Dominik335

[usunięty] Citaro Facelift

102 postów w tym temacie

Dobrze, że poinformowałeś :). Nie spiesz się, gdyż to będzie kolejny ekstra model. Powodzenia w dalszych pracach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie śpiesz się, bo musisz pobić Citaro Facelift , który niedawno wyszedł :P ale to dla ciebie nie będzie trudne. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autobus zapowiada się całkiem dobrze. Autor z pieczołowitością znaną z Virtualbusa, odwzorował klimat krakowskiego Mercedesa. Oświetlenie wygląda idealnie w strefie pasażera. Ogromna moja prośba do twórców - aby właśnie zwrócili szczególną uwagę na oświetlenie w kabinie kierowcy. Część z nas ma czas wieczorami na grę, a jak wiadomo wymusza to wtedy jazdę w noce, a w efekcie uruchomienie sztucznego oświetlenia. Nie raz zdarza się że niektóre elementy pojazdu są niedoświetlone, nie wiem jak to się ma z Waszym pojazdem ale mam nadzieje i szczerze w to wierze że praca jest dobrze wykonana. Drugą sprawą jest wydajność, cała społeczność za pewne ma nadzieję że pojazd ten nie będzie służył do przysłowiowej jazdy po Grundorfie, jak np. Man LC. Trzeba pamiętać iż nie wszystkich stać na nowe komputery, mapy robią się coraz bardziej wymagające a nasze omsi, będzie sapać do 4 kwartału 2013 roku. Te 2 kwestie są moim ogólnym spojrzeniem na świat modelarstwa wirtualnego i nie tyczą się tylko Mercedesa, chciałem po prostu zwrócić na to uwagę. Wierzę że autorzy pomyśleli o tym już wcześniej.

Osobiście czekam z niecierpliwością na ten pojazdy, otóż dlaczego. Jak wiadomo na zachodzie powstają najczęściej wersje 2 drzwiowe - takie to nie polskie, prawda? Ten model i nowoczesny i 3 drzwiowy. Jako że jest to autobus XXI wieku oferuje wiele funkcji, które jak widać autorzy starają się jak najwierniej odwzorować. Życzę autorom wszystkiego dobrego, cała społeczność za pewne zostanie uraczona modelem w nowym roku kalendarzowym. Więc czekajmy i wspierajmy autorów!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to potwierdziło moje domniemania. Wcześniej gdzieś czytałem iż tablice kierunkowe będą działały jak w Citybusie kossaka, czy po wydaniu Mercedesa Juliana nadal będzie to koniecznie? Osobiście chętnie służę pomocą w stworzeniu szablonów, jednak sam na skryptach się nie znam i nie potrafię dostosować jego pod nie. Oczywiście szablonu pod skrypt Juliana. Jak to widzą to autorzy? Może ten odważny krok będzie lepszy dla wszystkich?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Model jak do tej pory prezentuje się rewelacyjnie, widać, że już naprawdę nie dużo zostało do końca. Mam tylko kilka pytań. Jak sprawa wygląda pod kątem FPSów? Widziałem, że zainstalowałeś w jednym miejscu otwieraną klapę wraz z głównym bezpiecznikiem prądu. Druga kwestia, którą chciałbym poruszyć to lewe lusterko. Wydaje mi się widoczność nie jest dostateczna. Kolejne pytanie - czy będzie możliwość blokady pierwszej połówki drzwi? No i ostatnie - co konkretnie zostało Ci jeszcze do zakończenia modelu?

Podsumowując, autobus zwala mnie z kolan. W VBusie bardzo lubiłem nim podróżować, a konwert do OMSI wychodzi moim zdaniem naprawdę świetnie. Zdecydowanie będzie to jeden z moich czołowych autobusów.

Powodzenia w jego dokończeniu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z animacji są: klapa z bateriami, szyba kierowcy i szyberdachy. Reszta manual. Co do drzwi tak jest połówka, będę chciał aby wdrożono również CG z Fotokomórkami. CO zostało: dźwięki i pulpit + dodać nowe skrypty, zmienić wyświetlacze, poprawić błędy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mógłbyś zdradzić jak wygląda model pod kątem FPSów na Twoim sprzęcie porównując do innych wozów? Sprawdzałeś to już?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na starym kompie (1 rdzen 1.6 Ghz) szedł bez zacinki. Jest mało tekstur więc to jest plusem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przed otwarciem i zamknięciem drzwi powinien być sygnał dźwiękowy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A dlaczego uważasz, że powinien być sygnał dźwiękowy? W moim mieście, gdy mieliśmy w taborze Citaro to automatycznego sygnału zamknięcia drzwi nie było, a tym bardziej otwierania, więc ja nie widzę problemu :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sygnał lub jego brak to funkcja zmienna, jego rodzaj, ton, długość można zmieniać poprzez podpięcie się komputerem do komputera pojazdu więc NIE MUSI być żadnego sygnału bo to jest akurat kwestia konkretnego przewoźnika.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I pomimo oszałamiającej bryły i wnętrza wozu dźwięki pozostawiają wiele do życzenia ;).

Nie mają charakterystycznego hurgotu podczas zbijana biegu i nie hurgocze na postoju.

Ale bądź co bądź szykuje się kolejny bezkonkurencyjny Mercedes.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To nie są dźwięki, które będzie miał. Obecnie są zbierane materiały.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W takim razie nie mam zastrzeżeń :). Czekam z niecierpliwością.

A i ta szyba kierowcy bardzo ciekawa :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piekny

Ja mogę tylko polecić zrobienie przy okazji nowego malowania jakie ZIKIT nakazał wprowadzać (biało niebieskie)

Już się nie mogę doczekać wydania :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak długo nie ma żadnych informacji. Czy jeszcze ten projekt jest tworzony? Szkoda by było gdyby upadł, bo chciałbym przejechać się tym krakowskim autobusem w OMSI( których nie jest dużo).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mogę was obecnie poinformować o

zawieszeniu prac nad tym

autobusem ze względu na brak

materiałów niezbędnych do

ukończenia.

Jak tylko będę posiadał takowe materiały i prace ruszą poinformuję

was w tym temacie.

Źródło: Prywatne forum Darka59

// Ortografia - Logitech

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam !!

Czy są jakieś wieści, na temat prac nad tym Mercedesem?

Ocenię teraz krótko filmik.

Autobus bardzo jest dobrze wykonany. Podobają się mi te detale, jakie zauważyłem. Ogólnie wszystko co zaprezentowano mi się podoba. Mam nadzieję, że prace nie zostaną porzucone, bo ten autobus jest godny skończenia. Chyba, że autor ma jakiś problem z modelem.

Pozdrawiam

OmniCity- Krytyk

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Model został porzucony. Moge uchylić rąbek tajemnicy ze Dominik335 (Autor Bryły) napisał do mnie i troche grzebiemy przy nim lecz całkowicie od początku. Ten Temat do zamknięcia, bo model mimo wszystko teraz nie ma pozwolenia na wydanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.