perfect

MPK Duże Miasto (fikcyjna mapa)

32 postów w tym temacie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Dużym Mieście obsługuje trzy podmiejskie miejscowości: Pyszne, Powroźnik, Górkową, dwie pętle okalające Rynek Główny (RG Północ i RG Wschód), Dworzec Główny i Port Lotniczy, ZOO, Osiedle Czarne i Plac Zgody. Do tej pory w Dużym Mieście jeździ 20 linii (13 zwykłych, 2 pośpieszne i 5 nocnych)...

To tak po krótce opis tworzonej obecnie przeze mnie mapki. A to stan prac na dzień dzisiejszy:

2wm0384.jpg

Kolor czerwony - ukończone w 100 %

Kolor niebieski - ukończone w 50 %

I pare screenów:

Pyszne:

2w4fgn9.jpg

Pyszne II:

2v0d3yp.jpg

Urząd Miasta Pyszne:

5zeh01.jpg

Pyszne III:

11smno2.jpg

W drodze na lotnisko:

35luw49.jpg

W drodze na lotnisko, w tunelu, w nocy:

jv0hme.jpg

Opinie mile widziane ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa jest niekoniecznie ciekawa. "Duże Miasto" brzmi strasznie nierealistycznie, jak będziesz miał jakieś problemy, mogę Ci pomóc wymyślać jakieś ciekawe nazwy.

Duże? Raczej nie, po układzie tak niemożna wywnioskować. Oczywiście zależy, w jakiej skali jest wykonany ten plan. Górzysty teren, wspaniale.

Z tymi liniami, nie przesadzaj. Pamiętaj, że w realistycznych miastach liczą się głównie pieniądze, a robienie jakichś linii na siłę staje się nierealistyczne.

Powodzenia, jak będziesz miał problemy, pisz, pomogę ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajny projekt!

Podoba mi się oby tak dalej.:)

Pozdrawiam

P.S Jestem chętny do współpracy;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli jeszcze nie ukończyłeś układu ulic, to zrób ze 2-3 takie przejazdy wzdłuż zbocza góry, "wąską, prawie nieuczęszczaną drogę pnącą się hen, wysoko, a w dole jezioro, w tafli którego odbijały się niebios barwy" * :D

*sam wymyśliłem taki cytat, ale książki nie napiszę, nie chcę, żeby gimbusy na mnie klęły, a licealiści grozili zaszlachtowaniem, zresztą nie mam pomysłu na fabułę :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa jest niekoniecznie ciekawa. "Duże Miasto" brzmi strasznie nierealistycznie

Jak idziesz do salonu samochodowego, to kupujesz samochód ze względu na kolor? Więc przestań pisać głupoty.

Życzę powodzenia w projekcie, wygląda ciekawie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedno co bardzo razi w oczy to ten napis "Urząd miasta Pyszne" większy od drzwi wejściowych i czcionką ala Word.

Może to drobny szczegół, ale do poprawki jak dla mnie.

Poza tym życzę powodzenia w projekcie. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa jest niekoniecznie ciekawa. "Duże Miasto" brzmi strasznie nierealistycznie' date=' jak będziesz miał jakieś problemy, mogę Ci pomóc wymyślać jakieś ciekawe nazwy.

[/quote']

Duże Miasto to właściwie nazwa tymczasowa, jak ktoś ma jakiś pomysł to pisać :)

Duże? Raczej nie' date=' po układzie tak niemożna wywnioskować. Oczywiście zależy, w jakiej skali jest wykonany ten plan. Górzysty teren, wspaniale.

[/quote']

Nie obiecuję, że na mapie wszystko będzie identycznie, jak na schemacie, zawsze coś będzie inaczej, a co dopiero robić to w jakiejś skali :)

Z tymi liniami' date=' nie przesadzaj. Pamiętaj, że w realistycznych miastach liczą się głównie pieniądze, a robienie jakichś linii na siłę staje się nierealistyczne.

[/quote']

Co do dużej ilości linii, to na pewno tak zostanie. Jeśli mapa się komuś spodoba, nie będzie zmuszony jeździć trzema liniami, w końcu chyba trzy linie znudzą się szybciej, niż dwadzieścia.

Jedno co bardzo razi w oczy to ten napis "Urząd miasta Pyszne" większy od drzwi wejściowych i czcionką ala Word.

Faktycznie trochę obskurnie... będę to musiał poprawić...

Oczywiście chętnych do współpracy zapraszam na PW.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pokazujesz screeny z okolic 'ukończonych w 100%' a ja tam ani jednej latarni nie widzę... To jak to jest z tymi procentami? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pokazujesz screeny z okolic 'ukończonych w 100%' a ja tam ani jednej latarni nie widzę... To jak to jest z tymi procentami? :)

Też się zorientowałem, że nie ma latarni, ale dopiero dziś. Już wszędzie są latarnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co ze znakami drogowymi, będą jakieś typowo polskie? Nie żebym wymagał takiej ich ilości jak ludzi w metrze warszawskim, ale chociaż na krańcach miejscowości by się jakieś przydały. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oto kolejna porcja screenów:

Poprawiony Urząd Miasta Pyszne (by Mati555):

33jo9co.jpg

Budynek lotniska:

353cgvb.jpg

W drodze na lotnisko:

uo75k.jpg

W drodze na lotnisko II:

oqjdjr.jpg

W drodze na lotnisko III:

2yuy80m.jpg

W drodze na lotnisko, w nocy:

2s01o9x.jpg

W drodze na lotnisko, w nocy, w tunelu, z dodanymi latarniami:

nzgcxf.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi ci o screen z budynku lotniska?

EDIT

Postaram się poprawić :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robić malowania i bilety?

I przydałaby mi się jeszcze jakaś fajna nazwa dla mostu. Ma ktoś jakiś pomysł?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A oto kolejne screeny:

Skrzyżowanie z (działającą) sygnalizacją świetlną:

1jnjhj.jpg

91l8c7.jpg

Most:

2z68ffk.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szybko ci idzie!

Czy przy CH będzie pętla? Przydałaby się;) Chodź by tak aby stanąć na przystanku i potem zawrócić:)

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zasadzie nie było takiego planu, ale mogę skrócić jedną linię jadącą do Pl. Zgody. Przed CH na skrzyżowaniu autobus będzie zajeżdżał za galerię i tam zawracał. Oczywiście dla pozostałych autobusów będzie zwykły przystanek. Dokończyłem już drogę do Pl. Zgody wraz z pętlą. Niestety nie miałem czasu zaktualizować schematu i wrzucić screenów, ale zrobię to jutro.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na schemacie w pierwszym poście uaktualniłem już stan prac. Pojawiła się na nim nowa pętla CH Dekada. Dojeżdżać na nią będzie autobus linii 147 z Dworca PKP.

Oto nowe screeny:

Pętla Plac Zgody:

2dl7z1w.jpg

Pętla CH Dekada:

6zvxfk.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy placyk na pętli przy CH Dekada nie jest za duży? ;) Czy może zrobi się mniejszy po dodani jakichś obiektów? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję bardzo za spostrzeżenie. Faktycznie trochę za duży, poprawię to.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeżeli chodzi o nazwe mostu to możesz dać:

Most Czerwonego Wojownika :D

Wiesz o kogo chodzi!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ciekawie to wyszło.

Mam nadzieję, że nie 'odechce Ci się' jej robić, bo z chęcią bym przetestował :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.