Rudy

Jak ustawić wyświetlacz

39 postów w tym temacie

Podczas gdy przytrzymujemy lewy Alt i z pasku na górze wybieramy to co jest zaznaczone na screenie

Clipboard01.jpg

W pierwszym polu wpisujemy nr linii a w drugim kierunek lub możemy go wybrać z listy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To nie jest jedyne wyjście. Moża także przybliżyć do IBISa na panelu kontrolnym (jeśli wyświetlacze elektroniczne) i wpisać kody:

BERLIN-SPANDAU 1989

Linia/kurs: 91300 dla 13N, 09200 dla 92, 09210 dla 92E

Kierunek: 000 - pusty wyśw.; 007 - U Altstadt Spandau; 013 - kurs bez pasażerów (n.p. zajezdnia); 049 - Fahrschule (?); 079 - Heerstr. E. Reimerweg; 081 - Heerstr. E. Stadtgrenze; 205 - Sonderfahrt; 206 - szkolny; 210 - Spandau Freudstr.; 211 - U-Bahnhof Rathaus Spandau; 212 - Spandau Westerwaldstr.; 214 - Spandau Am Kiesteich

GRUNDORF

Linia/kurs: 07600 dla 76

Kierunek: 000 - pusty wyśw.; 013 - kurs bez pasażerów; 105 - Einsteindorf Krankenhaus; 107 - Nordspitze Bauernhof; 108 - Nordspitze Bahnhof; 206 - szkolny

Dodatkowo, jeśli chcemy jakąś inną linię, wbijamy (pokazuję linię 175 dla przykładów):

17500 - 175

17501 - E75

00002 - trójkąt (linie wycieczkowe w Belinie)

00003 - szkolny

17504 - 75N

17505 - S75

17506 - A75

17509 - E5

17510 - 75E

17511 - D5

17512 - C5

17513 - B5

17514 - A5

17515 - N5

17523 - S5

17524 - S75

17525 - U5

17526 - U75

17527 - M5

17528 - M75

00029 - BVG

17530 - 75S

17531 - 75U

17532 - 75M

17535 - N75

17536 - X75

00097 - wersja programu

00098 - szachownica na przemian

00099 - pełny/pusty na przemian

Autorzy zadbali o możliwość zabawy z wyświetlaczami :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

obrazzv.th.jpg

Gdzieś widziałem screena/film, gdzie włączone są te wyświetlacze. Orientuje się ktoś jak je włączyć?

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Włączają się automatycznie po poprawnym ustawieniu linii, trasy i kierunku w IBIS-2 - TYLKO D92. Ew. musisz jeszcze wybrać kurs rozkładowy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli dokładniej jak to zrobić? Próbowałem na wiele sposobów, ale nigdy się nic nie pojawiło.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W IBISie przykładowo linię 92 ustawiasz wpisując "09200" w "Linie", jak jedziesz z Freudstrasse do Stadtgrenze to w "Route" ustawiasz "01", jak w drugą stronę to "02". Kody do ustawiania na poszczególne linie znajdziesz na 120 stronie manuala. Potem mijając każdy przystanek naciskasz Q i pojawia się zapowiedź następnego przystanku. Też długo rozkminiałem jak odpalić ten wyświetlacz. :P Jak zbyt niejasno, mogę porobić screeny. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
;) kody na linie są też powieszone w kabinie kierowcy, albo za plecami albo po lewej stronie.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale to jak sami ustawiamy kierunek albo jak mamy autobus z tymi przewijającymi się kierunkami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie!

Widziałem na screenach, że ustawialiście swoje napisy na wyświetlaczach typu "virtualbus.info" itp.

Owszem numer linii mogę ustawić jaki chce, ale jak ustawić kierunek z własnym tekstem? Tego nie mogę rozpracować. Bardzo proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otwierasz plik *.hof w folderze z pojazdem i dodajesz odpowiednie linijki - przykład jest podany w pliku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potem mijając każdy przystanek naciskasz Q i pojawia się zapowiedź następnego przystanku.

