Rettever

Cities in Motion

19 postów w tym temacie

Gra ekonomiczna, w której musimy zadbać o rozwój komunikacji miejskiej.

Cities in Motion to symulator tworzenia infrastruktury transportowej oraz późniejszego nią zarządzania, jak również organizowania wykorzystujących ją przewozów.

Wcielamy się we właściciela specjalistycznej firmy zajmującej się tą właśnie sferą miejskiej zabudowy. Tworzyć własną sieć komunikacyjną będziemy w jednej z czterech dużych aglomeracji europejskich. Udostępnione zostały Wiedeń, Helsinki, Berlin oraz Amsterdam. Oczywiście, wszystko musimy zaplanować i wykonać w ten sposób, by obyło się bez opóźnień na trasach oraz odwołanych połączeń. W grze znajdziemy ponad 30 różnorodnych środków transportu, w tym autobusy, tramwaje, metro, czy śmigłowce. Wraz z rozwojem każdego miasta, rosnąć i zmieniać się będą potrzeby jego mieszkańców, zmuszając nas do ciągłego zaspokajania ich nowych wymagań, przy jednoczesnym dbaniu o opłacalność całego przedsięwzięcia. Do naszej dyspozycji oddane zostało ponad 100 różnorodnych budynków.

Cities in Motion oferuje graczom okazję prześledzenia stu lat historii publicznego transportu od roku 1920 do 2020. Wszystko bazuje oczywiście na złożonym i realistycznym systemie symulacji ekonomicznej, w skład którego wchodzą kontrakty wykonawcze, współpraca z bankami, ubezpieczenia oraz zmiany nastrojów na rynku. Natomiast zaawansowany moduł sztucznej inteligencji steruje poruszaniem się ludzi między ich domami, a miejscami pracy oraz rozrywki.

W grze znalazła się rozbudowana kampania złożona z 12 misji, która spokojnie wprowadza w tajniki tego biznesu, jak również tryb wolny, pozwalający na swobodny rozwój naszego imperium. Przygotowano również trzy stopnie trudności, a dodatkową atrakcją jest potężny edytor map, umożliwiający tworzenie własnych metropolii.

Dokladne info oraz screeny http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=15521

// Z mojej strony tylko tyle ze po 10 minutach gry w to byl uninstall i powrot do nagrywania filmow z GTA 4.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Następca Traffic Gianta ... ahhh to były czasy ile godzin sie spędziło przy TG, ta gra juz nie jest taka sama, ma wiele niedoróbek wg. mnie da sie pograć no ale nudzi .... jak by zrobili TGG2 <3

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamiast Helikopterów powinny byś Trolejbusy i ruch uliczny mógłby się czasami głupio nie blokować bo paraliżuję mi całą komunikację

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ruch uliczny mógłby się czasami głupio nie blokować bo paraliżuję mi całą komunikację

Zawsze to jakieś urealnienie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko bez przesady. Głupia osobówka nie potrafi wyprzedzić lekko wystającego tramwaju a za nim stoi ze 10 moich autobusów i mam wielkie spóźnienia bo muszę czekać aż ta osobówka zniknie co czasem długo trwa. Tylko to dobija mnie w tej grze a tak to nie narzekam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko bez przesady. Głupia osobówka nie potrafi wyprzedzić lekko wystającego tramwaju a za nim stoi ze 10 moich autobusów i mam wielkie spóźnienia bo muszę czekać aż ta osobówka zniknie co czasem długo trwa. Tylko to dobija mnie w tej grze a tak to nie narzekam.

Zgadzam się :)

Gra jest fajna ale to akurat jest niestety największa bolączka tej gry :(

Nie wiem czy też zauważyliście ale jak nie utworzycie na danej ulicy jakieś linii komunikacji to jest ona pusta, ale niech tylko tamtędy jeździ autobus to już całe miasto stoi a straty lecą i niezadowolenie pasażerów rośnie.

Tak samo uważam że jedna z większych wad tej gry jest tak mała pojemność autobusów tramwajów gdzie w grze wchodzi dajmy na to 30 osób a w realu czasem i ok 100 się upchnie :) (no może przesadziłem ;) )

I kolejne dziwne spostrzeżenie: zdarza mi się dublować kilka linii, o tak sobie aby rozładować tłok w jednej linii. I mimo to że jadą praktycznie tak samo to i tak wszyscy się pchają do jednego a pozostałe puste :(

Generalnie gra mnie nie wciągnęła na wiele godzin grania.

No to tyle, troszkę się rozpisałem :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można sobie ręcznie ustawić pojemności pojazdów, wystarczy edytować jeden plik.

Ja cały czas jak grałem w tą grę, to miałem wrażenie że gram w betę, albo jakąś wersję która jest nie ukończona.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mógłbyś napisać co i jak z tym plikiem ? Na pewno nikt by się nie obraził ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem jak zrobić linię tramwajową :( generalnie nie wiem jak zrobić jakąkolwiek linię :(

-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W grze powinny być misje treningowe dzięki którym nauczysz się tworzenia linii...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powinny być ! Zgadzam się w pełni ! Ale tym dziele Paradox Interactive o to nie zadbało... :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie również denerwuję że lekko mi wystaję tramwaj i idiota w golfie go wyprzedzić nie może :D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziwi mnie, że jeszcze nikt tego nie napisał. Twórcy CiM pracują nad drugą częścią tej gry:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No Tak Cites In Motion :) Gra Jak Dla Mnie Realistyczna A I Dla Autorów Gry. Dodajcie Więcej Misji :)

[mod]pisz normalnie a nie każdy wyraz z dużej litery[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta