Frank

Ulubiony autobus?

313 postów w tym temacie

Fakt, jest to jakaś opcja, ale niestety nie stać mnie na podróż ileś tam set jak nie tysięcy kilometrów (bo nie tylko w Moskwie), po to żeby godzinę se pojeździć trolejbusem i wracać do domu. :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Bydgoszczy od kilku lat kilka lini obsługuje firma Mobilis. Na początku posiadali Ikarusy 280.26, po pewnym czasie wprowadzili Solarisy U18 i jakieś niemieckie cuda. Zanim wymienili wszystkie Ikarusy na Solarki, to jeździły one na przemian, raz nowy, raz stary i muszę się przyznać, że czasami opuszczałem kilka Solarisów aby pojechać Ikarusem :) dla mnie nie ma lepszych autobusów, jedynie jeszcze Volvo DH10 285 i Mercedes Benz OM 457 hla dają radę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mercedes O405G za usypiający dźwięk silnika i wspomnienia :)

12498.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A z trolejbusów uwielbiam Jelcza M121E oraz Ziu-9. :D Szkoda' date=' że tymi drugimi też nie ma już gdzie pojeździć...

[/quote']

Na ZIUtka to do Lublina zapraszam, jeździ na linii turystycznej w każdą niedzielę wakacji oraz nieregularnie w przy okazjach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój ulubiony autobus to Solaris Urbino 8,6. Jeździ on w Warszawie. Jest sprytny i ładny w środku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ulubiony Autobus - Mercedes Conecto LF\G i Solbus SM 12\18

Znienawidzony - (Po dłuższych rozmyśleniach uważam że chyba nie mam takiego)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój ulubiony autobus to Autosan H9-21 oraz H10 i Tramp,Mercedes 03038D:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No moimi ulubionymi są stanowczo Berkhof na B10MA, Saffle na tym samym, oraz Urbino12LE... No a do najbardziej znienawidzonych mogę zapisać MANy NG/NLxx2

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeklasyfikowałem ostanio moją listę ulubieńców i przeciwnych:

Lubię:

Prawostronne:

Kat. solowa: zdecydowanie Solaris Urbino 12 CNG

Kat. deskorolkowa: nie mam wyboru - Neoplany N4020 nie są takie złe, ale wstrzymam się z opinią - a, jak komuś się nie podoba N4020, to Radom ma bardzo dobrze utrzymane sztuki

Kat. przegubowa: wracamy do 'nie mam wyboru' - równe dobre są Scanie CL94UB (nie jestem dobry w Scaniowych oznaczeniach - mogłem coś pomylić) jak i Solarisy Urbino 18

Kat. piętrowa: hahahah. Z prawostronnych pojazdów, piętrusami jeździłem tylko w... OMSI. Null.

Lewostronne:

Kat. solowa: Mercedes O530 Citaro + ZF. O tak - górka, zmiana biegów z 2ki na 3 - prawie jak w samolocie (odłgosy). Ba, nawet ulica ma taką nawierzchnię! Na drugim miejscu Volvo B7RLE z karoserią Wright Eclipse + ZF 4HP500EST18.

Kat. deskorolkowa: deskorolki na wyspach brytyjskich nie istnieją. Kaput.

Kat. przegubowa: przegubem w Irlandii, ani w UK, nie jechałem. Kaput.

Kat. pętrowa: też tak nie jeździłem piętrusami... Volvo B7L z karoserią East Lancs Myllenium Vyking + ZF 5HP500.

NIE lubię:

Prawostronne:

Kat. solowa: nie chcę nikogo obrażać. Mercedes O345 Conecto.

Kat. deskorolkowa: LEER.

Kat. przegubowa: hm. Mercedes O345G Conecto G? Ewentualnie jakiś złomowaty Ikarus.

Kat. piętrowa: LEER.

Lewostronne:

Kat. solowa: generalnie nie przepadam za Dennis Dart z karoserią Plaxton Pointer.

Kat. deskorolkowa: LEER.

Kat. przegubowa: LEER.

Kat. piętrowa: generalnie LEER.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moj ulubiony z nowych bo tych starych juz praktycznie nie ma tylko czasami ale moj ulubiony to Solaris Urbino 12! ;D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z wysokopodlogowych uwielbiam ikarusy maja cos w sobie.Moim faworytem jest 260.04, 280.26, 280.57 potem 280.37 reszta tez jest fajna.Ten dzwiek...Z niskopodlogowych ikarusy :] potem jelcze.Moim ulubionym niskopodlogowcem jest ikarus 411 MZA ma 1 sztuke.Z jelczy M121M ,M181M.A bym zapomnial z nowych jeszcze Scania CN270UB.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój ulubiony to mercedes O530G citaro oraz Solaris Urbino 18 III

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój ulubiony autobus to Volvo B7RLE w Malowaniu Red Diamond i MCV Evolution również w malowaniu Red Diamond Red Diamond 609 Red Diamond 851

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzień doberek ;) mój pierwszy post ;)

ja bardzo lubię Bogdana A601.10 i MANa NL222 ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie Solarisy Urbino, Scania CN113ALB/CN113CNN, generalnie wszystko co jeździ w MPK Kraków. Szkoda, że wycofali Ikarusy...:( a tak w ogóle to Autosany Sancity 12LF są u nas na testach ! :)

Szczególnie ubóstwiam Irisbus Citelis 12. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Many NG272, oraz Volvo B10BLE... Many przez nie zapomnianą przygodę... Wycieczka 4 klasa... Blisko bo z SP14 do katedry... Droga powrotna... Koło fontanny nie mógł zapalić... Potem przystanek 3-ego Maja... Autobus zgasł... Nie wiem, co się stało, ale staliśmy tam około 10 min... Podobne sytuacje były z NG312... Pewnego dnia jechałem do wujka na Szałe, a na Częstochowskiej autobus stanął i nie miał zamiaru ruszyć... Powód... Blokada od drzwi... Podobna sytuacja miała miejsce na rondzie tyle, że był to NG272... Lubię również Solary, ale te Kaliskie... Mało gąbki w siedzeniach... Oto linki do nich...

Solaris Urbino 18 http://phototrans.eu/14,359479,0,Solaris_Urbino_18_900.html

Solaris Urbino 12 http://phototrans.eu/14,442333,0,Solaris_Urbino_12_402.html

Man NG312 http://phototrans.eu/14,488018,0,MAN_NG312_802.html

Man NG272 http://phototrans.eu/14,501386,0,MAN_NG272_808.html

Volvo B10BLE http://phototrans.eu/14,416937,0,Volvo_B10BLE_100.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autosan H9.21 , Autosan H10.10 , Autosan A0909L Tramp , Solbus Solcity 11M , Jelcz M121

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MAN'y NL202/222/262 itp. Z powodu pięknego głosu zmiany biegu. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta