stig55

Edytor map

1110 postów w tym temacie

Mam pytanie.Jak można ustawić pozycje startową busa?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ustawiasz na mapie obiekt Entrypoint for Bus (jest w folderze Utilities) i nazywasz (klikając na przycisk Options).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzieki.A jak zrobić przystanek>?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W analogiczny sposób, tylko obiekt inny (Utilities -> Bus Stop, taki czerwony sześcian).

Po wstawieniu znacznika ustaw jego właściwości (nazwa, liczba pasażerów itp.). Następnie wedle uznania ustaw wiatę, znacznik ludzi, znak przystankowy i co tam jeszcze zechcesz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A wiata,znaki to w jakiej zakładce? :D]

No co?Nowy jestem xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A wiata' date='znaki to w jakiej zakładce? :D']

German Street Side -> BVG

No co?Nowy jestem xD

Co nie znaczy że nie możesz sam poszukać...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Map pytanie: czy jest jakiś sposób na równomierne razmiesczenie lamp na chodniku w omsi editor??

poszę o pomoc

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Strona 32 manuala SDK. Opisane krok po kroku dokładnie na przykładzie lamp przyklejonych do spine'a.

Opcje: to Spline i dwie wrtości distance i range.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki. A jest jakaś polska albo angielska wersja tego manuala??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest. Link w podklejonym wątku (dział Inne czy jakoś tak) ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mam pytanie.Jak się nazywa chodnik w edytorze?iI gdzie można go znaleźć

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodniki znajdziesz w Splines. Są 2 typy chodników do wczytania jeśli się nie mylę, jeden nazywa się grw_1.sli a drugi gw_1.sli

Obydwa pliki musisz załadować do edytora z folderu Splines/Marcel

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki.

EDIT

Gdzie jest teksturka asfaltu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie drogi, którymi można kręcić na lewo i prawo znajdziesz w zakładce "Splines". Niestety, można ładować tylko pojedyńcze krzywe, ale wszystkie tam znajdziesz. Jeśli szukasz krzywej przy ładowaniu takowej, to folder ...\Omsi\Splines.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po "kliknięciu" kilku opcji i nie ogarnięciu edytora muszę powiedzieć. Szacun dla tej ekipy co Berlin zrobili .... Zrobienie zaledwie jednej ulicy i zrobienie czegoś sensownego to istna masakra :/ Nie mogli tego rozwiązać na wzór edytora z Trainz-a ?? który nawet małpa potrafi obsłużyć a tutaj nie wiesz co włączasz (brak wyświetlania zaznaczone obiektu) za dużo klikania na klawiaturze, żeby cokolwiek ustawić. Szczególnie łączenie dróg spline powinno być rozwiązane jak w TRS-ie bo to complet- to to jest masakra raz działa raz nie. Thx autorom za utrudnienie pracy na edytorze i marnowanie niepotrzebnie czasu na zabawe z obracaniem podnoszeniem i przede wszystkim szukaniem.

Ale próbować okiełznać edytora nie przestane :<

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po "kliknięciu" kilku opcji i nie ogarnięciu edytora muszę powiedzieć. Szacun dla tej ekipy co Berlin zrobili .... Zrobienie zaledwie jednej ulicy i zrobienie czegoś sensownego to istna masakra :/ Nie mogli tego rozwiązać na wzór edytora z Trainz-a ?? który nawet małpa potrafi obsłużyć a tutaj nie wiesz co włączasz (brak wyświetlania zaznaczone obiektu) za dużo klikania na klawiaturze' date=' żeby cokolwiek ustawić. Szczególnie łączenie dróg spline powinno być rozwiązane jak w TRS-ie bo to complet- to to jest masakra raz działa raz nie. Thx autorom za utrudnienie pracy na edytorze i marnowanie niepotrzebnie czasu na zabawe z obracaniem podnoszeniem i przede wszystkim szukaniem.

Ale próbować okiełznać edytora nie przestane :<

PZDR siroccoxp

[/quote']

Co do Edytora Trainz - jest on poprostu zaje***ty. :D

Wyłącznie dwoma przyciskami i ruchami myszki można zbudować dosłownie wszystko.

Szkoda, że do OMSI nie da sie użyć tego edytora... :?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie jedno pytanie. Może mi ktoś klarownie i racjonalnie wytłumaczyć co zrobić żeby mi działała sygnalizacja ?? mam wstawione duże skrzyżowanie po 3 pasy z każdej strony. Ustawiłem slupy światła wiszące i jak daje to paste to czy jak to tam to albo nie dziala żadne albo wszsytkie pokazują jazde na wprost :? może ktoś od początku do końca napisać jak to zrobić (czytałem instrukcje ale nic mi ona nie powiedziała tak samo jak ustawianie latarni w ciągu ulicy xD)

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Siro:

Każdy sygnalizator musisz przypisać do skrzyżowania, za pomocą opcji "Parent to...". W okienku obok tego przycisku musisz wpisać ID skrzyżowania.

Po przypisaniu trzeba określić który sygnalizator do jakiego kierunku się odnosi. Zaznaczasz sygnalizator i klikasz w "Options..." i tam w tabelce w kolumnie Wert wpisujesz konkretną liczbę (niżej masz ich wyjaśnienie).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za przeniesienie i za radę ;) Od razu sprawdzę czy wszystko będzie miało zamiar współpracować ;]

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OT: Nie wiem co z tym wątkiem jest nie tak. Albo się sam odkleja, albo przenosi. Albo jest jakiś super user, który zamazuje po sobie ślady :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok metodą prób i błędów udało się coś zdziałać. Ogólnie dziwna sprawa powstawiałem światła dodałem i działały na początku wszystkie. Potem jednej grupie przypisałem cyfre po jednej stronie dla pary 1 po drógiej przecinającej 0 i tu moje pytanie bo zauważyłem, że jak się źle dobierze owe cyferki to samochody ruszają na czerwonym stają na zielonym xD napiszcie co konkretnie trzeba tam wpisać (opcje światła) tak samo chciałem zrobić sygnalizator kierunkowy do skrętu w lewo .. w jednej parze przypisalem 4 w drugiej 5 a samochody i tak sie nie stosują i jadą na grupowym na zielonym :/ co jest nie tak ?? jest ktoś w stanie mi pomóc ??

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wystarczy wpisać 0 dla sygnalizatorów kierunku głównego (droga z pierwszeństwem) i 1 dla kierunku bocznego (droga podporządkowana). Musi działać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta