Frank

Ulubiony autobus?

313 postów w tym temacie

No właśnie, jakie lubicie autobusy? Macie jakiś swój jedyny jakim lubicie podróżować?

Ja osobiście gustuję w Solarisie U12, Mercedes O 405N i Mercedesie Conecto.

Dobre wyposażenie, stabilne podwozie i co najważniejsze ładne - to przemawia za tym że je lubię.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim ulubionym autobusem jest ze starszych Volvo B10L(A) - świetny autobus. Niestety chyba nie będę już miał okazji się nim przejechać gdyż MPK Łódź ostatnio spisało je na straty i zezłomowali.

Z tych nowszych Solaris Urbino 18, Volvo 7700(A). Jedne z lepszych maszyn i dobrze sprawdzają się w MPK Łódź.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ikarus 280 ze starym silnikiem RABA, no i oczywiście z manualaną skrzynią biegów. Jak User Conrado wspomniał eMPeKa wymieniło je, a szkoda :( Reszta jakoś tak mało mnie zapaliła :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, idą na złom bo nie opłaca się już ich naprawiać - koszty napraw są większe czasami, niż zakup nowego autobusu z którym przez kilka lat nie ma żadnych problemów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamiętam że Volvo B10LA w szczególności miały słabe przeguby. To chyba ich (MPK Łódź) skłoniło ich do zezłomowania ich. Nie raz jadą przez miasto widziałem jak stoi na środku drogi przełamany w pół B10LA. Smutny widok ale chyb konstruktorzy nie przewidzieli że będzie ten autobus wystawiony na tak trudne warunki jakimi są łódzkie drogi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moimi osobistymi faworytami są Solarisy (poza Valettą, chociaż miałem tyle szczęścia i przejechałem się takową na Malcie) oraz niektóre modele MANa i Mercedesa*. Natomiast na drugim końcu listy są wszystkie autobusy 100% wysokopodłogowe.

*) MAN - Lion's City / Merce - Citaro stare.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja osobiście uwielbiam Solarisy, Jelcze i niektóre Many ( a mianowicie NG313 i NL223 ). Nienawidzę Mercedesów (tych nowych) :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jelcze i Autosany Rul3z. A tak poza tym to jestem przeciwny automatom (oprócz oczywiście Jelczy i Autosanów;P) Dlatego Many, Mercedesy a zwłaszcza Solarisy nie są dla mnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ikarus 280.26, Jelcz M120, "elektroPeeRka" (nie autobus co prawda :)) Mercedes Conecto LF/G

Na złomie najchętniej bym widział: Jelcz M121M, Kapena Thesi City.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SU18 (zwłaszcza roczniki '06 z racji wydawania fantastycznych dźwięków przy zmianie biegów) i MANy NL273 Lion's City. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jelcze&Autosany!!

Głównie PR110, Vecto CNG, M181MB, H9 no i nową rodzinkę SanCity.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najbardziej lubię Solarisy, ale najlepsze jest Trollino 12. Poza Solarisami lubię jeszcze Mercedesy Citaro II, Jelcze 120M i 120MT (trolejbusy). :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ewidentnie Volvo 7700 (A) ,ale poza tym Jelcze 121MB ;).

@2xdown Mój ulubiony 7700A to akurat o 1 numer wyższy #8137.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Volvo 7700A #8136 oraz Ikarusy 280.26/280.70E.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja dość nietypowo - DAB 7/12-1200B, choć wolę nowszą serię (silnik DAFa, a nie Leylanda) :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

odnosnie dabiszczow to mam w glowie tylko DAB 15-1200C z PPKSu :D oni zadbali o te wozy tak ze dzis to jest trumna na kolkach ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja kocham Ikarusy 260.04 i 280.26, za piękne wycie silnika Raba pod maską :) Szkoda, że ich od kilku lat nie mogę uświadczyć u siebie w mieście...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja uwielbiam Ikarusy (te stare oczywiście) , Jelonki M-11 , no i Mercedesy O405

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie w Łodzi jeszcze parę ikarusów zasuwa (niestety automatyki co mnie smuci) ale jest jeden PKS stary Ikarus z manualna skrzynia. Może kiedyś się uda go nagrać..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta