Frank

Ulubiony autobus?

311 postów w tym temacie

MPK się zawsze chwaliło' date=' że Kraków jako pierwsze duże miasto tego dokonał.

[/quote']

Dobre sobie! MPK Włocławek pozbyło się Jelczy M11 (nasz odpowiednik Ikarusa 260) w 1997r. a Ikarusy 280 odeszły w kwietniu 2002r. wraz z Jelczami PR110. Mało wiedzą. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tylko nie rozumiem, jak można lubieć autobusy wysokopodłogowe. Ni to dostępne, ni to ekologiczne...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Kazik: Wtedy było duże! Koło 100 wozów było. Teraz wieś się zrobiła. Druga co do wielkości wieś po Lublinie.

Nie odzywaj się, za mały jesteś, żeby zrozumieć...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tylko nie rozumiem' date=' jak można lubieć autobusy wysokopodłogowe. Ni to dostępne, ni to ekologiczne...

[/quote']

Ja nie rozumiem ciebie. Jak można tego nie lubić ??!! Prawdziwy miłośnik docenia stare, zasłużone i kultowe pojazdy od których sie wszystko zaczęło, a nie jakieś nowoczesne Gów** co sie palą co tydzień czy jakieś zajechane pieprzone złomy z niemiec. Ludzie jak ja nienawidze niskiej podłogi :P Mówisz ni to ekologiczne tak ?? HM To taki Ikarus 280 co pali 37l na 100km jest gorszy od MANa NG 272 który pali min 50l na 100km ??!! Wiem bo pracuje przy tym codziennie. Je**** złomy z niemiec. Ludzie myślą że to jakas najlepsza technologia prosto z fabryki, a na liczniku 1 000 000 km min. A jak sie coś zepsuje to klękajcie narody.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja odpowiadam, że nie lubię złomu używanego. Tylko nowe autobusy, które były tylko u jednego przewoźnika. I tyle. Koniec dysputy. EOT.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja uwielbiam many ng 272 :) z skrzynią zf. Ponadto lubię jeździć Solarisem U12 i U18 i Volvo 7000

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autobus który mi się bardzo podoba to Mercedes O530GL Capa City

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moją ulubioną marką autobusu jest Solaris wiele ludzi ma bardzo złe zdania o tych wozach ale ja mam bardzo do niech duży sentyment bardzo je lubię . Ze starszych modeli to standardowo Ikarus260/280, Jelcz M11 i 043 .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba wyjdę na tradycjonalistę , ale moim ulubionym wozem jest Ikarus 280.26 a na drugim miejscu (co może zdziwić) myśl polskiej motoryzacji w dziedzinie autobusów niskopodłogowych czyli "Gniot" (Jelcz 121M)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Solaris Urbino 18 III, za wspaniały dźwięk silinika

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście Volvo B10MA z zabudową Saffle, z takim klimatycznym rozpadaniem się w trakcie jazdy jak to w naszym Tyskim...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bardzo lubię stare Ikarusy. Kiedyś jeszcze jak byłem mały i jeździłem z ojcem na cmentarz do Żabikowa ko/Poznania bardzo mi sie podobała jazda właśnie tymi starymi rzęchami np.Ikarus 260 lub 280. Natomiast teraz świetne są oczywiście Solarisy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim ulubionym Autobusami są:

Autosan H9

Autosan H10

MAN SL200

MAN NG272

MAN NG312

Ikarus 280.37

Volvo B10L-SN12

Volvo B10L

Volvo B10BLE

Volvo B10B-SN12

Sanos S415

Nienawidzę Solarisów

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdecydowanie Ikarus 280 ze swoim cudownym dźwiękiem silnika, mostów, skrzyni biegów xD bajer. Miałem okazję nim jeździć i bardzo mi się podobał. Z "nowszych" Volvo B10M i B10B Le 6x2.

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim ulubionym Autobusami są:

[...]

Sanos S415

[...]

Witam w klubie :D

Dziwne, że nikt do tej pory nie wspomniał o Zemunach IK160, L11 czy słynnych PR110D (te wozy to taka moja "święta czwórca", o której złego słowa nie dam powiedzieć).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdecydowanie Ikarus 280 ze swoim cudownym dźwiękiem silnika' date=' mostów, skrzyni biegów xD bajer. Miałem okazję nim jeździć i bardzo mi się podobał. Z "nowszych" Volvo B10M i B10B Le 6x2.

PZDR siroccoxp

[/quote']

I ten stukot szyb :) to wszystko połączone = IKARUSEK

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do swojej listy dopisałbym jeszcze O303 (z drugimi drzwiami "harmonijkami" takie jak ma np. PKS Starachowice czy MKS Skarżysko-Kamienna, ex. Gryf Kartuzy) i O307. O303 ze względu na te drzwi, a O307 - dźwięk i komfort jazdy. Prawie nie czuć w nich dziur! Szkoda, że w Polsce już są spotykane tylko na terenach przygranicznych (z Niemcami).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyznaję, że O303 to bardzo komfortowe wozy, ale tylko na liniach międzymiastowych czyli dobre dla PKSów, a nie dla miejskich przedsiębiorstw, bo MKS kupując je zrobił ogromny błąd, bo kupił je na linie miejskie, a tym błędem jest cholernie wysoka podłoga, śmiem twierdzić, że jest wyższej nawet niż w Ikarusach, przez co dla osób starszych, niepełnosprawnych, czy z różnego rodzaju wózkami staje się wręcz niedostępny, po za tym cześć ma wymontowane dwa rzędy siedzeń, żeby zrobić miejsce na wózki, a część nie ma tego miejsca. Co innego jak jechałem tym ze Starachowickiego PKSu, co prawda niczym się nie różnią, ale dopiero na dłuższej trasie można odczuć komfort w tym autobusie.

Mój ulubiony autobus? DAB LS575-6x0 należę chyba do nie licznego grona fanatyków tego konkretnego modelu DABa. A współczesny autobus to cała rodzina Lion'sa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim najulubieńszym z najulubieńszych są Ikarusy 280.26 i ich bezprzegubowe odpowiedniki. Do tego dochodzi rzecz jasna Jelcz M11, nie ma pojazdu wydającego lepsze efekty dźwiękowe w całej motoryzacji. :D Natomiast z czegoś bardziej współczesnego, lubię podróżować Jelczedesami, czyli Gdyńskimi tanimi Mercedesami O405N2 budowanymi wspólnie z Jelczem. A z trolejbusów uwielbiam Jelcza M121E oraz Ziu-9. :D Szkoda, że tymi drugimi też nie ma już gdzie pojeździć...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta