skawa92krzycho

Pomoc w doborze ustawień OMSI zapewniających płynność w grze

233 postów w tym temacie

Jest nieco lepiej, kilka fps-ów więcej udało się uzyskać. Dzięki :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich członków forum potrzebuje porady  nie mam pojęcia jak ustawić zależy mi na płynności na poziomie 30fpsów

Procesor: Intel Core i5 6300HQ

Pamięć ram: 4GB

Typ systemu: 64-bitowy

Karta graficzna: Nvidia Geforce Gtx 960m

Dysk: 1TB

Pozdrawiam

Edytowane przez danielos7
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Płynność na poziomie 30 fps nie zapewnią ci ustawienia. Spowodowane jest to tym, że każda mapa jest inaczej zoptymalizowana. Np na Projekcie Szczecin możesz mieć  60fps a na Starachowicach 20fps. Spróbuj ustawić odległosć rysowania obiektów na około 750 ruch AI wg twoich potrzeb, odznacz w zakładce grafika niską jakość i rozdzielczość tekstur, rozdzielczość tekstury w lusterkach daj testowo na 256 i pamięć 1500mb. Maks złożoność mapy daj na 1 a obiektów na 2 lub 3.  Resztę zostaw jak jest.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Cześć wam. Mam prośbę do kogoś.  Mam OMSI 2. FPSy czasem, duze czasem małe... np Poznan mi działa jest z 25 fps, ale np taki mniejszy Bedzin juz ciezko. Chodzi mi o jak najbardziej zoptymalizowane ustawienie. Dawno nie miałem stycznosci z komputerami, troche sie pogubiłem. Zycie pisze rozne scenariusze. Prosze o pomoc, oto parametry

w załączniku. 

Edit: Mam jeszcze druga grafike, ale wylaczylem bo bralo wiecej ram, lecz tamta jest dolaczona do laptopa a ta fabryczna. Druga to AMD Radeon HD 8800 o ile dobrze pamietam, niewiele lepsza. Nie działam na tamtej, poniewaz musze na dwoch albo na jednej, chcialbym wlaczyc ta druga ale w biosie tylko uma only lub discrete. 

Bez tytułu.png

Edytowane przez lifetestgreat
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Procesor: AMD Ryzen 5 1600 3,2 GHz

RAM: 8GB

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050ti 4GB GDDR5

Problem: Na najniższych ustawieniach mam bardzo mało FPS-ów choć powinno być ich dużo. Na berlinie ma 40 a na Grundorfie 5.

Prosze o pilną pomoc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Witam

Od kilku dni mam olbrzymie problemy z OMSI 2. Nie potrafię ustawić gry , ażeby mieć w miarę stabilne klatki. Ogarnąłem cały wątek dotyczący ustawień. Pobrałem przykładowe ustawienia i dalej nic. Odinstalowałem OMSI , wykasowałem cały folder zainstalowałem na nowo iiiii dalej to samo. Przeleciałem chyba z 15 wersji sterowników Nvidi iiiii dalej nic :D , zaktualizowałem wszystkie sterowniki (płyta główna itp.) iiiiii dalej nic. Małe przycięcia to nic , ale co kilka minut gra zawiesza się na kilka sekund po czym ożywa. Próbowałem wczytywać całą mapę iiiii nic :D ,  ba ustawiłem nawet wszystko na very very low :) , iiii dalej nic. Ręcę mi już opadają. Naoglądałem się masy filmów na YT gdzie ludzie z gorszą konfiguracją, przy tych samych mapach , czy autobusach mają płynną rozgrywkę. W tle żadnych aplikacji nie mam uruchomionych jak by co. A moje pudło to:

Płyta głowna: Asrock B85 Pro4

Procesor: Intel i5 Haswell 5670 3.2 ( Ustawiony na sztywno na 3.60)

Karta grafiki: MSI VC1 Geforce 1060 6Gb

Pamięć: 8Gb 1333

Zasilacz. Thermaltake 550W

Dyski twarde: 2x WD 320GB HDD , 1x SSD God Ram Iridium Pro 240 Gb ( na nim wisi Windows 10 oryginał , a na jego drugiej partycjii OMSI ). Miejsca na SSD zostało gruba ponad połowa.

Karta dzwiękowa: SB Live Audigy 2

Podeśle jeszcze dwa pliki , logfile i plik z ostatnimi ustawieniami.

logfile.txt

options.cfg

Edytowane przez boban666
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po logfile widzę, że grane było na Berlinie. Spróbuj na innych mapach, ew napisz nam na jakich grałeś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Tak na Berlinie , ale występuje to także na Grundorfie , Szczecinie , Hamburgu w sumie na każdej mapie większej czy mniejszej. Sprawdziłem jeszcze dysk SSD pod kątem błędów bo wydaje mi się że dużo wolniej się wszystko wczytuje ale HD Tune nie sygnalizuje żadnych błędów , a i w BIOSie ustawione jest na AHCI. Zastanawiam się czy tylko wspaniały MS czegoś nieskopał przy którejś aktualizacji.

UPDATE

Więc dalej walcze. Prześledziłem sobie w MSI Afterburner wykres "taktowania pamięci" i w momencie gdy gra się zacina na wykresie taktowanie spada z ok 1700 do 130 po czym znowu wraca do 1700. Na innych grach trzyma na sztywno ok.1700. Wygląda to jak by omsi w momencie tego zawieszeni wyłączało GPU. Aaai jeszcze jedna sprawa. Załączyłem sobie te czerwone menu podczas gry i te scinki/zawieszenia pojawiają sie najcześciej podczas "refresh terrian" ale najbardziej dokucza wczytywanie AI. Rozumie jak bym miał mase innych modeli , ale po mapie jeszczą standartowe Man-y , jak i standartowe samochody. Zresztą tak samo sie dzieje przy początkowym wczytywaniu mapy , zwicha na kilkanaście sekund z napisem "Loading AI"

Edytowane przez boban666
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta