patrykbl

Miasto Gliwice

47 postów w tym temacie

Przed McDonaldem chyba mały skwerek jeszcze był ^^

A poza tym to miodnie!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak, jest to tylko malutki "zarys" realności, bo to wszystko wygląda trochę inaczej szczególnie Pyskowice. Dało się zrobić realniej, ale większym wkładem pracy tzn. nie korzystać już z zrobionych dróg tylko wykorzystać spliny asfaltu i na nosić na nie drogi AI.

Pętla Szpitalna to jakieś nie porozumienie. Nie wygląda w ogóle jak w realu. Plac Wyszyńskiego też tak średnio. Powodzenia w dalszych pracach.

Aaa i pamiętaj o kierunkach świata. Północ,Południe,Wschód,Zachód

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorka za nieobecnosć, ale ostatnio nie miałem czasu, żeby nawet do kompa usiąść dobrze, ale już wszystko dobrze i moge zabrać się za dalszą prace.

Powiem tak' date=' jest to tylko malutki "zarys" realności, bo to wszystko wygląda trochę inaczej szczególnie Pyskowice. Dało się zrobić realniej, ale większym wkładem pracy tzn. nie korzystać już z zrobionych dróg tylko wykorzystać spliny asfaltu i na nosić na nie drogi AI.

Pętla Szpitalna to jakieś nie porozumienie. Nie wygląda w ogóle jak w realu. Plac Wyszyńskiego też tak średnio. Powodzenia w dalszych pracach.

Aaa i pamiętaj o kierunkach świata. Północ,Południe,Wschód,Zachód

[/quote']

Nie wszystko będzie wyglądać jak w realu, bo nie jestem jakimś super grafikiem, żeby obiekty robić, a w programach od omsi też się gubię.

Co do Pyskowic, to wiem ze nie wyszły mi idealnie, ale nie znam ich tak dokładnie, a pętle Szpitalna robiłem według własnego pomysłu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako mieszkaniec tego miasta czekam z niecierpliwością i życzę powodzenia w dalszych pracach ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zabrałem się za Toszecką w stronę Centrum, pobawiłem się także trochę oświetleniem i poustawiałem wiaty na przystankach. Nie długo czeka mnie dwa ronda na Koperniku i cała ta droga z tyłu osiedla, jak to zrobie to już tylko do centrum gnamy ;)

Zrobiłem dość mały kawałek drogi w porównaniu do wcześniejszych zdjęć, jest może 100-200m dalej, ale liczy się postęp.

63867947838962389155_thumb.jpg

Toszecka/Sokoła

15433991130637069780_thumb.jpg

Toszecka/Myśliwska/Pionierów, to skrzyżowanie zrobiłem z normalnych obiektów.

17306667340461043297_thumb.jpg

Przystanek "Gliwice Pionierów" będą ty stawać linie 692 i 678.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem jedną rzecz. Lepiej by wyszło, gdybyś skorzystał z chodników ze Szczecina i asfaltu z kostek.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem jedną rzecz. Lepiej by wyszło' date=' gdybyś skorzystał z chodników ze Szczecina i asfaltu z kostek.

[/quote']

Akurat chodniki mam z mapki Szczecin. a o kostkę to w którym miejscu ci chodzi?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Akurat chodniki mam z mapki Szczecin. a o kostkę to w którym miejscu ci chodzi?

Tylko, że te chodniki są bez krawężników. A w Splines jest folder Test skrzyżowania i tam będzie Asfalt_x m(x to długość).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z jednej strony ma krawężnik, akurat tutaj postawiłem je złą strona i dlatego ich nie widać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powstały już dwa ronda z ulicy Perseusza i zajezdnia w miejscu zajezdni PKS.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oto pokazuję zdjęcia rond. Zacząłem się bawić także budynkami i drzewami.

71148126933170213785_thumb.jpg

Jak widać stoją już autobusy w zajezdni :D

13562669949535183375_thumb.jpg

po prawej stronie powstanie estakada, ale przez nią nie będą autobusy przejeżdżać.

48523062748697381775_thumb.jpg

06855371454726211756_thumb.jpg

54560273208791634837_thumb.jpg

Trzy ostatnie zdjęcia to efekt mojej zabawy obiektami. To ustawienie jest wstępne, i parę rzeczy tam dodam, by zakryć puste miejsca.

Jak się podoba? Piszcie!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

o_o

Ja cie krece

Teraz to poszla praca na cale...i widac narescie ze to Miasto

Super robota (:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panie, nie rozkręcaj się, bo na słabych kompach nie pójdzie :D

A tak na poważnie, to przepięknie Ci idzie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się bardzo, że mapka się podoba, w końcu po części robię ją tez dla was. ;)

Co nowego zrobiłem:

1. Postawiłem parę drzew (kawałek lasu i pare skwerków) zdj. 1 i 2

2. Pojawiło się parę nowych domków (dokładniej pół jednego osiedla)zdj. 3 i 4

3. A także "wybudowałem" jedna drogę z wiaduktem (skrzyżowanie DK88 z DW901) zdj. 5 i 6

21324255032432844451_thumb.jpg

18732871732950679022_thumb.jpg

07937984825641599641_thumb.jpg

45595209150564691432_thumb.jpg

00370394084366297581_thumb.jpg

14059868681723548630_thumb.jpg

Dziękuję za uwagę i proszę o opinie!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie za strome te podjazdy? :) Ciężko będzie podjechać tymbardziej w zime. Ogólnie widać, że znasz się na rzeczy i życzę powodzenia w kolejnych pracach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie, przepraszam za moją nieobecność, ale chce zakomunikować, że zaczynam prace od samego poczatku.

Mam poważne problemy z poprzednią mapą, dlatego też się troche zniechęciłem, a także brak czasu spowodował, ze mapy wogóle nie ruszałem, po za tym jak zaczynałem tą mapkę to dopiero oswajałem się z edytorem i nie wszystko wychodziło jak chciałem.

Teraz nie rzucam się od razu na głębokie wody, rozpocznę od linii krótszych, a dokładniej od 3 linii. Więcej szczegółów już wkrótce.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

W porównaniu do poprzedniej próby zrobienia mapy, teraz zacząłem od najtrudniejszego, czyli od centrum, a dokładniej od Placu Piastów, a także ulica Piwną wraz z torami kolejowymi przebiegające nad tą ulicą. Oczywiście nie jest jeszcze skończone, muszę jeszcze parę domków postawić, przystanki zaopatrzyć, itp., itd. Ale chciałem wam się pochwalić moimi wypocinami.

Prosze o jakąś opinie na temat mojej pracy.

P.S. Wiem, że nie lubicie malowanej sprayem jezdni, ale nie potrafię inaczej, nie jestem informatykiem, ani żadnym grafikiem, a z poradników nic nie rozumiem, więc proszę o wyrozumiałość co do tej kwestii.

A i jeszcze puszczam parę screenów:

45388618155898633656_thumb.jpg

91738987463563927675_thumb.jpg

53114025300778108460_thumb.jpg

83291506950683565867_thumb.jpg

25680494029593641621_thumb.jpg

Dziękuje za uwagę. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do poprawy torowisko tramwajowe - screen nr 2

Tam nie ma takiego "zygzaka" tory łagodnym łukiem lecą

Zajrzyj na GoogleMaps , tam to dokładnie widać

Screen nr 3 :

Ja wiem że jest mało obiektów PL do Omsi ale zlikwiduj te dwa kioski i daj tam jakąś inną budę ( tam są chyba 2 kioski - chyba )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://www.norc.pl/street-view/

Tutaj masz robiony przez ciebie plac Piastów. Na razie nie wygląda to najgorzej. Korzystaj z Street viewa podanego wyżej na pewno Ci pomoże. Jak będziesz chciał pomocy to z chęcią pomogę. Jeżdżę z Bytomia na pl piastów 850 ! :P

Szkoda, że malujesz drogi to prawda. Wystarczy używać splinów już powstałych a na skrzyżowaniach robić kostki ruchu AI, bo np. nie wiem jak sobie poradzisz z światłami na piastów albo pod mostem przy Forum

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę zbyt kolorowo na tych ulicach, ale rozumiem, że nie każdy musi tworzyć własne obiekty i spliny do omsi. Stopień odwzorowania jest dobry - jest kilka niedociągnięć, ale to jasne - brakuje obiektów. Otoczenie mimo to jest bardzo fajne, od razu czuć, że jesteśmy w Gliwicach ;). Natomiast zdecydowanie nie podoba mi się tunel pod torami kolejowymi na Piwnej. Nie jestem mapperem, więc nie wiem jak temu zaradzić - ale trzeba nad tym jeszcze popracować.

A zdradzisz jakie linie tworzysz? :> Skoro tworzysz tunel na Piwnej to może jakiś skrócony wariant 194 (czy 648 ), albo coś do Żernik (57, 59, 60)?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielkie brawa dla kolegi, ja się nie znam na tym edytorze powiem szczerze, dlatego walę pokłony Tobie. Miło że w końcu ktoś zabrał się za pracę nad Gliwicami. Moja mała sugestia, nie da rady może wykorzystać Wiaduktu z mapy Szczecin jako wiadukt ulicy Piwnej? Myślę że lepiej by to wyglądało niż, stalowy mostek :) Mam nadzieje że w liniach znajdzie się 197, lub mały zarys linii 676 :) Powodzenia przy tworzeniu, trzymam za Ciebie kciuki. A jak skończysz mapę, napisz na PW. Skrzynkę browca Ci powstawię! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prace na razie idą bardzo mozolnie, ponieważ nie mam czasu za bardzo, więc nie będę na razie pokazywał efektów, mam już pomysł co zrobić z wiaduktem na ul. Piwnej. Zdradzę , że będą to dwie linię:

678, która niestety została już zlikwidowana (dlatego jest mi potrzebny wiadukt na ul. Piwnej)

692 skróconą do pl. piastów

Ja niestety nie jestem w stanie wszystko super ładnie odwzorować, ale staram się jak mogę i juz teraz mogę powiedzieć, że będzie się troche różnić mapa od realnej, m. in. nie będzie sygnalizacji świetlnej w obrębie pl. piastów, a także mapa będzie bardziej spłaszczona niż w realu, ale postaram się jak najlepiej odwzorować odległości i cały zarys ulic na trasie.

Pozdrawiam i do usłyszenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta