Logitech

Nowości w OMSI 2 (skrypty) (ogólne informacje, screeny, newsy, dyskusje)

500 postów w tym temacie

U mnie gra chodzi bez zarzutu na 4 rdzeniach ,i nie wywala błędów :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lucky guy :).U mnie się sypie ale dochodze po mału do formatu :) , bo jak mi się OMSI zawiesi to mam "blue creen" z jakimiś tam zerami itp. także możliwe że mam za dużo syfu :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
JemCebuleJakJablko - Żadna wielordzeniowość nie została zapewniona po najnowszym patchu. W OMSI jedynie jest opcja wielowątkowości.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie wiem bo po najnowszym chodzi wybitnie dobrze na wielordzeniowości. A skoro niebieski ekran - trzeba format i reinstalacje systemu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Apropos pogody, wie ktoś może, czy jest dostępna opcja burzy ??. W OMSI 1 nie znalazłem niczego takiego (jest tylko deszcz) a na filmikach z OMSI 2 na YT to albo jeżdżą przy deszczu, albo przy CAVOK-u. Był jeden filmik z burzą na tym forum wstawiony z YT, ale (!) gościu zrobił to sobie sam a link do tego nie działał (albo go nie było), czy coś w tym rodzaju. Z góry dzięki za odpowiedź

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na oficjelu jest mod, poszukaj.

www.omnibussimulator.de 

Sry za spam....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W oryginalnej mapie Berlina jest tylko jako AI, bowiem grywalna wersja tego busa jest to płatny dodatek, jest temat na forum o tym busie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj Janine z oficjalnego forum omsi uchyliła rąbka tajemnicy co znajdzie się w przyszłym patchu:

- Dodatkowe wersje MANów NG272 i NL202 z kasami przystosowanymi do waluty Euro.

- Bug fix: Jedna z przyczyn tonących przyczep została rozwiązana.

- Bug fix: Jedna z przyczyn błędu CV:Calculate została rozwiązana.

Lista nie jest jeszcze kompletna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do Merolka 0305, to do Omsi 2 mogli zrobić grywalną wersję przegubową. Nie powtarzałyby się a jedynie znakomicie uzupełniały. No i nie kupując dodatku można by mieć w Omsi (2) jeszcze jeden autobus o klasycznej stylistyce z tamtych czasów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W czwartek pojawi się nowy patch. Będzie poprawiał, między innymi, błędy związane z aktywacją niektórych dodatków na Steamie, a także pojawianie się pojazdów AI. Rekomendowane jest zrobienie kopii zapasowej najważniejszych plików OMSI.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co i jak powinniśmy zabezpieczyć ?? , czy nowy patch coś nam zabierze ? i jak to najlepiej zrobić, czy poprzez kopię gry przez Steam ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Należy skopiować sobie do oddzielnego folderu następujące rzeczy:

- Cały folder "input"

- Plik options.cfg

- Cały folder "option_presets"

- Plik addon.ini

Opcjonalnie:

- Plik envir.cfg jeśli go modyfikowałeś

- Cały folder "weather" jeśli zapisywałeś własną pogodę

- Zmiany w plikach dostarczonych z grą (przykładowo modyfikacje MANów SD)

Dzięki temu, jeśli przy aktualizacji pliki gry zostałyby pobrane od nowa, to zachowamy całą swoją konfigurację opcji, pogody, klawiszologii itd. :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A plik addon.ini za co odpowiada ?, czy  pojawia się może tylko po dodaniu dodatków, czy to znaczy, że Neuendorfa nie trzeba będzie konwertować ?, envira nie zmieniałem. Poza tym, czy zabezpieczamy Fonts i Vehicles, czy tracimy własne mapy i autobusy ?, pytam  z cykorii i pewnie niepotrzebnie, bo miałem już kilka takich update`ów. Zaczynałem przecież przygodę z 2-ką od 2.2.021, a mam 2.2.027, ale nie miałem jeszcze wówczas żadnej mapy, ani autobusu, 2-ka była długo łysa. Zachowałem nawet wtyczki, choć to chyba niepotrzebne, a pogodę, to i tak musiałbym wklejać potem tylko własny plik, a nie cały folder.. A co ze zrzutami ekranu ? i co potem wrzucamy na nowo ?, A jak będzie jakiś nieudany ten "pacz", a większość ma auto-update ?więcej pytań, niż tych plików do zabezpieczenia i korzyści z nowego "pacza"  :D  .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Plik addon.ini odpowiada za wgrane dodatki. Plik options jest w głównym folderze gry, czcionek nie trzeba zabezpieczać, z map i pojazdów wystarczy zachować wszelkie modyfikacje oryginalnych plików. Zrzutów ekranu nie usunie. To tylko na wypadek, jakby coś poszło nie tak przy pobieraniu, wtedy Steam może nadmienić te pliki na oryginalne. Aby tego uniknąć robi się właśnie kopię zapasową.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jeszcze nie mam dodatków, ale na wszelki wypadek ... :D . To będzie chyba miało znaczenie przy następnej takiej operacji. Czyli Steam jakby obejmuje to gwarancją i taką reperacją, do której potrzebuje naszej skromnej pomocy w postaci tych kopii, jeżeli dobrze rozumiem ?, a co z pozostałymi plikami, kiedy je wklejamy i w przypadku jakiej "awarii" który z nich ? :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Steam w razie problemów pobiera od nowa pliki gry i zastępuje nowymi te, które są na dysku. Jeśli chcemy zachować dane, to w przypadku kłopotów należy wgrać kopię którą tworzymy. Reszty plików Steam nie rusza.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm.. to trzeba jeszcze widzieć, co za co odpowiada, bo Waether akurat jest zrozumiałe, options presets też, a envir i options.cfg ... ? ;P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Options.cfg to są opcje, których używasz np. dodawanie komendy za 3 drzwi, grafika, dźwięk itp. Envir odpowiada chybs za teksturę nieba z tego co widzę. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest w texture taka pozycja, jak envmap, czy podobnie, ale tego jakoś nie kojarzyłem .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie pobrało mi 1.8 MB ,  i wskoczyła wersja 2.3.003?? No oficjalnym forum cisza?? Kotś coś więcej ??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki tej wersji OMSI będzie doskonale radziło sobie z autobusami które posiadają aż 3 człony, a oczywiście chodzi o płatny dodatek dla mapy Hamburga

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

With the new update 2.3.003 for your OMSI 2 and enjoy an even more realistic driving experience

Właśnie to przeczytałem na Steami-e :).Ciekawe ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aktualizacja OMSI przez Steam instaluje w głównym folderze program OMSI 2 Patch Changer.exe , dzięki któremu można przełączać wersję gry między  2.3.003 a obecną 2.3.004

Wersję 2.3.003 zaleca się użytkownikom grającym w dodatek Tram NF6D czy też ogólnie jeżdżącym w roli motorniczego innego tramwaju po dowolnej mapie przystosowanej do obsługi linii tramwajowych. Obecna wersja (2.3.004) zalecana jest pozostałym.

68480462105181017611.png

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powyższy film pokazuję że OMSI zmierza ku innym symulatorom które proponowały możliwość rozgrywki z poziomu "trzeciej osoby".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta