stig55

Edytor map

1110 postów w tym temacie

Dzięki :) Pojawiło się to okienko jeszcze około 3-4 razy, ale wreszcie wszystko się załadowało :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym się dowiedzieć gdzie można edytować natężenie ruchu zależne od dnia tygodnia i pory dnia. Od razu zaznaczę że nie chodzi mi o edytowanie natężenia ruchu w zakładce Traffic Rules, ani ilość nieplanowanych/zaparkowanych samochodów podczas gry. Tworzę nowe rozkłady do Berlina. Najbardziej razi mnie to, że ruch w niedzielę w godzinach 14-18 jest taki sam jak np. w piątek. Czy można jakoś dojść do tego ile pojazdów AI ma być tworzone podczas danego przedziału czasowego, gdzie to można edytować? Na innych mapach tego problemu nie stwierdziłem, więc wydaje się, że jest do oddzielnie edytowalne w pliku mapy, a nie zapisane w kodzie symulatora. Mam nadzieję, że klarownie przedstawiłem temat. Odpowiedź przyczyni się do szybszego wydania nowych rozkładów do Berlina (czas pracy dostosowany do polskiego prawa).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Plik global, ale chyba nie ma podziału na dni tygodnia (tylko godziny)...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba znalazłem interesującą linijkę:

[trafficdensity_road]
7.000
1.500

7.000 domyślam się że jest to godzina. Nie do końca jednak orientuję się co dokładnie definiuje drugi parametr. Czy działa to może w ten sposób, że pojawia się 1500 samochodów? Proszę o wyczerpujące wyjaśnienie, chcę żeby wszystko było perfekt :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1,5 samochodów ustawionych w innych parametrach ;) Na iloczyn będą się składały ustawienia z zakładki Traffic Rules, wpisy w globalu dla danej godziny i ustawienia gry o nieplanowanych samochodach. Samych wpisów [trafficdensity_road] możesz zrobić nieskończenie dużo (np. co 15 minut w szczycie komunikacyjnym kiedy ruch szybko wzrasta - 7.25 [7:15], 7.5 [7:30] i 7.75 [7:45]) - zależnie od pożądanej precyzji ;) W globalu Szczecina jest trochę więcej wpisów niż w Berlińskim.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak wyrzucić titla, zaznaczam, że opcja delete title nie działa, a muszę go usunąć bo jest wadliwy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Mam problem z edytorem, który uniemożliwia mi w tej chwili pracę nad mapką.

Przypuszczam uszkodzenie pliku "global.cfg" (o ile w ogóle jest to możliwe)

Więc tak chodzi generalnie o to, że nie które spliny nie "trzymają" się myszki (patrz na zdjęcie poniżej): (Przeinstalowywałem grę, nie pomogło :( )

11559410.th.png

Na trochę starszej kopii bezpieczeństwa mapy, splin poprawnie "trzyma" się myszki (patrz na zdjęcie poniżej):

95256340.th.png

Moje pytanie brzmi, czy da się to jakoś naprawić?

Druga sprawa jest ważna wtedy, kiedy pierwszej nie uda się naprawić ;)

Więc tak czy da się przenieść cześć mapy z jednej mapki do drugiej? (Chodzi mi o przeniesienie np: jednego całego kwadratu z splinami, budynkami itp. , bo jest też opcja przenoszenia wszystkiego ręcznie, ale wolę tego uniknąć ;) )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robi Ci się to co mi kiedyś, to titel jest uszkodzony właśnie i musisz to przenosić teraz raczej, dlatego warto co chwila zapisywać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie, robię swoją mapkę wstawiłem nie złe skrzyżowanie ze zjazdem na Dworzec PKP i autobusowy i teraz moje pytanie brzmi jaką drogę podpiąć pod tę krzyżówkę, bo wstawiałem już 20 dróg i żadna nie pasuje... zdjęcie poniżej.

mapa1eq.th.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Pendolino za podanie tej nazwy z pliku global xD ustawiłem sobie to na grundorfie (great grundorf) i mam teraz ustawione auta na 25 tys :D i mam korki gorsze niż w warszawie 5 minut nie ruszam się z miejsca i zaciśnięte wszystko potrzebowałem chyba 20 minut aż z bauernhof na krankenhaus się przedostałem w korkach xDD to z tymi autami działa a z pasażerami to co jest niżej w pliku global xD to już w ogóle masakra tyle ludzi na przystankach o 2 w nocy nie widziałem xD Pozdrawiam wszystkich :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wodę da się podnieść lub obniżyć w edytorze stosując zasięg powyżej bodajże 100 metrów, więc pionowa ściana spadającej wody na małą skalę odpada.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

one są chyba w znakach drogowych.. Mam takie pytanie na wszelki wypadek. Czy da się zrobić wodospad?

Przeszukałem i nie ma :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś u kogoś widziałem screen z edytora i jakby płaszczyzną, terenem na którym stawiamy elementy na mapie był screen z mapy google. Jak takie coś podłożyć w edytorze ? Głównie chodzi mi o to żeby drogi miały taką długość w grze jak jest realnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zmniejszyć ruch drogowy tak,żeby na jednej drodze były samochody a na drugiej nie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli to jest tekstura to po prostu pomalować grunt taką teksturą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli to jest tekstura to po prostu pomalować grunt taką teksturą.

A jak to się robi??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest to przecież omówione w Manual SDK, w rozdziale o tworzeniu własnej mapy i zmianie terenu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od dłuższego czasu gdy dodam jakieś obiekty do swojego OMSI przy ładowaniu wszystkich wyskakuje mi "Could not read the o3d file! Zu weing Arbeitsspeicher", na Angielskim forum dowiedziałem się że to problem z pamięcią oraz abym ładował wszystko osobno. Lecz ja mam tych folderów i plików od groma i nie będę 2 godziny ładował obiekty.

Moje pytanie brzmi czy jest inny sposób na rozwiązanie tego problemu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój folder nie chwaląc się waży 3,4GB i mam ten sam problem:) Trzeba niestety posiedzieć i klikać enter jak wyskoczy coś takiego:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta