Frank

Ulubiony autobus?

313 postów w tym temacie

U mnie w mieście dominują Jelcze 120M mamy ich koło 70 sztuk. Powoli wkraczają też do nas Solarisy oraz MANy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój faworyt to Mercedes Benz 0303 15 RHD :heart: , a potem Neoplan 116 N , TAM 170 A11 oraz Ikarus 256 z silnikiem MAN a skrzynią Raba 6 biegów :cool: a od 11.06.2011 Moją drugą miłością jest Setra S 210 h xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jelcz M121M - mam sentyment do tego autobusu :)

Mercedes Conecto

Średnio przepadam za Solarisami. Niby jeździ się fajnie, ale te twarde siedzenia...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli autobusy importowane to Mercedes Benz 0 405N i Man NL 202.

A jeśli chodzi o autobusy krajowe to Jelcz PR 110, i oczywiście kultowy Jelcz 043 - the best.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie jeśli chodzi o stare dobre czasy to Jelcz PR110 :)

Obecnie wygodnie jeździ się już trochę leciwymi Solarisami a te nowsze np Urbino 12 mają dobra klimę no i darmowy Internet a to spora zaleta w nudnej codziennej podróży.

Jeśli chodzi o Tramwaj (to już poza programem) to Solaris Tramino S100 ma niezłą Hiperwentylacje a to się ceni. W zimie ciepło i w lecie przyjemnie chłodno.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PeeRy, PeeRy i jeszcze raz MIGi. Te pierwsze za niesamowite zawieszenie, dzięki któremu nierówności są mniej odczuwalne, zaś drugi gatunek za to że w polskich produktach montowano niezatapialny sprzęt od Raby, którego najpierw słyszałeś, później widziałeś.

Tramwaje: to nic innego jak Helmuty GT8 ex. Krefeld, gdzie ich obsługa nie stanowi dla mnie żadnego problemu, choć mam też sentyment do jedynych 805Nb w kraju, które śmigają po Grudziądzu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielkim sentymentem darzę Scanie serii CN113ALB (w Polsce do spotkania na większą skalę tylko w Krakowie) i CN113CLL. Nowoczesne i nieśmiertelne wozy...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam a ja lubie jezdzic solarisem i Manem tosa fajne altobusy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielkim sentymentem darzę Scanie serii (...) CN113CLL. Nowoczesne i nieśmiertelne wozy...

No szczególnie jak montują w nich części od ciężarówek, wtedy stówka na liczniku to żaden problem. 16 lat, prawie 1 500 000 km ale dalej niezatapialne :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tak jak kolega wyżej Scanie serii CN113ALB wygodne cieple przytulne według mnie :) super autobusy

Bo solarki to takie jakies sztywne surowe i te siedzenia takie twarde do tylka az sie wbija :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój ulubiony to jest Autosan H9-35. W moim mieście do niedawna jeszcze używane. Dopiero po dostawie 11 sztuk nowych Solarisów zostały Autosany skasowane. Mam jednak informacje, że jeden egzemplarz poddawany jest renowacji i przywróceniu oryginalnego malowania. To wszystko dlatego, że MZK Leszno zaczynało właśnie od 10 sztuk nowych autobusów H9-35. Planowana premiera tej odnowy jest na ten rok, nie wiadomo jednak dokładnie kiedy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja tam mam sentyment do ikarusów. ;>

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lubię:

Solarisy, Jelcze, Ikarusy, Autosany

Bardzo lubię:

MANy, Mercedesy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja tam mam sentyment do ikarusów. ;>

Ikarusy az sie leska kręci u nas w krk juz dawno wycofane (niestety)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlatego nie mam po co jechać do KR. Chociaż zapraszają mnie tam co krok. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlatego nie mam po co jechać do KR. Chociaż zapraszają mnie tam co krok. ;)

No niestety dawno je wycofali :( 260.04 wycofano w 2001 roku, a 280.26 w 2007. MPK się zawsze chwaliło, że Kraków jako pierwsze duże miasto tego dokonał.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To i tak długo je mieliście. U nas wycofali 1.10.2004r. U Roberta jeszcze wcześniej...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nom, 26 lat. Pamiętam piękny napis na #DK280 przemalowanego pod koniec eksploatacji w historyczne barwy - "W Krakowie jesteśmy już 26 lat"... <3 :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Lublinie Ikary 280 śmigają jeszcze żwawo. Choć po ostatnim przetargu na przegubowe Conneto ich czas wydaje się być policzony. Mam tutaj za to fajną fotkę Ikara skasowanego w 2009 roku ;)

http://www.phototrans.eu/14' date='350892,0,Ikarus_280_26_1990.html

[/quote']

wspomnienia :)

A tak z innej beczki nie wie ktoś z krk kiedy będzie można sie przejechać ikarem ? jakieś święta czy coś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie w wakacje w ramach linii muzealnej go puszczą. Nie sądzę by w tym roku była impreza "Ikarusem Ekstremalnie", bo w zeszłym roku już była.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przegubowe Conneto

Przyjdą Citaro, a nie Conecto :) I Autosany SanCity LF. Ciekawe jak to się będzie sprawować.

Mogliby zostawić wtedy choć z jednego Ikarusa i robić tak jak niektóre miasta. Wypuszczać go okazjonalnie albo turystycznie (podobnie jak jest z ZIU-tkiem).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawda, Connecto to już zasuwają po Lublinie. Sorki za błąd.

Co do SanCity LF to pierwszy taki potężny kontrakt Autosana i mam nadzieję, że potraktują go poważnie. Bo albo się wypromują dobrym sprzętem, albo zamilkną na wieki :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ikarus 280 + RABA D 10 + skrzynia ZF 6 Manual :D lub ewentualnie silnik MAN + 3 automat 380 KM :D;):P Dla mnie nowe autobusy nie istnieją, liczą sie tylko kultowe :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta