarisa, albo wyciągnąłeś z paczki z folderu Sound2 dźwięki i przekopiowałeś je do folderu Sound w Solarisie. To tak nie działa. Aby wszystkie dźwięki były słyszalne, trzeba wypakować WSZYSTKO. To jak darmowe programy, musisz zainstalować pierdółki w nich zawarte, żeby całość działała :)

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mattez ... dzieki za zauwazyles moj post :) Jesli chodzi o te dzwieki to ja je znalazlem. Sa one nawet w folderze sound2 z dwojej modyfikacji nie wiedziec tylko dlaczego nie slychac tych dzwiekow w momencie otwierania i zamykania tych drzwiczek. W oryginalnym modelu dzwiek ten byl i dzialal prawidlowo. Niestety w chwili becnej nie jestem przy swoim kompie wiec nie podam ich nazwy ale jeszcze dzis wieczorek je odszukam i podam nazwy plikow wtedy mam nadzieje cos z tym zaradzisz. W kazdym razie licze na Ciebie bo ja nawet nie wiedzialbym jak sie za to zabrac i gdzie szukac bledu :) Niby mala rzecz z tymi dzwiekami a jednak cieszy jak sa :) Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam ... dźwięki które towarzysza otwieraniu i zamykaniu drzwi dzielących kierowcę od przestrzeni pasażerskiej to: tuerauf i tuerzu. Tak jak już wspomniałem obydwa pliki znajdują się w folderze "sound2" nie wiadomo tylko dlaczego nie słychać ich podczas gry. Mam nadzieję że uda się z tym coś zrobić bo tak jak już wspomniałem niby mała rzecz a cieszy ucho :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to jednak wpadłem na te dźwięki, nawet się nie spodziewałem, że do tego służą... Poprawiona paczka w pierwszym poście

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Mattez :) Dodałbym Ci punkt reputacji ale nie wiem jak to się robi :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

poprawiona paczka, ściągnięta paczka, wgrana paczka... Jednak ciągle trzeba usuwać oryginalne pliki .bus żeby pohulać na modyfikacji ( czyli błąd wspomniany bodajże na stronie 2 tej dyskusji )... :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to się zgadza. Też musiałem usunąć oryginalne pliki *.bus żeby móc pojeździć solarisem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Macie rację trzeba usunąć oryginalne pliki, ale jak będziemy korzystać z tej paczki dźwięków to oryginał nie jest potrzebny. Dźwięki są lepsze tylko czasami biegi dziwnie przeskakują na mniejszy mieli chwilę na max obrotach i wrzuca na kolejny. Mam też wrażenie, że autobus ma mocniejsze hamulce.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ogólnie co do zachowań autobusu (biorąc pod uwagę skrzynie biegów) to lepsza była ta wcześniejsza poprawka. Wystarczyło tylko poprawić dźwięki tak mi się wydaje i było by zacnie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dźwięki są lepsze tylko czasami biegi dziwnie przeskakują na mniejszy mieli chwilę na max obrotach i wrzuca na kolejny. Mam też wrażenie' date=' że autobus ma mocniejsze hamulce.

[/quote']

Mielenie na obrotach i dziwne wrzucanie biegów to taka funkcja w skrzyni, która różnie zmienia biegi (wcześniej, później) w zależności od siły wciśnięcia gazu, niestety nie do końca wiem jak ona działa, więc ustawienia są trochę na czuja. Mocniejsze hamulce, to, tak na prawdę nie hamulce, tylko mocniejszy retarder, z uwagi na większą moc silnika, co było konieczne przez modyfikację downgrade skrzyni z 592 na 502. Czasem na suchej nawierzchni łapie ABS nawet przy redukcji biegów. Zmniejszyłem wartości retardera o połowę, jednak to nic nie dało, to jest w fazie testów. Na razie polecam lekko hamować :szczerbol:

poprawiona paczka' date=' ściągnięta paczka, wgrana paczka... Jednak ciągle trzeba usuwać oryginalne pliki .bus żeby pohulać na modyfikacji ( czyli błąd wspomniany bodajże na stronie 2 tej dyskusji )... :/

[/quote']

Nie wiem na prawdę, przejrzałem plik po pliku, wpis po wpisie i nie wiem czemu nie działają... może skrypty z poprzedniego moda Wam coś popsuły podmieniając inne i teraz oryginalne pliki bus chcąc przeczytać jakiś skrypt wywołują błąd. Może spróbujcie pobrać oryginalnego Solarisa i wypakować sam folder "Scripts", aby naprawić wszystkie oryginalne skrypty potrzebne przez oryginalnego Solarisa. Mojej modyfikacji to nie zaszkodzi, bo ona ma swoje skrypty.

ogólnie co do zachowań autobusu (biorąc pod uwagę skrzynie biegów) to lepsza była ta wcześniejsza poprawka. Wystarczyło tylko poprawić dźwięki tak mi się wydaje i było by zacnie :)

Mnie się podoba nowa skrzynia, bo nie zmienia tak dziwnie z pierwszego biegu na drugi oraz dużo płynniej zmienia biegi, poza tym realistyczniejsze są przełożenia, bo nie pojedzie więcej jak 85 km/h, ale to rzecz gustu na pewno

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mattez ... tak czy inaczej odwalasz kawał dobrej roboty i dzięki Tobie ten model staje sie fajnym cackiem przy którym można spędzić sporo godzin jazdy :) Może wziąłbyś się też za ten nieszczęsny wyświetlacz skoro tak dobrze Ci idzie bo modyfikacja która została tu wstawiona jakaś taka nie udana jest. U mnie nie działa :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.