Logitech

Nowości w OMSI 2 (skrypty) (ogólne informacje, screeny, newsy, dyskusje)

499 postów w tym temacie

Pisałem do Aerosoftu w sprawie tańszego OMSI 2 dla posiadaczy OMSI 1. Sprawa wygląda średnio, ponieważ aby dostać rabat (promocyjna cena wynosi 19,99 euro), należy do Aerosoftu wysłać DVD z naszym OMSI 1.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha, czyli nie ważny jest dowód zakupu ze sklepu simmarket czy wersje elektroniczne gry. Ładnie wydymali graczy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie rozumiem jednej rzeczy - czy zachorował jeden z deweloperów gry czy wydawnictwa Aerosoft ? Jeżeli tak, to jak to się ma ws. wydania gry ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja jestem ciekawy jak to wygląda w przypadku aktualizacji płatnych dodatków na steam'ie. Też będzie trzeba wysłać dowód wpłaty by móc pobrać na steam'ie? Zastanawiające jest podejście wydawców jak dla mnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie. Raz aktywujesz i wszelakie uaktualnienia pobierają się w tle.

@Sefcia - dla mnie również jest to niedorzeczne. Pomijam fakt tak długiej choroby. Chociaż kto by to nie był to życzę zdrowia.

Ja mam nadal cichą nadzieję że uda się na tego 28.11 wydać symulator. Ciekawe czy aktualizacje w wersji pudełkowej będą różniły się od aktualizacji w wersji elektronicznej.

Ja byłbym skłonny kupić OMSI 2 przez steam płacąc metodą "PaySafeCard" :D. A jakby było po Polsku to już wypas absolutny :D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tak sobie myślę, że ta " choroba " to tylko tłumaczenie jakiegoś sporu na lini aerosoft - m&r software - steam. Nie mogą się w jakiejś kwestii dogadać i stąd takie przesunięcie. I do tego miejmy nadzieję, że to przesunięcie premiery jakoś wpłynie, nie tyle co na zawartość gry, ale jakieś wiele znaczące poprawki. Jeżeli produkt jest gotowy i tak to przeciągają to jest coś bardzo nie tak.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
es wird einen vergünstigten Preis für die Besitzer von OMSI 1 geben. Dieser

wird voraussichtlich 19,99 Euro sein.

Sie erhalten diesen Preis, wenn sie die OMSI 1 DVD bei Erscheinen von OMSI 2

einsenden.

Moja odpowiedź :

Danke für Antwort. So, wenn ich möchte OMSI2 in günstig Preis kaufen, soll ich zu Ihnen mein OMSI1 DVD senden? Habe ich gut verstanden?

Aerosoft :

richtig, aber bitte senden Sie die DVD erst zu, wenn der OMSI 2 erschienen ist.

Zapytałem się później, czy jest jakaś inna droga do otrzymania rabatu. Odpowiedź była niestety negatywna. Później spróbuję jeszcze w tej sprawie do M-R Software napisać, bo to się dziwne wydaje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taki system to niedorzeczność, gdyż jest duży odsetek graczy, którzy grę kupili elektronicznie - ci, którzy nie mogli "wytrzymać" do 25 III 2011, jak i ci, którzy mieszkają w ciekawszych częściach świata, jak np. nasza przeogromna scena w HK.

Podniosłem sprawę na oficjalnym forum; mam nadzieję, że będzie to zauważone w gąszczu życzeń powrotu do zdrowia... Tylko akurat tamten wątek musi mieć zatwierdzenie moderatora...!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Piotr Sekuła,

" This post by "TranslatorPS" (Today, 7:54pm) has been deleted by user "Rieu" (Today, 8:05pm) with the following reason: We discussed that already. So we have to wait until further notice. " :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie to zauważyłem. Słabawo mi się podoba, a jeśli się spodziewają, że przewertowałem wszystkie niemiecke posty tam, to chyba coś nie teges. Niemniej trzeba w takim razie czekać na rozwoj wydarzeń, natomiast data 12 XII mi się, nawiasem, nie podoba w ogóle.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to się mówi. Hajs się musi zgadzać. Więc rabaty jak już zrobią to tak, żeby jak najmniej osób skorzystało.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli nie kupuje OMSI 2. Dymają graczy, a takie podejście nie świadczy o niczym dobrym. Wspieram grę, ale nie wspieram wydawcy i nie pozwolę sobie wejść na głowę. Na stronie OMSI 2 jest czarno na białym wypisane:

OMSI 2 will be a payware standalone full version. Users of OMSI 1 will be offered an upgrade discount.

NIE JEST sprecyzowane jacy użytkownicy (pudełkowa czy elektroniczna), więc to jest oszustwo. Nie wspieram oszukiwania użytkowników i dyskryminację klientów którzy zakupili grę w taki czy inny sposób. Jest napisane że będzie niższa cena, to ma tak być i nie interesuje mnie czy kupiłem grę tak czy inaczej.

Osobiście będę się cieszył jeżeli Valve nie zezwoli OMSI 2 na wejście na steam. Aerosoft na to nie zasługuje.

[mod]To słowo raczej średnio tu pasuje/Omni[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam jedno zasadnicze pytanie. Czy OMSI 2 zostało już wydane? Raczej nie, więc czemu stwierdzasz, że Aerosoft nas oszukuje? Autorzy mają jeszcze czas na dokładne poinformowanie nas o sposobie aktualizacji. A co do Steama, według mnie to świetny pomysł i miejmy nadzieję, że gra dzięki temu zyska nowych graczy.

Pozdrawiam,

R. H.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

- Wie läuft ein Upgrade von OMSI (1) zu OMSI 2 ab?

- Beim Bestellvorgang von OMSI 2 gibt man einfach die Seriennummer von OMSI 1 an und man erhält OMSI 2 zum Preis von 19,99€. Man kann auch unseren CD Upgrade Service benutzen -> Klickt hier!

- Gibt es auch Upgrademöglichkeiten von der Box- zur Downloadversion, bzw. von der Download- zu Boxversion von OMSI (1) zu OMSI 2?

- Die Upgrade-Möglichkeit von einer Box Version zu einer Download Version wird es geben aber leider nicht die Möglichkeit von einer Download zu einer Box Version, da der Aufwand durch unser Warenwirtschaftssystem zu groß wäre.

- Wie viel kostet das Upgrade?

- 19,99€

Źródło: http://omsi-check.de/tipps/omsi-2-exklusives-interview-mit-aerosoft/

"Podczas zamawiania OMSI 2 podaje się po prostu numer seryjny OMSI 1 i otrzymuje się OMSI 2 za 19,99 euro." Chodzi o zamawianie przez Steama?

"Można użyć również naszego CD Upgrade Service." Patrzyłem na CD Upgrade Service - możliwość podmiany na OMSI 2 pojawi się pewnie po 12 grudnia (wiem, Ameryki nie odkryłem :P), póki co, nie ma na liście.

"Będzie możliwość upgrade'u z wersji pudełkowej do wersji wirtualnej, ale odwrotnie nie, ze względu na zbyt duże koszty związane z systemem zarządzania produktami (chyba tak to można tłumaczyć)." Czyli będzie przywołane wcześniej podawanie numeru seryjnego OMSI 1 przy zamawianiu.

Jeśli gdzieś coś napisałem źle, to mnie poprawcie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o pierwszą cześć, to również tak to odebrałem (chociaż niemiecki znam dosyć słabo), więc mimo wszystko - super :D

Będę mógł śmiało wysłać im swój numer seryjny i mieć OMSI 2 taniej, chociaż niestety tylko jako wersję download.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wolę mieć wersję download ale mieć te 40zł zaoszczędzone w kieszeni. To jest dobry sposób według mnie bo gdzieś ktoś pisał, że płytę by trzeba było wysyłać aby otrzymać rabat.. Bez sensu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A w wersji pudełkowej ile ma kosztować OMSI 2 ?. Ja tam wolę kupić wersję pudełkową, nie daj Boże coś się stanie z kompem to OMSI nie ma ... płytka to płytka ;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak nie ma OMSI?... Przecież będziesz miał to zarejestrowane na koncie, zalogujesz się i pobierzesz ponownie (Steam), nawiązując pudełkową wersję, a dokładniej CD-key wydrukowany na niej będziesz i tak musiał wklepać do Steam, więc kupowanie pudełkowej wersji jest tylko dla własnej satysfakcji, że się ja ma, a po za tym nie ma żadnych róznic w download/box.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha, rozumiem :). Mimo wszystko wolę mieć OMSI 2 na płytce, pewnie wersja pudełkowa będzie miała taką samą cenę co do poprzedniej wersji OMSI, czyli 69,99 zł - tak podejrzewam :25 Not guilty:.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A posiadłeś już umiejętność czytania? Wałkowane było wielokrotnie, że OMSI 2 kosztowało będzie 29,99€ (125zł).

Więc wersja "upgrade" z OMSI 1 do OMSI 2 wynosić będzie 19,99€ (83zł)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pisaliśmy o tym na SB. Ta strona jest niewiarygodna i kłamie. Info o wydaniu OMSI 2 w czerwcu 2014 jest wyssane z palca ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No poprzednia informacja z tej strony o przesunięciu OMSI 2 była prawdziwa ale jak przeczytałem tą i sobie przetłumaczyłem od razu uznałem to za jakiś nie za bardzo udany żart xD Nie ma co siać paniki już w grudniu powinno być. A no i jeszcze że to coś jest na tej stronie w dziale Satyry to już w ogóle chociaż nie wiem za bardzo co to coś się ma do Satyry.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest to rzeczywiście żart, jak mniemam obśmiewanie przesunięcia premiery z powosu "choroby" - nawet w komentarzach autor wpisu radzi żeby spojrzeć w link lub obrazek nad postem - "satirich gut".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta