stig55

Edytor map

1110 postów w tym temacie

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie edytora,a więc:

1.Jak w edytorze zrobić górki,

2.Jak zrobić samą kostkę brukową (bez chodników)

pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Zakładka Terrain, pierwszym suwakiem (Size) ustawić promień "górki", drugim (Speed) czułość zmiany terenu, poniżej zaznaczyć kropkę przy Terrain, jeszcze niżej kropkę przy Higher i Lewym Przyciskiem Myszy kliknąć i przytrzymać w wybranym miejscu na mapie.

2. W tej samej zakładce zaznaczyć kropkę przy Paint on Layer, z okienka poniżej wybrać teksturę str_k_kopfstein.bmp, suwakiem Size ustawić promień "pędzla" i malować LPM.

BTW, wszystko jest ładnie opisane w instrukcji SDK...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie trzeba też wpisywać ID skrzyżowania ręcznie... Jak klikniesz na [Parent to...] i klikniesz LPM na skrzyżowanie, to automatycznie przypisze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedz :)

Mam jeszcze jedno pytanie,jak powiększy obszar ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SDK się kłania...

Kliknij prawym przyciskiem myszy w pusty teren, gdzie chcesz dodać kawałek terenu, po czym wejdź w zakładkę "Tile" i kliknij na [Create New Tile Here] czy coś takiego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

oooo panowie dzięki za wyjaśnienie w końcu jak to działa ;] Dzięki wielkie. i tez zauważyłem, że wystarczy kliknąć na sygnalizator .. parent to i na skżyżowanie i samo przypisze ;] ... Dzięki wielkie.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja robiłem. Dla jednego kierunku 0 i 1 a drugiego 2 i 3 i także działa :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem wam, że zmieniłem wartości i owszem działa ale sama sygnalizacja samochody się do niej nie stosują i jadą dalej jak przedtem. Może to zależy od skrzyżowania. ?? Niedługo jakieś pierwsze fotki z mojej mapki ;)

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od niedawna zaczęłem bawić sę edytorem. Ogólnie chodzi bez problemów, ale jest jeden i to duży.

Otóż gdy np. robię światła drogowe na skrzyżowaniach otwieram opcje i wpisuje np. 2:

57401349.th.jpg

A potem zamykam (klikam X).

Teraz gdy wchodzę po raz drugi to jest 0:

61314433.th.jpg

Czyli po prostu 2 nie zapisuje się. Podobnie jest w nazie przystanków itp.

Co robić? Czy trzeba coś klikać żeby się zapisało?

Proszę o pomoc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A zatwierdzasz tą dwójkę enterem? Wpisz 2, kliknij enter (żeby nie był w trybie edycji) i sprawdź wtedy czy się zmienia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jest to jakieś customowe skrzyżowanie? Bo w tych wbudowanych powinno być jeszcze światło dla skręcających w lewo. Te definicje są jakieś takie niestandardowe czy mi się wydaje?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam problem z edytorem, albo nikt tu jeszcze o takim nie wspominał albo szukajka mnie nie lubi. Chodzi mi o malowanie podłoża. Stworzyłem prawda nową mapkę. Była ona sobie wyłożona jakąś teksturą trawy, która mi się podobała, no to nie ruszałem. Gdzieś tam w trakcie budowy potrzebowałem pomalować kawałek podłoża inną teksturą. Wybrałem nową, ustawiłem rozmiar, te cyferki tam po boku też i ok. Pomalowałem co chciałem i budowałem dalej. Kiedy chciałem dodać kolejną teksturę już nie było tak fajnie. Zrobiłem dokładnie to samo co poprzednim razem, zatwierdziłem i... skaszaniło mi się teksturowanie gruntu na całej mapie. Wszystko to się wymieszało. Usunąłem dodaną teksturę i wszystko wróciło do normy, ale nadal nie mogę dodać żadnej nowej i malować, bo jak dodam to psuje się tekstura na całej mapie. Próbowałem z różnymi plikami i bez zmian. Jest na to jakaś rada?

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem tego tekstu, że można z niego zrozumieć o co chodzi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Inne wartości w polach Main Texture Repeating oraz Detail Texture Repeating. Ja mam 4 tekstury i maluję jak sobie chcę, a ustawione tak:

Trawa na: 1/60 (texture\gras.bmp)

Kostka: 20/8 (Texture\str_k_kopfstein.bmp)

Piach: 50/10 (Sceneryobjects\Railroad_MC\texture\Schotter.bmp)

Asfalt: 20/8 (Texture\str_asphdrk.bmp)

Wszystkie te teksturki masz podane w nawiasach. Ustaw dobre wartości te co podałem w tych dwóch polach i nie zapomnij w Detail Texture mieć plik noise_low.bmp

Polecam także zawsze przed zadaniem pytania odpalić sobie w edytorze mapę Berlin i zobaczyć jak to tam wygląda. Dużo można się dowiedzieć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poza tym tekstury działają na warstwach. Musisz podświetlić lub stworzyć nową, aby nadpisywać bądź nie. Coś jak w Photoshopie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No niestety. Próbowałem ustawiać tekstury dając nawet identyczne wartości i pliki jak w poście Blackera i problem nadal występuje. No nic, na razie zajmę się dalszą częścią mapki. Jak znajdzie się skuteczniejszy sposób, to się resztę ziemi oteksturuje. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie z włączaniem opcji NEW. Jak mam plik omsi.exe to gdzie wpisac "-editor", bo nie rozumiem

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Włącz "Traffic Rules" i sprawdź czy te linie tworzą jeden ciąg czy pomiędzy droami są czerwono żółte kółka. Prawdopodobnie owe linie biegną inaczej dla jednej i drugiej drogi.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta