NightHauler

Scania Citywide

165 postów w tym temacie

Dzień dobry :)

Minął już ponad miesiąc od ostatniej naszej odezwy. Nie, nie umarliśmy. Model miał pewien zastój spowodowany natłokiem obowiązków i pracy Przemka, przez co prawie przez miesiąc tkwiliśmy w miejscu. Jednak z początkiem nowego roku postanowiłem trochę odciążyć Przemka, wziąłem sprawę w swoje ręce i rozpocząłem najtrudniejszy etap w tworzeniu modelu, mianowicie- teksturowanie. Przez niecałe dwa tygodnie udało mi się oteksturować karoserię (która wciąż wymaga pewnych poprawek), podłogę, ścianki boczne, zabudowę wewnętrzną silnika, koła, kierownicę oraz kilka innych mniej ważnych obiektów. Dzisiaj natomiast zabrałem się za pulpit co widać na ostatnim screen'ie. Jednak uzyskany efekt nie zadowolił mnie, toteż zacząłem od nowa :)

Tyle ode mnie, teraz najciekawsza część- zdjęcia:

screen1ck.png

screen2chq.png

screen3svu.png

screen4uf.png

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Muszę przyznać, że wygląda to bardzo obiecująco :) Będę bacznie przyglądał się temu projektowi, powodzenia w dalszych pracach! ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tekstura korpusu pulpitu, która już raczej się nie zmieni:

screen3wh.png

Na zdjęciach tego nie widać, ale ma ona fakturę plastiku ;)

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ładny model się zapowiada. Powodzenia w pracach.

[adm] Błąd stylistyczny - m015 [/adm]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na tej desce z prawej strony przydało by się lekko załamania poprawić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

szeryff123, ta deska z prawej strony, to ta sama deska, co z lewej, tylko bez jednego modyfikatora (przekonwertowałem ją tylko z ciekawości). W modelu będzie oczywiście ta z lewej.

Dominik335, na tym etapie trudno powiedzieć. Jeśli chodzi o siatkę, model na pewno nie będzie lekki- łącznie ma ok. 500tyś. wielokątów. Przy teksturowaniu staram się używać jak najmniejszej liczby tekstur- pewnie znacząco wpłynie to na wydajność. Obecnie używam 6 tekstur, każda w rozmiarze 2048x2048px.

---------------------------------------------------------------------------

Jak pewnie niektórzy zdążyli zauważyć, dnia 14.01.2012r. nawiązaliśmy współpracę z administracją. Scania stała się oficjalnym projektem tegoż forum, a my możemy zagwarantować że na 99,9% model zostanie kiedyś wydany :)

Pozdrawiam.

PS. Kolejne screeny modelu już jutro wieczorem :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jak pewnie niektórzy zdążyli zauważyć, dnia 14.01.2012r. nawiązaliśmy współpracę z administracją. Scania stała się oficjalnym projektem tegoż forum, a my możemy zagwarantować że na 99,9% model zostanie kiedyś wydany

Pozdrawiam.

PS. Kolejne screeny modelu już jutro wieczorem

Dobre, dobre :D Pojazd zapowiada się dobrze. Czekam na więcej

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Chciałbym Wam pomóc przy tym modelu, jeżeli chcielibyście skorzystać z moich usług byłbym zaszczycony. Mam nadzieję, że przyczynie się do powstania tego modelu.

Pozdrawiam,

MiNTO107

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Eh. Myślałem, że uda mi się trochę więcej zrobić przy modelu, niestety szkoła mi na to nie pozwoliła :(

Ale obietnicy dotrzymuję i oddaję w wasze ręce kolejny screen:

http://img197.imageshack.us/img197/8283/screen3vo.png

Oczywiście nie jest to skończona tekstura pulpitu; białe paski na krawędziach przycisków (na lewym obrazie) są spowodowane automatyczną zmianą rozmiaru tekstur przez omsi. Problem ten zostanie naprawiony :)

-----------------

EDIT 22:01

Fifek2, to zależy które przyciski masz na myśli. Jeśli chodzi o przyciski otwierania drzwi- faktycznie, wzorowałem się na złym zdjęciu, poprawię to (choć pewnie gdzieś istnieje omnicity z takimi przyciskami jak tutaj...) :)

Natomiast jeśli masz na myśli pozostałe przyciski, modelując je, wzorowałem się na tych: http://img17.imageshack.us/img17/7595/2869097782c73075c44do.jpg I wydaje mi się, że dobrze je odwzorowałem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyciski w orginalnej wersji są chyba trochę inne, mimo to bardzo mi się podoba pulpit Scanii :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak na początek, to pulpit ładny, ale po zdjęciu, które wstawiłeś widać, że aby był na wysokim poziomie potrzeba jeszcze wiele pracy. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyczepisty autobus! Aż mi odebrało mowę! Nic tylko czekać na wydanie :->

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do autora: Nie dawaj za bardzo textur w wysokiej rozdzielczości bo dla słabszych kompów to jest strasznie obciążające.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodam jeszcze od siebie, że najlepiej robić tekstury w formacie png lub jpg, bo bmp dosyć dużo zajmuje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tekstury mają rodzielczość 2048x2048 i są w formacie .bmp jednak nie widzę problemu aby przerzucić je do .png (.jpg odpada ze względu na niską jakość)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co pamiętam, po eksporcie modelu teoretycznie nie da się zmienić tekstury dopisanej do niego. Żeby zmienić rozszerzenie, trzeba otworzyć plik modelu w edytorze heksadecymalnym i na końcu jest wpis z teksturą, który trzeba zmienić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym poznać program w którym byłoby to takie szybkie. Szczególnie przy tej Scanii liczącej ponad 300 obiektów. I tak się akurat składa, że znam bardzo dobrze program w którym modeluje... Pamiętaj, że przy skalowaniu siatki ciężko dopasować idealną skalę i nowe położenie siatki. A tym bardziej przy siatce UV liczącej wiele rozproszonych elementów.

EDIT: darek59, może i nie, to wszystko zależy od sposobu w jaki to zrobisz. Co prawda 3ds max, z którego korzystam, posiada taką funkcję przeskalowania mapy UV, ale nie wiem jak to będzie współgrało z blenderem, który, jak już się przekonałem, ma ze wszystkim problemy. Sprawdzę to w najbliższym czasie.

EDIT 2: Cofam słowa. Nie zauważyłem, że cały czas miałem aktywny modyfikator rozkładania siatki, przez co zmiana rozmiaru tekstury niszczyła teksturowanie całego modelu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zmiana rozdzielczości tekstur nie wymaga ponownego teksturowania. Więc moim zdaniem nie ma to sensu aby się męczyć 2 razy. Model wygląda bardzo dobrze. Zobaczymy jak będzie po skończeniu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo mi się podoba, fajnie że zajmujecie się też bokiem kabiny dokladnie, wiele modeli jest pustych ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na panelu bocznym oprócz hamulca ręcznego, sterowania klimą i nawiewem będzie starter silnika, sterownie szyberdachów, włącznik oraz wyłącznik zasilania oraz przełącznik świateł przeciwmgłowych oraz halogenów.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pulpit nadal nieukończony :)

http://img842.imageshack.us/img842/2029/screen3cs.png

http://img405.imageshack.us/img405/3594/screen2rmo.png

http://img233.imageshack.us/img233/5835/screenzk.png

Apel

Bardzo proszę każdego, kto posiada zdjęcia wnętrza przegubu Scanii Omnicity, o przesłanie ich do mnie :)

Każde zdjęcie jest dla mnie na wagę złota.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ładne siedzenia, pulpit też może być, tylko zmieniłbym kierownicę na tą z ets2.

d6f4e61d1771f.jpg

Jak chcesz ten model, pisz na pw.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przecież jest to kierownica montowana w ciężarówkach. Widziałeś kiedyś autobus z zestawem bluetooth i jego sterowaniem na kierownicy?

Widzę, że nie wszyscy zrozumieli moją prośbę

Chodzi mi o tego typu ujęcia: http://www.kievbus.info/images/076.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.