KaJot_Team

Gazetka forumowa

32 postów w tym temacie

Witam mam (kolejną) propozycję (kierowaną dla nowych użytkowników) aby najważniejsze informacje z ostatniego miesiąca/tygodnia umieszczać w gazetce np. w formacie pdf wiem że podobne propozycje już były ale to chyba jest łatwiejsze niż jakieś wideo recenzje czy coś na styl bloga. Tutaj dwa screeny krótki opis i coś następnego- proponuję takie coś dlatego że wielu nowych użytkowników szuka prostej pomocy na SB typu "robi ktoś Solarisa, jak pobrać mapkę, nawet gdzie są jakieś rzeczy na forum...". Ktoś odpowie przecież jest odpowiedni dział i temat FAQ ale uważam że każdy człowiek coś kolorowego i obrazkowego bardziej przyswoi (niż kawał szaro czarnego tekstu na białej stronie).

Mogło by to następująco wyglądać:

1.Dział plików-co nowego

2.Projekty w przygotowaniu-najciekawsze nowości z kraju i ze świata

3.Najczęściej zadawane pytania

4.Strefa pomocy (tu by mogły zamieszczać info osoby które mogą wyjaśniać zasady działania naszego forum oraz OMSI)

5.Ogłoszenia (np. współpracy, czy też coś jak "przyjmuję zamówienia na tekstury do Mana sd202)

Było by to na kilku stronach- uważam że nowi by się już nie tracili na forum :P

Ps. To jest tylko propozycja, a może kogoś zainspiruje :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomysł moim zdaniem bardzo dobry, chociaż FAQ nie powinno mieć miejsca w gazetce - ci bardziej rozgarnięci umieją szukać na forum, a do tych mniej rozgarniętych (lub, mówiąc wprost, n00bów - i od razu mówię, że nie mam nic do nowych, bo sam kiedyś nowy byłem, mówię tu tylko o tych tępych kreaturach, które pytają się 100000x na SB/PW/forum o rzeczy oczywiste, i oczywiście walą przy tym takie byki, że dziecko z przedszkola by je wyśmiało) nie dotrze, choćby był na stronie wielki, migający napis "TU JEST FAQ, TU SZUKAJ ROZWIĄZANIA SWOICH PROBLEMÓW, KLIKNIJ TUTAJ!".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mhm, o ile znajdą się chętni do prowadzenia takowej gazetki przez okres dłuższy niż parę dni jestem jak najbardziej za. Co do FAQ - przy każdym wydaniu mógłby być kącik dla początkujących z podstawowymi poradami. Pytanie jest takie, kto zostanie "naczelnym", czy znajdą się "redaktorzy" itd. Ja służę jako korekta ew. mogę wykonać parę grafik lub jakiś taki szablon. Z powodu natłoku obowiązków nie mogę się bardziej zaangażować w projekt.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo dobry pomysł. A co do FAQ - ludzie wolą oglądać obrazki niż czytać wszystko by się dowiedzieć jednej rzeczy :38 Why thank you:.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ekipę trzeba by znaleźc, ale gazeta powinna się nazywać "Na wirtualnej osi" :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja się chętnie piszę na redaktora naczelnego. Przez 6 lat pomagałem w gazetce szkolnej :(... Zrobił bym jakąś rekrutację w formię podania ;). Pomysł fantastyczny

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pierwszej stronie najważniejszy hit' date=' na drugiej i kilku tam informacje o wydaniach bla bla bla, na przedostatniej krzyżówka o omsi, pomiędzy stronami reklamy, jeden dział "Ty pytasz - my odpowiadamy" i tam skrawki z faq. Na ostatniej humor a na okładce obrazki z grafiką dodatków i z linkami do nich.. Tak mi się taka gazetka by widziała. W przyszłości załóżmy radio "Wirtualne radio OMSI na shoutcast'cie" w którym jak wiadomo muzyka i przegląd tej gazetki :D tak mi się to widzi.. Pomysł dobry, chciałbym w nim pomóc ale nie mogę. Jak to powiedział kiedyś Wojewódzki "Nie warto mówić nie bo nie warto bo już przegłosowane ale... JESTEM NA TAK!"

[/quote']

Genialny pomysł. Jeszcze bardziej się piszę na redaktora naczelnego. Tylko potrzeba kogoś kto zrobiłby jakiś szablon bo ja nie mam pojęcia. Może ty skawa się tym zajmiesz ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to sądzę że o grafikę się martwić nie trzeba :). Grafików mamy. Ja jakiś tam pomysł na tekst też mam :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to mamy

1. Ja - Redaktor naczelny i ew. mogę podpowiadać co tam dodać i sprawdzać później gazetkę

2. Invis - redaktor :)

Fajnie że jest tyle chętnych. Tylko trzeba by jeszcze uzgodnić w czym to robić ja jestem jak najbardziej za PDF-em

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie, żeby ktoś ogarniał oprawę graficzną, bo bez tego to trochę cienko to było, W sumie KaJoT zaproponował gazetkę to może też chce dołączyć?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie możecie wpisać jako redaktora pomocniczego (raz na jakiś czas coś skrobnę), ale przede wszystkim jako korektę i twórcę oprawy graficznej. Postaram się coś przygotować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze bardziej się piszę na redaktora naczelnego.

Ja też :) Jeżeli jest już naczelny to mogę pójść na zwykłego redaktora.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Adamek ja się zgłosiłem pierwszy więc tobie tylko zwykły redaktor :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mogę być korektorem, by w gazetce nie roiło się od byków ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To w takim razie rezygnuję z korekty skoro MAN się zgłasza. Oby ktoś się jeszcze znalazł do redagowania. Trzeba będzie też ustalić stałe działy. Ja (jeśli Naczelny pozwoli) oprócz oprawy będę prowadził własny kącik - "Przemyślenia admina" gdzie sypnę felietonami na temat OMSI, Forum lub też jakichś pobocznych spraw. Mam parę pomysłów i myślę, że ciekawie się będzie czytało ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja cośtam mogę pomóc. Jako jeden ze starszych ludzióf na forum :) Mam jąką taką wiedze o OMSI i trochę wiedzy o niektórych żeczach w plikach .cfg i .hof

Co mogę coś pomóc.

A no i mogę nagrywać filmiki z OMSI. Akurat by było

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja się zajmę szablonem, mam już sposób tworzenia pdf-ów, a jak Skawa chce pomóc przy oprawie to proszę na PW :)

A jako pomysłodawca składam się ku nazwie gazety "Na wirtualnej osi" ale może też być "OMSI Świat" oraz "OMSI World" ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem OMSI Świat :).

Jeśli Kajot wybrałbym mnie naczelnym to sądzę że podczas końcowego sprawdzania pracy mógłbym odhaczać te pkt.

• konspekt

• przejrzystość,

• kompletność,

• sugestywność,

• zwięzłość,

• uprzejmość,

• zrozumiałość,

• poprawność ort. - MAN_SD200

• poprawność interpunkcyjna - MAN_SD200

• używanie skrótów,

• jedna sprawa – jedno pismo,

• wyróżnianie fragmentów,

• zwracanie się do adresata.

PS:

Tylko jak my tą gazetkę zrobimy ? Jeśli chodzi o format PDF to jest taki problem że nie można w nim robić bezpośrednio gazetki tzn można ale trzeba płacić. Jeśli ma być krzyżówka to nie ma co blokować dokumentu bo znowu trzeba płacić. Ja się ograniczę do odhaczania w/w punktów i ew. poprawek :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko jak my tą gazetkę zrobimy ? Jeśli chodzi o format PDF to jest taki problem że nie można w nim robić bezpośrednio gazetki tzn można ale trzeba płacić. Jeśli ma być krzyżówka to nie ma co blokować dokumentu bo znowu trzeba płacić. Ja się ograniczę do odhaczania w/w punktów i ew. poprawek :).

Nie jest to płatne. Wystarczy odpowiedni darmowy program i można konwertować bezpłatnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby zrobić bezpośrednio zrobić w PDF-ie to tylko płatny. "Świat OMSI" lepiej pasuje.

EDIT:

Tak można konwertować ale ja się w tym totalnie nie łapię. Trzeba żeby ktoś zrobił gazetkę. Skoro chciałeś być redaktorem i się w tym łapiesz to spoko ;). Skoro ja mam być naczelnym to ja mogę dawać pomysły, sprawdzać gotową gazetkę i ew. wprowadzać korekty które przeoczy MAN :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślisz że ktokolwiek będzie płacić za gazetke OMSI? Szczerze wątpie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A kto mówi że gazetka ma być płatna :) ? Widać iż nie czytasz ze zrozumieniem. Mówię że PROGRAM który bezpośrednio robi dokumenty w PDF-ie jest płatny ale my będziemy konwertować. Moim zdaniem gazetka będzie darmowa

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A. Na swoje ustawiedliwienie powiem że dopiero sie obudziłem :)

Ale są programy darmowe konwertujące pliki na PDFa

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.