Zapowiedź? Przecież tam nic nie gada. :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm. Może ja coś źle robię? Nie no, nastawiam wyświetlacze na sterowniku, po czym naciskam 'Q'. Jak nacisnę to słychać tylko pstryk jakiś. Próbowałem kilkakrotnie. :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to coś musisz robić źle, bo gada i to jakaś Helga cośtam, którą się jarają na niemieckim forum. :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otwierasz plik *.hof w folderze z pojazdem i dodajesz odpowiednie linijki - przykład jest podany w pliku.

Mógłby to ktoś szczegółowo opisać na przykładzie któregoś autobusu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK. Da radę.

Wchodzisz w np. "C:\m-r-software\Omsi\Vehicles\MAN_SD202" i znajdujesz plik *.hof do mapki, w której chcesz dodać daną linijkę, np. Grundorf.hof. Wpisujesz poniższe linijki:

[addterminus] - OBOWIĄZKOWO

100 - kod kierunku w IBIS

OMNIBUS - identyfikator kierunku (do tworzenia tekstury podczas gry)

OMNIBUSSIMULATOR - przystanek końcowy (IBIS)

OMNIBUSSIMULATOR - pierwsza linijka na ANNAXowym wyśw. przednim (max. 16 znaków)

DER BESTES - druga linijka na ANNAXowym wyśw. przednim (max. 16 znaków) - aby przenieść na środek, dodaj spacje na początku (tu są trzy)

OMNIBUSSIMULATOR - boczny wyświetlacz ANNAXowy

OMNI.tga - nazwa pliku z teksturą (na tablice rolkowe; do tworzenia tekstury tymczasowej podczas gry)

OMnibusSImulator - nazwa kierunku na IBIS-2 - max. 20 znaków.

Na końcu powyższe wygląda tak:

[addterminus]
100
OMNIBUS
OMNIBUSSIMULATOR
OMNIBUSSIMULATOR
   DER BESTES
OMNIBUSSIMULATOR
OMNI.tga
OMnibusSImulator

EDIT... NIE, NIE, NIE, cofam na temat rolkowej tekstury!

Znalazłem taki folder (C:\m-r-software\Omsi\Vehicles\Anzeigen\Rollband_SD79), w którym są tekstury wszyskich kierunków i numerków.... Cholera, kierunki na rolki się samemu robi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam Wszystkich!!!! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że będzie się nam dobrze razem pisało. :)

A propos wyświetlaczy, w przypadku takiego autobusu jak dajmy na to SD79, ma IBISa i w lewym, górnym rogu panel z dwoma przyciskami do przestawiania kierunku. A jak w tym wypadku ustawić linię, jeśli z IBISa nie wchodzi, a z tego drugiego urządzonka wchodzi tylko kierunek?

Mam nadzieję, że jasno zadałem pytanie i bardzo dziękuję z góry za odpowiedź!!;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@mseifer:

Te linie działają zarówno z ANNAXem, jak i z rolkami.

@busik105:

Wyjdź na zewnątrz, przytrzymaj F5/F6/F7 (1./2./3. rolka liniowa) i Page Up/Page Down. Automatycznie przewija kierunek

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki śliczne, tego mi było trzeba. ;)

EDIT: A no i ps. Tak jak na screenie było pokazane, w rubryce na numer pisało WPK, jak to ustawić? W końcu standardowy sterownik nie obsługuje liter takich jak W, P i K.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm. Tu już jestem zielony.

Nie, nie jestem.

W tym samym pliku spróbuj dopisać np.

[infosystem_trip]

975

WPK

100

WPK

Zobacz, jak działa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chce zakładać nowego wątku, zapytam tutaj:

Czy jest jakaś możliwość wyłączenia samego podświetlenia wyświetlaczy bez wyłączania świateł przednich?

Jak zjeżdżam do bazy chciałbym wygasić podświetlenie wyświetlaczy a wtedy muszę wyłączyć też światła. Chyba, że coś źle robię.

Przejrzałem klawiszologię, ale jakoś nie mogę tego znaleźć :/. Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej nie ma takiej możliwości

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta