NightHauler

Scania Citywide

165 postów w tym temacie

Tak z ciekawości na czym polega ta regulacja?? Chodzi o kąt nachylenia, wysokość?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak to rozwiązaliście - "łapie" się za pulpit myszą i przesuwa? Coś na zasadzie otwierania drzwi od kabiny kierowcy?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolumna kierownicza też będzie regulowana? Ciekaw jestem jak to w skryptach wygląda, kiedyś próbowałem coś podobnego zrobić, ale nie wychodziło ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wystarczy złapać za deskę i ją podnieść. Natomiast aby ją pochylić trzeba zrobić to samo, tylko złapać za przycisk.

Co do skryptu - jest to bardzo proste ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Martwi mnie to, że koła autobusu toną pod jezdnią. Mam nadzieję, że ten problem zostanie rozwiązany. Reszta pojazdu jest świetna i wygląda pięknie, ale pewnie będzie musiał skorzystać z tej uboższej wersji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koła są tutaj najmniej ważne, poza tym myślę, że to taki stylistyczny błąd i z łatwością będzie można go naprawić. Bardziej interesuje mnie to, czy wszystko zostanie dokładnie odwzorowane - jeśli tak, to może będzie można pokusić się o komentarz, że to pojazd na miarę m&r ; )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koła będą umiejscowione tak jak trzeba, dotychczasowe screeny są z testowych konwertów aby sprawdzić poprawność modelu.

Co do odwzorowania to postaram się aby w miarę możliwości wszystko było tak jak powinno.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz ja trochę Wam poodpowiadam ;)

Dominik335, obecnie mają 4 cm grubości, jesteś pewien, że są jeszcze grubsze?

Bartex0805, problem był już poruszany na fanpejdżu tego portalu ;) Wszystkie zdjęcia, które do tej pory pokazywaliśmy są tylko próbnym, szybkim konwertem w celu poglądowego przedstawienia stanu prowadzonych prac.

@EDIT, uh, Przemek mnie wyprzedził :)

[mod] Fast and Furious :P / Przemek[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mały pokaz działania skryptu na regulację deski rozdzielczej. Przepraszam za jakość, ale w celu szybkiego uploadu na YT została ona zmniejszona.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo w porządku, ale czy planujesz zrobić do sterowania jakiś guzik ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli uda mi się to dodać do skryptu to będzie to sterowane za pomocą dwóch przycisków. Natomiast jeśli nie, to zostanie w obecnej formie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miło widzieć tak dynamicznie rozwijający się projekt :) Zwłaszcza, że model jest dopracowany, a zapowiedź tego, co czeka nas w OMSI sprawia, że od samego początku widać, że jest na co czekać!

Ciekawy pomysł z tą deską rozdzielczą, bardzo mi się podoba. Planujesz może zrobić ruchomą kolumnę kierowniczą do tego?

Powodzenia panowie! ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za miłe słowa skierowane do nas i odpowiadam na pytania.

Regulacja kolumny - jeśli zajdzie taka potrzeba to oczywiście będzie to dostępne

Wyświetlacze - tutaj już zaczynają się schody bo nie wiem jeszcze jak to będzie dokładnie, rozważamy zastosowanie BUSE lub systemu z Mercedesa Juliana jednak ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęliśmy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że wyświetlacze z mercedesa Juliana będą optymalnym rozwiązaniem. O system zapowiedź z tegoż mercedesa też bym się nie obraził :P. I mała prośba, czy moglibyście pokazać, jak model prezentuje się w całości na dzień dzisiejszy?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potrafilibyście stworzyć porządny, diodowy PIXEL? Pasowałby do kasowników ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co masz na myśli mówiąc porządny PIXEL ? Masz na myśli font taki jaki stosowany jest w systemach PIXEL? Jeżeli tak to myślę, że nie jest to większy problem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurde, chciałem Przemka zhejcić ale tego nie zrobię :D [mod]Szczerość to podstawa[/mod] Miód, cud i malina, że tak powiem :D Zapowiada się niezły model ;) A wentylatory na klimie będą się kręcić? :D I czy szyberdachy będą się otwierać?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kręcenie się wentylatorów to moim zdaniem zbędny bajer zmniejszający wydajność.

Szyberdachy oczywiście będą się otwierać ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A może dałoby radę zrobić sterownik PIXEL STR1-3 ? SKoro mamy już pixelowskie kasowniki, pixelowskie wyświetlacze być może będą, to może warto byłoby się pokusić o realistyczny sterownik? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi to, czy da się w obecnej wersji OMSI zrobić diody, czyli, żeby każdy piksel miał swoje źródło światła ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi to' date=' czy da się w obecnej wersji OMSI zrobić diody, czyli, żeby każdy piksel miał swoje źródło światła ;)

[/quote']

Uważam to za bezsensowny pomysł - możesz mi wyjaśnić sens takiego rozwiązania?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie do doświadczonych modelarzy - w jakim procencie można uznać autobus na tym etapie za ukończony? Chodzi mi o to, że "na oko" wygląda na "prawie gotowy", ale domyślam się, że ten etap jest najprostszy do osiągnięcia i teraz zaczną się schody?!? Czy się mylę?

Co do autobusu - prezentuje się pięknie!! Głęboki ukłon i słowa uznania dla twórców.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@krzysiu960, zapewniam, że będzie jakiś Pixel, nie wiemy jeszcze jaki model, być może KPP-2.

@es.em, o ile dobrze się orientuję, w OMSI jest to niewykonalne. Poza tym, podobnie jak krzysiu960, uważam to za bardzo zbędną rzecz.

@paweuek, co prawda pytanie nie jest kierowane do mnie ( :P ), ale model można uznać za ukończony w 90% - zostało już naprawdę niewiele. Później zostaje już tylko konwert i skryptowanie, przy czym tylko ten drugi proces może przysporzyć ewentualne problemy, jednakże on również nie jest czasochłonny. Na tle 5 miesięcy pracy poświęconych modelowi, te 2 ostatnie etapy będą trwały imo niedługo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.