skawa92krzycho

Pomoc w doborze ustawień OMSI zapewniających płynność w grze

226 postów w tym temacie

Ustaw w "grafika":

- Docelowa liczba klatek - 200

- Maks. odległość widzianych obiektów - 500

- Maks. złożoność obiektów - 1

- Maks. złożoność mapy - 0

Ustaw w "grafika (zaawansowane)":

- Rozmiar tekstur odbić w czasie rzeczywistym - 128

- Wyłącz: Night map, light map, light map of terrain, Reflexion map, Bump map

- Zaznacz: "Użyj tekstur tylko o niskiej rozdzielczości:

- Zaznacz: "Ogranicz wszystkie tekstury (poza własnym autobusem) ... "

Mój poprzedni komputer miał 7300GT 256 MB i działało bez problemu. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
- Wyłącz: Night map, light map, light map of terrain, Reflexion map, Bump map

Pobaw się tymi opcjami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy da się wycisnąć choć kilka FPS na moim sprzęcie? (opisany w sygnaturze). Maksymalnie mam 31, i ileś setnych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ustawienie ekstremalnie najniższych opcji jest jedynym programowym wyjściem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam was koledzy mój problem i sprzęt wygląda następująco :

CPU: Intel Core i5 4430 @ 4x3.2GHz, 6MB L2 Cache, 1333/1600 Mhz

RAM: 8GB RAM GoodRAM DDR3 @ 667 MHz

MOBO: MSI H81M-P33

GPU: NVidia GeForce GT610 2GB DDR3

SYSTEM: Windows 7 Ultimate x64 bit

HDD: TOSHIBA MQ01ABF050 500GB

(Dotyczy OMSI 2)

Problem w tym, że w grze osiągam maksymalnie te 30 do 40 FPS'ów i co jakiś czas ładuje mi pliki - przycięcie wraz z tekstem (po włączeniu menu SHIFT + Y) "Refresh patch segments" i nie mam pojęcia czemu tak się dzieje bo sprzęt chyba nie jest najgorszej klasy (składany był w I połowie lutego) więc o zabrudzeniach też nie ma mowy - dbam o takie rzeczy i mam na ten temat pojęcie) w załączniku niżej dodam plik configuracji moich ustawień z OMSI

http://www11.zippyshare.com/v/12198787/file.html

Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedź co z tym zrobić :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety taki urok OMSI 2.Mam podobny config i to samo mi wyświetla "refreshing patch segments".Możesz w ustawieniach dziwięku poodznaczać dzwięki otoczenia zmniejszyć natężenie ruchu itp. ale u mnie nie wiele to dało.Nawet zmiana ilości pamięci tekstur nic nie dała.Ja się jeszcze łudzę że MR coś z tym zrobi :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamięć tekstur miałem 200MB zwiększyłem na 8GB nawet i nie widzę różnicy żadnej ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprzęt może jest dobry, ale o Twojej karcie graficznie nie można powiedzieć że jest dobra.

GPU: NVidia GeForce GT610 2GB DDR3

Nie ma to jak wyrzucić 200 zł w błoto na kartę graficzną, która ma gorszą wydajność od Intel HD 4000, czyli od zintegrowanej. ;)

Zwiększenie pamięci do 8 GB nic nie da bo nie operujesz taką pamięcią dedykowaną. Musiałbyś mieć dwurdzeniową kartę graficzną z 8 GB pamięci typu Radeon 7990 albo GTX 690. Max. jaką ilość pamięci można ustawić przy karcie posiadającej 2 GB to granice 1500 - 1700 MB.

Co do opcji, patrz tutaj: http://omnibussimulator.pl/Temat-Pomoc-w-doborze-ustawien-OMSI-zapewniajacych-plynnosc-w-grze?pid=111100#pid111100

Jednak w przypadku i5 nie trzeba szaleć na najniższych i można się nieźle bawić całkiem na przyzwoitych.

Aha - odnośnie "refreshing patch segments", spróbuj zwiększyć limit wczytywania się sąsiednich bloków mapy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nie ma to jak wyrzucić 200 zł w błoto na kartę graficzną, która ma gorszą wydajność od Intel HD 4000, czyli od zintegrowanej.

Za karte zapłaciłem 130zł nową z gwarancją na 2 lata od producenta , na płycie głównej posiadam chipset Intel HD Graphics 4600 i nie wydaje mi się by był on lepszy od GT610 z paru oczywistych względów (polecam poczytać specyfikacje chipsetu i karty).

(Powiem też jednocześnie iż gdyby mi się nie opłacało takiego komputera składać to bym go nie składał wcale stąd części miałem po kosztach, a na lepszy nie posiadałem gotówki a chyba nie chodzi tu o wypomnienie komuś co i za ile kupił i czy jest to dobre czy nie bo nie od tego ten temat został stworzony) .

Zwiększenie pamięci do 8 GB nic nie da bo nie operujesz taką pamięcią dedykowaną. Musiałbyś mieć dwurdzeniową kartę graficzną z 8 GB pamięci typu Radeon 7990 albo GTX 690. Max. jaką ilość pamięci można ustawić przy karcie posiadającej 2 GB to granice 1500 - 1700 MB.

Zdaje sobie sprawe, że nic nie da troszke znam się na sprzęcie komputerowym i znam zasady działania owych rzeczy tylko zmieniłem parametr z ciekawości czy to coś pogorszy/polepszy i czy będzie różnica, a takowej nie ma(zostawiłęm na 1600Mb)

Powiem Ci, że zwiększałem nawet i zmniejszałem i nie pomagało to w niczym jest ciągle tak samo więc wydaje mi się, że wydajność sprzętu jest odpowiednia pod te ustawienia/wymagania gry

Aha - odnośnie "refreshing patch segments", spróbuj zwiększyć limit wczytywania się sąsiednich bloków mapy.

Zaraz zerknę i dam znać jak to wygląda, dzięki za pomoc i zainteresowanie się :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze, gdybym miał HD 4600 to bym na niej odpalał gry. :P

Różnica między HD 4000, a HD 4600 jest kolosalna jeśli chodzi o wydajność.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze' date=' gdybym miał HD 4600 to bym na niej odpalał gry. :P

Różnica między HD 4000, a HD 4600 jest kolosalna jeśli chodzi o wydajność.[/quote']

To racja, różnica między HD4000 a 4600 jest znaczna, ale 4600 nie jest lepszym procesorem graficznym od grafiki dedykowanej choćby mojej GT610, która jest wydajniejsza od zintegrowanych chipsetów (chociaż w tych czasach są i tak na bardzo wysokim poziomie)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich. Z racji słabego sprzętu w chwili obecnej wyciągam 10-15 fps w Berlinie przy bardzo niskich ustawieniach grafiki.

Gram na laptopie:

Procesor AMD Dual-Core E-450, 1.66 GHz (wiem, tragicznie mało)

karta graf. AMD Radeon HD 6320

4 GB RAM

Pytanie. Czy dałoby radę pogrzebać w ustawieniach grafiki by uzyskać ciut większą ilość fps? Czy to max w moim przypadku?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Mam problem z fps'ami. Gdy jadę np na Hornaszewie to obok Zajezdni, Business Parku, Stadionu mam lagi a FPS wynoszą ok 8-10. Na Szczecinie (Komuny Paryskiej) to samo, 6-8FPS. Oto kilka ss z moich ustawień:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2hclpat&s=8#.U1KhMVV_vZg

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2cpzzuo&s=8#.U1KhWlV_vZg

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2rq1tky&s=8#.U1KheVV_vZg

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=auv237&s=8#.U1KhllV_vZg

Komp:

OMSI 2.00.24

System: Windows Vista

Procesor: Intel® Core™2 Quad CPU Q8200 2.33Ghz

Ram: 4GB

Proszę o pomoc co zmienić w ustawieniach. Jeśli możecie to napiszcie nazwę opcji do zmiany, która jest w opcjach po angielsku bo spolszczenia nie mam.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Mam problem z fps'ami. Gdy jadę np na Hornaszewie to obok Zajezdni' date=' Business Parku, Stadionu mam lagi a FPS wynoszą ok 8-10. Na Szczecinie (Komuny Paryskiej) to samo, 6-8FPS. Oto kilka ss z moich ustawień:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2hclpat&s=8#.U1KhMVV_vZg

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2cpzzuo&s=8#.U1KhWlV_vZg

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2rq1tky&s=8#.U1KheVV_vZg

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=auv237&s=8#.U1KhllV_vZg

Komp:

OMSI 2.00.24

System: Windows Vista

Procesor: Intel® Core™2 Quad CPU Q8200 2.33Ghz

Ram: 4GB

Proszę o pomoc co zmienić w ustawieniach. Jeśli możecie to napiszcie nazwę opcji do zmiany, która jest w opcjach po angielsku bo spolszczenia nie mam.

Pozdrawiam

[/quote']

A karta graficzna?

Witam.

Mimo, że jestem zadowolony z wydajności symulatora od wersji 1 po 2.1 zawsze miałem chęć zapytać w tym temacie o pomoc w ustawieniach, których kilka jest dla mnie trochę niezrozumiałych. Dotychczas sugerowałem się na poradniku zatytułowanym Poradnik #1 - Pomoc w doborze ustawień OMSI - z kanału OmnibussimulatorTV w szczególności jeśli chodzi o zaawansowane ustawienia grafiki. Z wersją OMSI 2 mamy do czynienia z poprawą wydajności po ostatnich poprawkach oraz z paroma innymi nowymi opcjami. Stąd też moje pytanie. Na co mogę sobie pozwolić (e.w jeszcze) Z czego najlepiej zrezygnować, co odhaczyć, jak ustawić suwaki poszczególnych opcji.

Wyciąg podstawowych elementów systemu:

- System: Windows 7 Pro, 6.1.7601 SP1

- Procesor: Intel® Core2 Duo CPU | E7600 @ 3.06GHz, 3066 MHZ, Rdzenie: 2, Procesory logiczne: 2 (procesor nie był podkręcany)

- RAM: 4GB | Całkowita pamięć fizyczna: 3,25GB, dostępna pamięć fizyczna: 1,53GB | Pamięć wirutalna: 13GB, dostępna: 10,09GB

- Karta graficzna: AMD Radeon HD 5700 Series (stery 14.10) | Pamięć: 1024MB

Wydajność:

- FPS: Ogólnie przy włączonych AA (4x) i Aniso (8x) i wysokiej jakości filtrowania tekstur, przy lekkich autobusach takich jak MB Citaro wartość FPS na przykładowym Projekt Szczecin waha się miedzy 25 a 40+ FPS. Średnio stała FPS wynosi około 31-33

Ustawienia OMSI:

14dzs0i.png

71lnx1.png

20ktb3m.jpg

mk84r9.png

Wielowątkowość (reduce multithreading) która podobno działa cuda z klatami ma być zaznaczona? Na czym polega zasada działania tej opcji?

Proszę w szczególności o poradę jakie wartości powinny przybierać mając na uwadze moją specyfikacje:

- Maks. odległość widzianych obiektów - jak, aby faktycznie nie przesadzić a było pięknie?

- Min. wielkość obiektów (% rozmiar ekranu) i dla odbić - może nie ma sensu korzystać z domyślnych opcji? Jak wy sobie z tym radzicie?

- Liczba sąsiednich bloków terenu

- Dynamiczna redukcja bloków terenu

Nnie mam zbytnio na co narzekać jeśli chodzi o moją wydajność ale liczę i proszę że jednak ktoś pomoże w nieznacznej optymalizacji.

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja poproszę o pomoc również.. (OMSI 2, i OMSI 1)

Na początku, obie gry ORGINALNE.

Zrobiłem wszystko jak na filmiku (w obu wersjach), w OMSI 1 na Berlinie wyciągam po 30fps'ów, w OMSI 2 ok. 40fps'ów.

Ale gdy, już jestem w centrum (np. okolice ratusza, etc.) fps'y w obu wersjach utrzymują się w okolicach 10-20fps'ów. Nawet gdy, nie jestem w okolicach centrum tam, gddzie jest chociaż 50+ obiektów gra się zaczyna zwieszać etc. i fps'y lecą w dół.

Moja specyfikacja komputera:

Procesor: Intel Core 2 Duo CPU 2.8Ghz (2,8 x2)

Ram: 4GB Ram DDR2 GoodRam (stara jak świat :) )

Karta Graficzna: Radeon HD 6770 DiretCu (1GB GDDR 5)

System: Windows 7 Proffesional 64bit

Grafika zakupiona w 2013 (okolice sierpnia/września), Procesor z roku 2008/7 ram również z okolic tego roku, płyta główna nie jestem pewien ale również okolice 2007/8

ps. Takie noobskie pytanie, jak się włącza takie coś co się wyświetla w lewym górym rogu? (np. FPS, prędkośc itp.)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, bardzo proszę o pomoc w doborze najlepszych ustawień do OMSI 2 (box). Zaznaczę że najbardziej zależy mi na płynnej grze nawet kosztem niższej jakości tekstur.

Procesor: AMD X6 FX-6350, 6 x 3.9GHz (w Turbo do 4.2GHz)

RAM: GoodRam Play 8GB (2x4GB)

Grafika: Brak (zintegrowana i szczerze nie wiem jaka to. Gdyby ktoś wiedział to może mi podpowiedzieć)

Płyta główna: ASUS M5A78L-M/USB3 AMD760G s.AM3+

Dysk: Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 64MB

Zasilacz: NeoTEC Magnus GX-400W Bulk, ATX12V 2.0

System: Windows 8.1 64bit

Czy jest możliwe na takim sprzęcie pojeździć na np. Szczecinie bez podskoków autobusu? Wiem że ta zintegrowana karta graficzna może być problemem ale może jednak?

Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

Szukam ustawień, na których by Berlin działał płynnie. W centrum mam około 10 fps.

Szczecin też nie działa płynnie.

OMSI 2

Gram na Sony Vaio, system Windows 8.1 64 bit

procesor Intel i3-3217U 1.8 Ghz

6GB ram

Karta graficzna Ge Force 740M

Screeny ustawień:

1

2

3

4

5

Jeśli o czymś zapomniałem to dopiszę

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up -> Doradzę Ci, na podstawie własnych ustawień:

1 - Możesz wyłączyć Collisions with other vehicles and landscapes (aczkolwiek nie wiem czy to wpłynie na wydajność).

2 - Wyłącz Autosave i możesz odznaczyć wszystko pod Collisions.

3 - Max. Obj. Visibility Distance możesz w zasadzie dać na 1000, dużej różnicy w FPS-ach nie będzie. Real Time Reflexions spróbuj ustawić na Off (nie będziesz miał lusterek ale zaoszczędzisz na wydajności gry). Particle Systems odznacz.

4 - Zaznacz Use Only Low Res-Textures oraz to pod spodem. Przy Max. Tex. Mem. for high-res Tex load spokojnie możesz wpisać 2048 bo to jest ilość pamięci Twojej karty graficznej. Real Time Reflexions Texture Size (jakość obrazu wyświetlanego w lusterkach, jeśli je wyłączyłeś to ustaw tą opcję na 1).

5 - Unscheduled (e.g. cars) możesz spokojnie ustawić np. na 300. Humans Max Count też na 300. Będziesz miał więcej ludzi i samochodów na ulicy ;). Dobrze by było, gdybyś Scheduled (e.g. buses) ustawił na 0. Jest to ilość autobusów sterowanych przez komputer. Ich wyłączenie powinno znacznie zwiększyć ilość FPS-ów.

Wziąłem pod uwagę, że to laptop. Myślę, że taka konfiguracja ustawień będzie najlepsza.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Hubert

W zakładce Advanced odznacz "Load whole map at start".

W zakładce Graphic (Advanced) ustaw Max. Tex Mem. na 2048.

+ ew. zmienić Real Time Reflexion 512 na 256 w tej samej zakładce.

Reszta jest ok.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Grafika: Brak (zintegrowana i szczerze nie wiem jaka to. Gdyby ktoś wiedział to może mi podpowiedzieć)

Czy jest możliwe na takim sprzęcie pojeździć na np. Szczecinie bez podskoków autobusu? Wiem że ta zintegrowana karta graficzna może być problemem ale może jednak?

Twoja zintegrowana karta graficzna to ATI Radeon 3000 Graphics.

Jak najbardziej można grać na karcie graficznej zintegrowanej w OMSI. Osobiście grałem, ale na Intel HD Graphics 4000 lecz to jest jak ziemia i niebo (AMD wypada o wiele gorzej pod każdym względem wobec Intela).

Spróbuj od najprostszych ustawień - "PC of 2006".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Zwracam się z prośbą o najlepszą wydajnościowo konfigurację OMSI dla mojego PC.

Mój sprzęt to :

-procesor Intel Pentium Dual Core E2200

-pamięć RAM DDR 2 3092 (dwie kości)

-dysk twardy 250 GB SATA II

-zasilacz 400W (nieznany)

-karta graficzna 512MB Nvidia GeForce 9500GS

-Gigabyte GA-945GCM SL2

Mam kilkusekundowe zacięcia, nagłe spadki FPS na 3-5 sek. Testowane na Starachowicach, Projekcie Szczecin,Leszno,Duisburgu, Projekcie Bytom. Jest też problem z Placem Matki Teresy na PS 4.0 gdzie wcześniej miałem ok. 23 FPS teraz jest to 12-15.

Tu znajdują się moje obecne ustawienia:

Ustawienia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Proszę o pomoc w doborze ustawień które by daly dobrą płynność gry. Mam OMSI 1.06 . Gra co chwile się zacina lub wszystko jest białe. Normalnie jak gram jedz 10-18 fps. Momentami spada poniżej 10.

Mój sprzęt to:

-procesor Intel Core i5-3470S

-RAM 8GB DDR 3

-karta graficzna NVIIA GeForce GTX 660 (dokładna nazwa ze strony MSI: N660-2GD5/OC)

Jeśli coś jeszcze dopisać to piszcie!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Procesor: Intel Core Quard Q9550 3.19GHz

Pamięć RAM: 4,00 GB

Karta graficzna: ATI radeon HD 4800 Series 2GB

Ciągle szukam ustawień optymalnych, jak raz udało mi się podnieść FPS to na mapce Szczecina zauważyłem znaczne ich wahanie, natomiast jak miałem w granicach 11 FPS to mniej więcej utrzymywały się stale na w tej granicy. Chciałbym aby na mapie jeździło w miarę możliwości dużo autobusów i samochodów osobowych i sporo pasażerów. Jak mniej więcej zaczęły mi w miarę możliwości wychodzić ustawienia na mapie Szczecina to na Hamburgu posypało się wszystko.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta