Frank

Ulubiony autobus?

313 postów w tym temacie

Z miejskich lubię Solarisa Urbino 18 z BKM B-stok, z takich na PKS-owe trasy Autosan A0909 Tramp z PKS B-stok, zaś na daleko bieżne Volvo 9700 z PKS Express.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ogólnie to jestem fanem Solarisów w szczególności pierwszych wersji z silnikiem MANa i skrzynią ZF.

Oprócz tego lubię Jelcze 120M z mieleckim silnikiem i ZFem :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja już sam nie wiem :D. Chyba najbardziej lubię MAN-y NG313 i NM223.3, Solaris-y Urbino 15, Neoplan-y N4020td i oczywiście Jelcz-e M121(nie przepadam za M121I :P).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim ulubionym wozem jest Mercedes-Benz Conecto LF

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaś moim ulubionymi modelami są Neoplany N4016 i N4020 . Szczególnie uwielbiam modele które jeździły po Poznaniu. Cały czas słyszę ten przyjemny dźwięk dla moich uszu silnika MAN D-0826 LUH o mocy 260 konii mechanicznych. Te wozy miały swych zwolenników i przeciwników ,ale dla mnie przejażdżka nimi to czysta finezja. Nie tylko podobają mi się dźwięki , ale także stanowisko kierowcy , design zewnętrzny i rozmieszczenie w środku. Na pewno w latach 1996-2012 N4020 sprawdziły się w Poznaniu. Były to pierwsze 15-metrowe autobusy w stolicy wielkopolski i w Polsce. Wyznaczyły nową erę dla MPK a także dla technologii autobusów niskopodłogowych z zastosowaniem trzech osi. Powracając do N 4016 to one miały mniejszą moc i mniej cylindrów i inny model skrzyni. Model 12 metrowego

Neoplana można jeszcze spotkać, bo zostały ostatnie 2 wozy o numerach #1522 i #1524. Często jeżdżą na liniach 47,83,85. Ich pożeganie było w listopadzie ubiegłego roku ale definitywny koniec eksploatacji do końca czerwca 2014 roku.

PS. Napisałem dłuższą wypowiedź ,ponieważ sądzę , że bez sensu jest napisać " Moim autobusem jest Neoplan N4016 i kropka..." .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moimi ulubionymi autobusami są Ikarus 260, 280 i Solaris U 10, 12, 15, 18

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój ulubiony... ? Man Lion's City G i MAN NL223.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja ostatnio zmieniłem zdanie i uważam, że moje ulubione autobusy, to Jelcz M121M (zawsze pozostanie jednym z moich ulubionych :P), MAN NL223, MAN NG363 Lion's City G (naprawdę, nie mam zamiaru papugować kolegi powyżej :E) oraz Solbus Solcity 18.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zawsze mialem delikatne zboczenie jezeli chodzi o podmiejskie i miedzymiastowe, dlatego ze wlasnie codziennie nimi dojezdzam.. Ale nie w PKSie bo tu gdzie mieszkam, na wsi - kursują głównie H9 i lider midi. Prywatny przewoznik posiada w swoim taborze

2x Renault Tracer - stary klasyczny francuski design. Podobny do tego z FR1, ktory rowniez uwielbiam i o ktorym kilka slow nizej

Renault FR1 - w sumie ostatnio go nie widzialem. Jezdzi teraz raczej na innym kursie. Charakterystyczne wloty z przodu zachłannie chłepcą zimne powietrze:D

2-3x Van Hool T815CL - malo miejsca na nogi. To moje jedyne przemyslenie zwiazane z tym modelem:D ale tragedii nie ma. Lubie go, przynajmniej sprzeglo nie jest tak zajechane jak w Tracerze xD

Auwärter Clubstar na nadwoziu Mana- kursuje tylko wieczorem. 10 metrow dlugosci, duzo miejsca dla pasazera, lecz kosztem ilosci tych miejsc. Jednak jest cos co uprzykrza podroz. Bardzo glosna skrzynia biegow. Podejrzewam ze jest kłowa. Wyje szczegolnie na 4tym przelozeniu. Jednak nie jest tak glosno jak w Renault Iliade, czyli fretka (FR1) po lifcie, ktora jechalem kiedys z poludnia Polski u przewoznika RapTrans chyba;p nie wiem czemu, moze ktos bedzie w stanie mi to wyjasnic - w glosnikach slychac bylo wycie silnika. Nie wiem czemu. Oprocz glosnej pracy skrzyni biegow i normalnie slyszanej pracy silnika, ten drugi dzwiek powielony byl jękiem w glosnikach.

Bova Futura FHD 12 - raczej nie pojawia sie na komercyjnych kursach. Raczej przeznaczona na wycieczki szkolne.. O ile jeszcze jest w taborze.

Man Lion's Coach - podwojna ośka z tylu. Nie kursuje oczywiscie na komercyjnym przejezdzie. Szkoda go odpalac na 30km dziur:D jechalem nim tylko raz, gdy jechal prawdopodobnie na przeglad. Cos wspanialego. Pelno miejsca, nie przeszkadzaja nogi pasazera obok, ktory rozwali je, jakby mial kolek miedzy nogami.. Bardzo wygodne fotele, dobrze wygluszony.

Van Hool EOS 200 - jednak mimo tego ze Lion's zdobywa u mnie 12/10 :D to moim ulubionym autobusem forever jest wlasnie EOS. Po pierwsze. Kocham jego design. Moze jest surowy, kanciasty i stary, ale ma to cos w sobie. Z przodu charakterystyczny czarny grill, jak w T815CL. Dwa. Swietna widocznosc z kazdego miejsca. Szyba z przodu bylaby tak duza, ze konstruktorzy postanowili wykorzystac dwie mniejsze;p Moze jest mniej wygodny niz Man powyzej.. Ale na ten kurs, ktory pokonuje codziennie - nadaje sie swietnie.

Przepraszam za brak polskich znakow. Pisze z telefonu:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiście lubię Solarisy :-)

Nie lubię jakiś dziwnych marek np. "LAZ"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurde, trzeci raz piszę w tym temacie (jak nie czwarty :25 Not guilty:) ale tym razem chyba już nie zmienię zdania. Moim ulubionym autobusem jest Neoplan N4020td #6930. Za dźwięki, wygodne siedzenia, stan techniczny ... za wszystko.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim ulubienym autobusem jest Solaris Urbino 15 II #8918 MZA Warszawa za ladnego ZF'a i za czeste pojawianiach sie na lini 716 :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja wielbię białostockiego Jelcza Jelcza 120MM/2 #100 :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Drugi raz piszę, ale jeszcze wielbię Jelcza PR110 Lux :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie wozy ZKM Gdańsk :D A mianowicie :

- Iveco Kapena Urby

- Mercedes-Benz Conecto LF

- Mercedes-Benz Conecto G

- Mercedes-Benz Citaro

- Mercedes-Benz O405N1

- Mercedes-Benz O405N2

- Mercedes-Benz O405GN2

- MAN NL283

- MAN NG313

- MAN NM192

- Neoplan N4009

- Neoplan N4016

- Neoplan N4020

- Solaris Urbino 12 (I, II, III)

- Solaris Urbino 18 (II, III)

No i tak na koniec :

- Mercedes-Benz Intouro 15R (Arriva Bus o. Tczew)

- Ikarus 280 (#26602 - zabytek)

Dużo tego, ale co tam :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ha, a ja chyba wszystkich zaskoczę, uwielbiam, wręcz kocham SORki, szczególnie te z serii BN i CN :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moimi ulubionymi autobusami są oczywiście wszystkie Solarisy ;) . Lubię także MANy 2005+ i Volva B10MA :) .

Cenię także Ikarusy 280, faworytów mojego dzieciństwa ze szczecińskiej linii 52. Niestety ostatnie zniknęły 6.04.2009r. :( 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta