stig55

Edytor map

1110 postów w tym temacie

Witam, mam pytanie, jak zrobić nową mapę w edytorze? opcja "New" jest wyłączona.

Co powiecie na to aby ktoś kto zna się na edytorze zrobił filmy instruktarzowe i wrzucił na yt? dzieki temu ludzie ktorzy mają małe pojęcie o robieniu tras np. Ja, mogliby czegos sie nauczyć i robić wlasne mapy do gry, co za tym idzie wiecej mapek i innych rzeczy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zacznijcie od przeglądania forum, bo wiem, że gdzieś to było. Kolega Rudy doszedł do tego, jak to zrobić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po krótce - wchodzisz do folderu gdzie zainstalowałeś OMSI. Dalej znajdujesz folder "template", wchodzisz w niego i kopiujesz CAŁY folder "NewMap". Następnie wracasz do głównego katalogu i wcześniej skopiowany folder "NewMap" wklejasz do folderu "Maps". Później tworzysz kopię OMSI na pulpicie, we właściwościach w elemencie docelowym dodajesz "-editor" (u mnie wygląda to tak - "D:\Program Files (x86)\m-r-software\Omsi\Omsi.exe" "-fullscreen" "-editor" ), zapisujesz i włączasz. Po włączeniu klikasz na początku No, Nein, Nie (nie ładujesz ostatniej sytuacji na mapie) i po wyskoczeniu okienka ładujesz plik global.cfg z folderu NewMap - póki co tylko w ten sposób możesz mieć "czystą" mapę, gdzie możliwe jest popróbowanie wstawiania i układania obiektów. Póki co twórcy sami przyznają, że opcja "New" w editorze jest (specjalnie) nieaktywna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak stworzyć zakręt?

W edytorze przejdź do zakładki Splines. Z okienka Actual Spline Types wybierz drogę (jeśli nie ma jej na liście kliknij na przycisk Load i wybierz jakąś z folderu Marcel), naciśnij N na klawiaturze i kliknij w wybranym miejscu na mapie aby wstawić pierwszy fragment drogi. Naciśnij R aby obrócić drogę w razie potrzeby. Gdy ustawiłeś już odpowiednio początek drogi ustal jej długość oraz promień łuku, wpisując długość w okienku Lenght (tu uwaga! nie powinno się tworzyć segmentów dłuższych niż 300 metrów!) oraz promień w okienku Radius (jeśli zakręt ma być w prawo wpisz tu wartość dodatnią, jeśli w lewo ujemną).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zmieniejszać lub skrócić obiekt np. Forest Backdrop?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zmieniejszać lub skrócić obiekt np. Forest Backdrop?

Nie ma takiej możliwości.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie będę tworzył nowego tematu tylko podepnę się tutaj myślę że nie zrobię źle :>

W której zakładce znajdę drogi aby połączyć skrzyżowania?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Splines.

Kiedy przechodzę do tej zakładki to nic nie mam, a w zakładkach z obiektami od razu miałem wszystkie pliki pokazane.

Ok już znalazłem :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musisz sobie wczytać jakąś drogę z folderu "Marcel" (po naciśnięciu przycisku Load).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może mi ktoś powiedzieć jak działa opcja "Complete to" w edytorze map? Czytałem SDK ale robię tak i nie mogę wybrać końców dróg aby stworzył się nowy kawałek pomiędzy nimi. Klikam pierw "Complete to" chcę wybrać końcówki dróg klikam na nie i nic się nie dzieje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dodać na nowej mapie kostke brukową

Jak dodać na nowej mapie kostke brukową??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi Ci o drogę (spline) to jest to plik z nazwą "_sedan" (tak mi coś świta z pamięci). Gdybym się mylił dajcie znać to wyedytuję.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dodać na nowej mapie kostke brukową?

W zakładce Terrain z okienka Groud Layers wybierasz teksturę str_k_kopfstein.bmp' date=' zaznaczasz kropkę przy opcji [b']Paint on Layer[/b], suwakiem na samej górze zakładki ustawiasz promień "pędzla" i malujesz z wciśniętym LPM.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A istnieje opcja cofania tego co się wykonało?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak masz podświetlony obiekt to wciskasz "DEL". Jeśli chodzi Ci o "pomalowaną" powierzchnię to działa ona jak warstwy w Gimpie lub Photoshopie. Tworzysz warstwę, malujesz na niej, bądź używasz gumki (Rubber on Layer). Ewentualnie usuwasz całą warstwę.

Ważne! Kolejności warstw nie można zmieniać, więc musisz dobrać prawidłową kolejność malowania przed pracą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak prubuje malować to mi wywala błąd

Zugriffsverletzung bei Adresse 00518E58 in Modul 'Omsi.exe'. Schreiben von Adresse 0527B1da.

i sie zacina i żeby wyłączyć edytor musze go wyłączyć w menedżerze zadań

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuje za odpowiedz i przepraszam za ten mój spamerski temat w tym dziale. Proszę o jego usunięcie. Zapytam się tutaj. W jaki sposób wykonuje się skrzyżowania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skrzyżowania to albo wbudowane albo w blenderze. W SDK jest po niemiecku jakiś tutek, ale ja tego nie ogarniam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra już poznałem edytor jednak jedna rzecz nie działa mi poprawnie opcja "complete to" Raz zadziała a raz :

beztytuuvqz.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja w opcji Complete to mam taki błąd:

Clipboard01.jpg

Wie ktoś co to znaczy?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie można... A dalej po niemiecku...

To miał być żart?... :|

@Rudy : Komunikat głosi' date=' że "nie znaleziono pasującego rozwiązania".

Upewnij się, że podałeś odpowiednio duży promień szukania drugiego elementu.

Film oczywiście znam, oglądałem wiele razy :]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie... Moja znajomość niemieckiego po trzech latach intensywnej nauki jest poniżej krytyki...

Poza tym, taki motyw (nie wiem, czy kojarzysz) pojawił się w kultowym filmie "Nie lubię poniedziałku"... O ile go oglądałeś. :>

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta